Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ehet a cica kutyakonzervet?...

Ehet a cica kutyakonzervet? Speciális probléma

Figyelt kérdés

Mivel a cicank hugykovesseg miatt többszöri kezelesen van túl, egyelőre gyogytapra szorul. Amire rámegy a gatyank is. Főleg a nedvestap ára miatt, de abba keverjük a gyógyszert neki.

Arra gondoltam, hogy mivel a kutyakonzervben már alapból kevesebb a foszfor meg a magnézium, ami a gyogytapra jellemző, nem lehetne azzal kivaltani? Szarazbol meg maradna a gyógytap (rc)

Másik kérdés, hogy hát hónap lejarta után mivel érdemes etetni, hogy ne jöjjön elő a hugykovesseg? Gondolom nem véletlenül van hát hónap rairva erre a gyogytapra.



2016. aug. 3. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A kutyakonzervből hiányzik a taurin, ami szükséges a cicának, annak hiányában szívproblémák lépnek fel (nem tudja a szervezete előállítani). Azonkívül zsírosabb is, ami szintén nem kell a cicáknak.A táplálására vonatkozóan meg kell kérdezni az orvost, mivel lehetne kiváltani a gyógytápot.
2016. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kutyakaját semmiképp nem adnék neki. Lehet hogy kevesebb benne a magnézium, de a gyógytáp nem ettől lesz gyógytáp... a kutyakajában szinte semmi sincs, amit a macska hasznosítani tudna. Ha meg csak egy falat kell, amibe bele tudod keverni a gyógyszert, még mindig inkább májkrém.

Ajánlani... hát bármilyen gabonamentes táp jó, bár ha már a gyógytápot sem bírja a tárcátok, akkor ezt is sokallni fogjátok....pedig ha a cica egyzser flutd-ban szenvedett, valszeg előjön, ha nem kap spéci tápot. Minimum egy royal canin, neki van több is, erre a problémára

(Amúgy csak megjegyzem, a cicának semmi szüksége alapon nedves tápra. Husi kéne neki, meg jó minőségű száraztáp)

2016. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak a nedveset akarom olcsóbbra cserélni a szárazat nem. Meg hat hónapig akkor azt sem.

Viszont ha letelik a hat hónap nem tudom mit adjak neki. Van az a lehetőség hogy sima herelt macskának valót, vagy valamilyen urinary tápot esetleg valami magas minőségű táp. Az a baj, hogy az allatorvos csak azt reklámozza ami náluk van, őt nem zavarja ha később vissza kell menni megint kezelesre meg új veseproblemai is lesznek a gyógytaptol.

2016. aug. 3. 16:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Én anno royal canin urinaryval kezdtem, aztán orijen, mostmár applaws steril. Gabonamentesek mind jók, mivel savasítják a vizeletet.

De amúgy royal urinary, ez gabonás, van aki hízik tőle

Hills urinary, optimanova steril, eukanuba steril ezek még gabonásak de jók


Én a granatapet steril, vagy applaws sterilt ajánlom, de acana, orijen, taste of wild stb szintén jók.

Nekem a cicáim 16, 13, 8, és 5 évesek, mind ivartalanított, mind fiú, a legidősebb húgykövesen került hozzám anno, azóta egyiknek sincs semmilyen baja, egészségesek. :)

2016. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Vicuska87 ***** válasza:

Főzz neki csirkecombhusit, és csirkeszivet, keverd össze kis rizzsel...

Későbbiekben vagy akár most is táppal megegyező hatást tudsz elérni ha C vitamint adsz neki. 2x100 mg/nap.

Tápban: orijen, acana, porta21, optimanova, purizon, taste ofthe wild, appalws, concept for life.......... ZOOPLUSON elérhetőek..

2016. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es bocsi a kérdésért, de hol veszed az Applaws sterilt? Nem láttam mèg de nagyon érdekelne engem is.
2016. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Hat ez nem igaz..... azt hittem eze az oldalon nem hulyek jarnak bocsi de ez van... a macskatap azert van ert valaki penzt akar szerezni mi evek ota kutyakajaval ezetjuk a macskat mert olcsobb es megvan felvehetem jatszik velem ugral stb es ti pedig nem adnatom neki? Maximum az lesz a baja hogy elhizik.... mert t2nleg zsirosabb dw kevesebbet kell adni es kesz... nem kulombozik a macska tap es a kutya tap csak annyiban hogy az eggyik zsirosabb es a mas fele hus van benne.... nem lesz semmi baja. De a lenyeg hogy a ti macskatok beteg. Nos ehhez nem ertek bocs de a kutyataptol nem lesz baja...
2016. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"A kutyakonzervből hiányzik a taurin"


Hát ezen a mondaton én is jót mulattam kedves #7-es. Az első szóló úgy gondolja, hogy direkt kivonják belőle, mert ugye egy kis hús-maradvány csak kerül oda a vágóhídról az állatikaja gyárba, szóval taurin is kell legyen benne. Ja, és hogy kik járnak ide kommentelni? Én inkább úgy fogalmaznék, hogy sznobok, akik minden reklámot benyalnak, és egymás közt azzal villognak és versengenek, hogy melyikük macskája eszik jobban reklámozott és sokkal drágább tápot.


Kedves kérdező. Mivel a macskádat a hugykövessége miatt fogták diétára, emiatt a kellő folyadékbevitelre figyelj. Mindig legyen előtte friss víz. Sajnos ebben a nyári melegben a szabadban lévő edényében néhány óra alatt is a macska számára kellemetlen szagú lehet a frissen letett ivóvíz. Gyakori csere ajánlott.

Én már azt felháborítónak tartom amúgy, hogy a tápgyártók a húgykövességben szenvedő cicusoknak képesek szárazeledelként gyártani a gyógytápot.

Nyugodtan adhatsz neki szaftos kutyaeledelt.

2016. aug. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Soha ne etsd kutya konzervel ! Nekem a cicám aki teljesen egészséges volt és majdnem ettől mérgeződött meg !
2020. jún. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Huu, nem is emlékeztem, hogy feltettem ezt a kérdést. Nem etetem kutyakonzervvel azóta sem, maradt az RC. Macskatáp.
2020. jún. 12. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!