Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő, ha a macska...

Mi a teendő, ha a macska darazsat nyel és az meg is csípi belülről?

Figyelt kérdés
Például a torkát. Hogyan lehet segíteni rajta mielőtt állatorvoshoz kerülne?
2016. aug. 6. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Ez a Te macskáddal történt meg?! A macskák szoktak rovarokat enni, bár darazsakat nem, de ha mégis megtörtént: megrágják őket, úgyhogy valószínűleg a a darázs már halott.
2016. aug. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Kalciumot feloldani vízben, és azt itatni vele, ha bátrabb vagy szívószálat lenyomni a torkán, hogy kapjon levegőt, és rohanni sürgősségire, nem itt kérdezősködni, mert az állatnak csak pár perce van a halálig!
2016. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Csak fel akarok készülni egy lehetséges vészhelyzetre. Méh is okozhatja a bajt, mert néha már elkap közülük egyet-egyet.
2016. aug. 6. 21:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Okozhatja bizony, és akàr még rosszabb is lehet a helyzet, mivel a méh fullánkja bentmarad. Tarts otthon kalciumtablettát, akár neked is jól jöhet rovarcsípés esetén :)
2016. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Vízben oldódót vagy lenyelhetőt? Gondolom a cica nem inna belőle ha már megtörtént a baj.
2016. aug. 6. 21:38
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, olvastam hogy vízben olddót. De fájdalmában lehet hogy nem akarna inni, akkor meg le kéne erőszakolni rajta, vagy ott van még a szívószál is.
2016. aug. 6. 21:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Fecskendővel tudod olyankor itatni. Szívószálat pedig nem a gyomrába kell letolni, hanem csak a torkába, hogy kapjon levegőt. Általában a garat utáni részt éri a csípés így közvetlen a torok záródik el. Viszont ha darázsevő a cica, akkor beszélj a dokiddal, az én cicám is az, és nekem adott kalcium oldatot meg fecskendőt, hogy ha baj van, be tudjam neki adni, ugyanis az gyorsabban hat. És meg is történt a baj, de hála égnek túléltük. Viszont készülj rá föl, hogy körülbelül 5 perced lesz cselekedni, és jó, ha az újraélesztésnek is utána jársz, mert lehet rá szükséged.
2016. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az újraélesztésről sajnos fogalmam sincs, gondolom arra akkor van szükség ha nem veszem azonnal észre a bajt (nem a szemem előtt történik), vagy a már leírt kúra nem eléggé hatásos. Az biztos hogy 5 perc alatt gyalog nem jutnék el a legközelebbi állatorvoshoz, de kocsival igen.
2016. aug. 6. 23:14
 9/14 anonim ***** válasza:
Neten utána tudsz nézni az újraélesztesnek is, de a dokidtól is tudsz tanácsokat kérni ilyen esetekre.
2016. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi bérházban lakunk, nem megy ki a cica. Én ott kezdem, hogy ha bejön egy méh-szerű bármi, meg ide fürkészdarázs jön néha, de az túl nagy neki (szerencsére), akkor kisseprű-lapát, megfogom és kidobom. Vagy kihajtom ruhával. Nem nagyon van módjuk bejönni. Ugyanez a harlekin-katicával is, mert úgy tudom, az meg mérgező de ezt csak hallomásból, azon kívül utálom is. Ha egy méhszerű valami után érdeklődik a macskám, rászólok, hogy nem. Érti. Hallgat is rá. Legyekre vadászik, azt hagyom, nem sok van. Egyszer egyet bekapott, de kiköpte, mert mozgott odabenn :-D
2016. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!