Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő, ha a macska...

Mi a teendő, ha a macska darazsat nyel és az meg is csípi belülről?

Figyelt kérdés
Például a torkát. Hogyan lehet segíteni rajta mielőtt állatorvoshoz kerülne?
2016. aug. 6. 20:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

a kalciumos megoldás állítólag nem a legjobb, sőt tévhit. embernél is. Orvos mondta, hogy a leghatásosabb az adrenalin (igen, adrenalin) injekció. Nyilván az max orvosnál van, nem tudom patikában lehet-e kapni ampullásat, szájon át bevehetőt, vagy valamit.

Adrenalin kell darázs/méh csípésre, nem kalcium.

De legjobb, ha rögtön sprintelsz vele az állatorvoshoz.

2016. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Gyalog semmiképp nem jutnék el időben az állatorvoshoz, kocsim meg nincs, a busz sem biztos hogy időben jönne, tehát nekem kellene megtenni az első lépéseket az életben tartáshoz.
2016. aug. 19. 23:50
 13/14 anonim ***** válasza:

11

Adrenalinra akkor van szükség, ha allergiás vagy rá. Az h valakit torkon csíp és bedagad, ezért fulladozik, vagy valakit megcsíp pl kezén, és anafilaxiás sokkot kap, ezért dagad be a torka és ezért fulldoklik más tészta. Kalciummal nem mész semmire az allergiánál, adrenalinnal meg a torok/gégecsípésnél. Hidd el, én allergiás vagyok a darázsra, van itthon mindig adrenalinom, mert már 2x mentett életet, de a macskámat, aki meg szintén darázsevő nem tudnám megmenteni vele,hiszen ő nem allergiás rá.

A 2 dolgot ne keverjük össze.

2016. aug. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13: elnézést. Akkor én is okosabb lettem. Ennyire kivesézve nem tudtam. Elvileg én nem vagyok allergiás rá, de úgy tudom (megint javíts ki ha tévedek), hogy a méreganyag nem ürül teljesen a szervezetből, és bármikor kialakulhat az allergia.

kérdezőnek:

Ha messze laksz az állatdokitól, és a busz se kiszámítható, akkor TAXI, ha van a városodban. az max 10 perc alatt ott van bárhol a városban érted, és tudnak sietni emberül ha kell (tudom, taxis voltam, és készülök vissza újra), 1-2 ezer ft fuvardíjat meg csak megér a cica, ha már az állatorvosnál is fizetni kell, a fuvar már nem oszt nem szoroz.

nekem egyszer egy kétségbeesett idős hölgy ült be a taximba, hogy azonnal állatorvos, mert rosszul van a tengerimalaca (tudta, hogy daganatos a kisállat), siettünk, hátha, de sajnos nem sikerült megmenteni. Nekem akkor nem volt bőr a képemen fuvardíjat kérni, de ragaszkodott hozzá, hogy kifizessen, azt mondta, hogy nem rajtam múlott (tényleg nem volt 5 perc amíg odasiettünk az állatorvoshoz)

Szóval a vészhelyzet van, és nincs autód, se ismerős hirtelen, akkor a leggyorsabb az a taxi.

2016. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!