Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni, ha a...

Mit lehet csinálni, ha a cicám leesett a tetőről, de az állatorvos nincs vasárnap és a telót sem veszi fel?!

Figyelt kérdés
Most összegömbölyödött a fotelben, alszik. Ha hozzá akarok érni a lábához akkor morog, nem engedi. Rá bír állni, ki is tudja nyújtani, de nagyon sántít. A lépcsőn mondjuk feljött és a fotelembe is felugrott, de attól még eléggé kétségbe vagyok esve...

2016. ápr. 10. 08:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha felugrott a foteledbe akkor azért szerintem olyan nagyon nagy baj nincsen :-)

Max azt figyeld, nem dagad-e meg az a lába, amire sántít, mert akkor lehet törés is. Ha nem dagad meg, akkor csak megrándult.

2016. ápr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Oh oké... Nincs neki feldagadva egyáltalán szerencsére, viszont attól féltem, hogy valami belső vérzése, vagy sérülése lehet, mert néha remeg a fájdalomtól...

Bordatörésnél/repedésnél igaz, hogy nem tud mit csinálni az orvos? Mert ott sem engedi magát megsimogatni, pedig egyébként nagyon kedves cica

2016. ápr. 10. 08:25
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ügyeletre nem tudod elvinni? A neten meg tudod nézni, merre van felétek állatorvosi ügyelet.

Bordarepedéssel valóban nem tudnak mit csinálni, embernél sem, az meggyógyul magától, csak fáj addig.

Figyeld azért, hogy nem hány-e, nem puffad-e, bárhol nem vérzik-e (orra, szája), nem szédül-e (bizonytalan, instabil mozgás), eszik-e, iszik-e rendesen.

Ha ezek rendben vannak, akkor holnap elég megnézetni, de ha bármi fenti tünetet észlelsz, akkor keress ügyeletet.

2016. ápr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha alszik, ne piszkáld!!!!

Aludjon minél többet, ez 2 ok miatt is fontos.


Egyrészt addig se terheli a lábát, tehát nem árt magának.

Másrészt a macskák minden traumát "agykontrollal" kezelnek, alapvetően szeretik az agy alfa állapotát, a dorombolás is ezt segíti elő.

Az agy ilyen állapotában nagyban elősegíti a gyógyulást, hiszen erre koncentrál az egész szervezet.


(Az embereknél is így van, ezért hangsúlyozzák a sok pihenést, ezért ingerszegény a környezet a kórházakban, stb...)


Ha segíteni akarsz, akkor óvatosan közelítsd meg, először csak tedd rá a kezed, de ne aggódva, félve, hanem nyugodt, segítő szándékkal.

A legjobb, ha te is szinte alvás közeli állapotban vagy, annyira nyugodt vagy. Hunyd le a szemed, érezd a légzését, beszélj hozzá nyugodt hangon.

Ha megszokott, akkor óvatosan nyúlj alá, és tedd valami dobozba.

Legyen benne egy megszokott rongy darab.

Azzal elviheted valami ügyeletre.


Ha csak holnap tudod orvoshoz vinni, akkor a legtöbb amit tehetsz, hogy melléfekszel, és együtt pihentek.

2016. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

...Ja, és amikor ellenállást mutat, (morog, fúj, stb) reagálj rá aktívan.

Tehát pl közelítesz felé, fújni kezd, azonnal állj meg, beszélj hozzá nyugodt hangon, majd ha látod, hogy felengedett a feszültségéből, akkor közelíts hozzá ismét.

Akár 5 centis lépésekre is lebonthatod a folyamatot, idő nem számít.


A lényeg, hogy észrevegye, hogy tud veled kommunikálni.

Tiszteletben tartod a közölt információit (hogy hagyd békén) ugyanakkor azt is megértse, hogy nem akarsz neki ártani, segíteni akarsz.

2016. ápr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
4,5-ös, Te valami cica szakértő vagy? :-) Totál jó, amiket írsz, nyomtam is egy zöldet (mondjuk én kutyás vagyok) :-)
2016. ápr. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Én is nyomtam neki zöldet, de egyelőre még nem próbáltam ki, mert most hagyom hadd aludjon szegény. Délelőtt mindig alszik, majd ha lemegy mert éhes akkor tesztelem rajta a dolgot
2016. ápr. 10. 10:09
 8/19 anonim ***** válasza:
6-os. Általánosságban érdekel az állat pszichológia. Ebben a kutyák is benne vannak, meg a macskák is. :)
2016. ápr. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

...egyébként magasabb szinten persze bármeddig el lehet menni 1-1 faj viselkedésének a megismerésében, de a mélyebb szinten, a primitívebb kommunikáció meglepően hasonlóan működik sok viszonylag intelligens állatnál.


Ez a férfi pl kutya pszichológiai ismereteit használta fel egy hattyúval kapcsolatban. :)

[link]

2016. ápr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, köszi :-)

Mondjuk úgy már én is jártam, hogy utcán vadidegen kutya szinte "rám rontott" nagy barátságosan, játszva, a gazdája meg elhűlten nézett, hogy ez a kutya idegenekkel abszolút vadul szokott viselkedni :D

Van egy kutya barátom, az pl. csak akkor engedi meg, hogy megsimogassam, ha jó napja van :-) ha nincs, továbbmegy, rám se nézve :D

2016. ápr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!