Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Született kiscicánk, ma,...

Született kiscicánk, ma, vagyis 2010. 04.17-én. Még hidegebb az idő. Nem fognak megfázni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy melegíti őket az anyjuk,de amikor elmegy,akkor az idő alatt nem fáznak meg?


Lehet,hogy tegnap hajnalba,de lehet,hogy ma reggel születtek,nem tudom!

Hány hetes korukban nyílik ki a szemük?

Meg lehet érinteni őket már?

Mikortól lehet megállapítani,hogy fiú-e,vagy lány?

Válaszotokat várom!

Köszönöm. :)


2010. ápr. 17. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem fognak megfázni, ha valamelyik mégis elpusztulna, az a természetes szelekció eredménye.

Nekünk mindig márciusban fialt a macskánk, és nem fáztak meg a kölykök. Jó, volt olyan, amelyik agyon lett nyomva, dehát melyik alomban nem esik meg az ilyesmi?

2010. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért fáznának meg, kint vannak? Szerintem vidd be őket a lakásba addig, mert még nagyon sebezhetőek. A többi kérdésre nem tudom a választ, de szerintem ne nagyon fogd meg őket még. Mikor az én cicámnak született egy picije, voltam olyan buta, hogy felvettem (mondjuk muszáj volt, mert át kellett tennem a dobozukba őket). Onnantól kezdve óránként máshová cipelte az anyamacska a kisfiát, és a lakás legváltozatosabb pontjain talált neki mindig helyet.
2010. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Ha jól kibélelt, huzatmentes a vackuk, nem fáznak meg.Két hetesen nyílik ki a szemük, meglehet őket érinteni, és aki ügyes, az már születésükkor megállapítja a nemét. A megérintésre visszatérve, ha az anyukájuk jó cica akkor nem fogja zavarni,úgyis látod, hogy reagál, ha ficereg nyugtalan, akkor hagyd őket inkább,akkor csak símogatgasd finoman círógasd az anyjukkal együtt, hogy lássa nem bántod őket. (és az anyukának ha lehet most kapjon több meleg tejecskét)
2010. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ne nyúlj hozzájuk. Főleg azért ne, mert érzékenyek még nagyon. Bármi olyan lehet a kezeden, ami számukra veszélyes.

Ha védett helyen vannak akkor semmi bajuk nem lesz. Az anyja tudja mi a dolga. Legyen egy védezt helye az anyjuknak, kegyen kibélelve és kész.

Ha elkezded nézegetni és fogdosni őket akkor el fogja vinni a kiscicátak és lehet, hogy nem látod őket többé.

Bár így is aggódom kicsit a sorsuk miatt

2010. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát...

Teraszon vannak,egy dobozban,de jön a huzat. :S

nem fedett a helyük. :S

2010. ápr. 17. 20:57
 6/14 A kérdező kommentje:
És anyukám nem engedi,hogy behozzuk őket...
2010. ápr. 17. 20:58
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Macskának SOHA nem szbad tejet adni, nem tudja megemészteni, hasmenése lesz tőle, az meg egy szoptatós cicának nagyon nem jó!!! Hacsak nem kimondott cicatej!
2010. ápr. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mozgasd őket, de tedd valahogy védettebbé a helyüket, biztos körbe tudod építeni valahogy. Ha elég jóban vagy a mamival, hozzájuk lehet nyúlni, de előtte mindig moss kezet fertőtlenítővel. A nemük könnyen megállapítható, kislányoknak két lyuk, kisfiúknak egy lyuk és lentebb egy pici csomag van a fenekén, de emiatt nem érdemes nyúzni őket, pont ezért szokták később megállapítani, nem azért, mert nem lehet. A mama cicának junior tápot kell ilyenkor adni, abban megvan minden tápanyag, amire szüksége van. Jó cicázást!
2010. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
A tegnapi 20 51-es vagyok, én írtam, hogy adj neki tejet, aztán látom valaki lehurrogta.Nos, ehhez annyit fűznék hozzá, hogy a macskám 10 éves, pont ma beszélgettünk a párommal, hogy lehet, hogy milyen jól néz még ki, milyen jó állapotban van, pedig sokat fialt, valószínűleg azért, mert csak jó konzervet, és tejet kapott. (A párom még viccesen meg is jegyezte, hogy több tejet ivott a cica lehet 10 év alatt mint ő..ő ugyanis nem tej kedvelő)SOHA NEM VOLT HASMENÉSE és fialásoknál mindíg melegen és cukrosan adtam neki.Mindíg gyönyörű kis cicái voltak, engedte, hogy fogdossuk, sosem volt bajuk. És még hozzátenném, két lányom nőtt fel mellette, húzták-nyúzták és most van egy babánk, már felfedezte , és még őt is engedi hogy piszkálja. Ilyen egy jó macska, ez csak egy ujjabb dili lehet sztem, hogy nem lehet tejet, a macska különben is baromi szívós.Elnézést, ha megbántok valakit, de nemértek ezzel egyet, hogy tejet ne!
2010. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Csak elkényeztetett, túltenyésztett macskáknak nem szabad adni. Igaz, nekünk perzsánk van, gyakran kap tejet, és nem megy a hasa tőle.
2010. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!