Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy a macskám...

Normális, hogy a macskám nyáron szinte alig eszik?

Figyelt kérdés
Semmi baja nincs, eleven, jókedvű stb. De szinte nem is eszik. 1 éves 4 hónapos fiú, nem ki járós.

2016. aug. 6. 07:21
1 2
 1/12 j-eszköz válasza:

Ha semmi baja, akkor semmi baj. :-)

A szülők is szoktak aggódni, ha gyerekeik nem követik az evési szokásokat - pl. reggelizés, ebédelés, vacsorázás. Ezek kulturális dolgok.

Az evés szükséglet, és ha követjük ösztöneinket, a legtöbbször jobban érezzük magunkat, mint amikor az evéskultúrát követjük.

A háziállatoknak is jobb, ha ösztöneik szerint ehetnek.

2016. aug. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Lekopogjam szerencsére semmi baja. A melegre gondolok, hogy talán amiatt. Az anyja nyáron mindig vékony, télen meg kis hordó. :)

Köszönöm!

2016. aug. 6. 08:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tavasztól őszig ez sok cicánál így van, hisz ez a párzási időszak, és a meleg is befolyásolja, én is kevesebbet eszem nyáron, télen mindenki felszed egy kis + zsirt.
2016. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megnyugodtam egy kicsit. :)

Nemrég beteg volt és azóta ha más milyen a frász kerülget.

2016. aug. 6. 09:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ivartalanítva, akkor talán az is szerepet játszhat, hogy a nemi ösztönök elvonják a figyelmét a kajáról. Már ivarérett korban van, nincs vele baj a lakásban? Vagy talán ivartalanítottad is, csak nem írtad a kérdésben?
2016. aug. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva. Semmi baj nincs vele a lakásban.
2016. aug. 7. 09:14
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Fajtatiszta vagy házicica? Mert hosszútávon csak akkor hagyd így, ha tenyésztesz vele, mert ő sóvárog ám a lányok után, ez a természet rendje. Ha nem valami papíros fajtacica, akkor érdemes megműtetni.
2016. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sima házi cica. Ma nincs olyan meleg nálunk és megint eszik, igaz nem annyit, szerintem akkor ez lehet az oka.

Kis esetlen, eltud bambulni emiatt nem engedjük ki csavarogni, persze szokott kint lenni a szabadba, de a mászkálás nincs megengedve neki. :)

2016. aug. 7. 15:01
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha a macska nem eszik, és még beteg is volt, és a gazdája aggódik, akkor minek kell két válaszban is kizárólag az ivartalanításról írni? Miért is? Amikor meg valaki koplaltatni akarja a macskát nagyon helyesen a zsírmájat írják.


Meleg van, és attól lehet. Vigyázz rá, hogy eleget igyon. Konzervet eszik, vagy szárazat? Megpróbálhatnál neki konzervet adni. Én frászt kaptam tőle, hogy a negyven fokban még kevesebbet ivott, és adtam neki macskapudingot, egy hétig minden nap. Mondjuk ez nass, de nem érdekelt éppen, mert nagy a nedvességtartalma és azt akartam bejuttatni valahogy a macskába. Valamit attól még bele kéne táplálnod, hogy ő éppen kandúr, vagy sem.

2016. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó. Most szárazat eszik, a konzervet megunta, hiába adunk neki nem kell, így azt most szüneteltetjük.

Plusz még kap a mi ételünkből is. Ma utána nézek valami jó minőségű tápnak, és megkérdem van nekik puding. Nem hallottam még róla.

2016. aug. 9. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!