Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan viselkedik a cica, ha...

Hogyan viselkedik a cica, ha altatásból ébred? Lehet, hogy sokkot kapott?

Figyelt kérdés

Ma beszorult a cicám feje egy üvegbe. Kihúzni nem tudta, az ijedtségtől csapkodni kezdett és széttört az üveg a fején. A húgommal ketten voltunk csak itthon, megpróbáltuk lefogni és lehúzni az üvegcsonkot a fejéről, mert életveszélyes volt, de nem sikerült. Állatorvoshoz rohantunk vele, de útközben elszabadult és elrohant. Elindultunk haza, megtaláltuk és sikerült elkapnunk és eljutnunk az orvoshoz. Altatásban letörtént a fejéről az üveget. Hazahoztuk, egy darabig még aludt. De mióta felébredt és nagyjából járni tud, csak járkál körbe-körbe, a pupillái tágak és nem igazán reagál semmi nyugtatgatásra.

Normális ez,lehet hogy csak össze van zavarodva? Vagy sokkot kapott volna? Van valakinek hasonló altatás utáni tapasztalata?



2016. aug. 3. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon felelőtlen az állatorvosotok, ha nem figyelmeztetett erre.

Vannak olyan altatók, amik - nincs mit szépíteni -, drogként hatnak a macskára.

Az enyém is ilyet kapott ivartalanításkor.

Figyelmeztetett a doki, hogy amíg tágak a pupillái, kapkodja a fejét, ne engedjük ki a hordozóból, mert őrült dolgokat tud csinálni.

Nincs semmi baja a cicának, valószínűleg csak hallucinál.

2016. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy másfél, két óra alatt ment ki belőle az anyag.
2016. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk a kutya volt altatva, de szerintem természetes, hogy egy altatás után még zsibbadtan viselkedik. Ilyen az ember is. Ne nagyon zavargassátok.
2016. aug. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Annyit mondott csak a doki, hogyha holnap rendesen eszik,iszik meg szépen sétálgat, akkor nincs gond ,nem kell visszavinni.

Csak megijedtem, mert teljesen úgy viselkedik, mintha tudatában sem lenne annak hogy hol, kik vagyunk. A hangokra reagál csak kicsit, a forrás fele mozdítja a fülét, fejét, de ennyi. Eddig szabadon volt, de már bezártam a hordozóba, hogy nehogy kárt tegyen magában a bukfenceléssel.

Akkor még lehet, hogy csak a gyógyszer és nincs komolyabb gond?

2016. aug. 3. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Leheta gyógyszer. A másik, hogy elég húzós napja volt, szegény ki volt téve több órás stressznek, így még inkább zavart lehet. Folyamatosanfigyeljétek a hordozóban. Ha lehetséges estére zárjátok be vmilyen kis helyre, ahol nem tud kárt tenni magában(pl a fürdőbe, ha nincs sok polc, szekrény) az almot tegyétek be neki majd oda. 9 előtt ne vegyétek ki a hordozóból, de figyeljétek, hogy minden rendben van e vele.
2016. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben van. Köszönöm mindenki hozzászólását! (Azt hiszem még én is sokkos állapotban vagyok kicsit, rettegtem, hogy egy rossz mozdulat és elvágja magát az üveggel. :( )

Ment mindenkinek a zöld pacsi!

2016. aug. 3. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Jobban van már a cicád? :)
2016. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!