Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám hasa nagyon sokat...

A cicám hasa nagyon sokat megy, mit tudnék csinálni vele?

Figyelt kérdés

4 hónapos körüli kiscica, mikor idekerült akkor is sokat ment a pocija, de aztán nagyjából rendeződött egy ideig, aóta viszont folyton vissza-vissza tér. nem jár sokat az alomba, csak nagyon lágy a kakija. be kellett volna már oltatnom is, de a doki azt mondta, hogy csak teljesen egészséges cicát oltanak be, amíg megy a hasa addig nem szívesen.

próbálok neki jobb kaját venni, de azért nem horror áron, sima házi cica, nem fajtiszta. viszont mamám meg mindig ad neki mindenféle gagyi kaját amiben alig van hús viszont annál több cukor meg gabona... szerintem ezeket nem bírja a gyomra. a héten én is véltren rosszat vettem neki, mert összekevertem két márkát és tőlem is rosszabb minőségűt kapott, de miután láttam, hogy megy a hasa nem is adtam belőle többet.

ilyenkor mit kapjon? főzzek neki sima husit, vagy tojást? az rendbe hozatná a gyomrát?


2016. aug. 1. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit iszik? Ugye nem tejet? Féregtelenítve van?
2016. aug. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tejet semmi esetre ne adj neki, legfeljebb laktozmenteset. A macskak nagyja laktozerzekeny!
2016. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem nem, nem adok neki tejet.

lett féregtelenítve

2016. aug. 1. 23:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Normális táp, csirkemell+rizs főzve simán. Mást ne kapjon enni. Ha ez sem segít, akkor lehet gyógytáp kéne, nekünk az oldotta meg a gondot. [link]
2016. aug. 2. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagymamát állítsd le. Alutasakost egy ideig ne kapjon, csak jó minőségű száraztápot, és mehet a főtt csirkemell is, nagyon enyhén sózva.

Ha ettől nem múlik el, akkor érdemes csináltatni a dokval egy giardia-tesztet. Sajnos az én cicám is úgy járt, hogy naponta egyszer kakilt csak, de a vége, amit legutoljára kinyomott, mindig híg, nyálkás, sőt, néha véres is volt. Semmi más tünete nem volt. Kiderült, hogy giardia-fertőzése van, amire a sima féreghajtó nem jó. De gyógyszerrel gyorsan ki lehet irtani belőle, már minden oké!

2016. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én cicám is érzékeny az alutasakosra, és nem a gagyira, acana, aplaws stb márkáktól is megy a hasa, nem tudom miért.

Nekem csak száraztápot kap, és mellé főtthusit, általában csirkét.

Diétának a legjobb egy kis széttfőtt rizs, vagy krumpli, mellé egy kis főtt csirkemell. Azért fontos, hogy ne a csirke más részét kapja lehetőleg(pl comb) mert azok zsírosak. Ha pedig ez sem oldja meg, akkor igen doki.

Amúgy van más orvos is a közeledben? ugyanis valóban egy nagyon beteg állatnak el szokták napolni az oltását, de a visszatérő fosás nem magyarázat erre. Ráadásul ha nem oltja be, akkor meg kellet vna vizsgálnia, és kezelnie, hogy mitől van, nem elküldeni, hogy beteg macskát nem olt be....na mind1, néhány állatorvossal olyan szívesen elbeszélgetnék.

2016. aug. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon rendes a doki. Amikor új volt itt a cica akkor vittem el hozza mert egy hétig folyamatosan ment a hasa. Akkor mondta, hogy varjuk meg amig rendbe jön, utána beoltja. Azota meg nem tudtam vele elmenni.

Viszont ma már valamivel jobb a helyzet. Meg mindig kicsit lágy de mar kezd kaki formát ölteni:D

Az a baj, hogy a szarazat nem nagyon eszi.

2016. aug. 2. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!