Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az egyik macskám mostanában...

Cicaaimádó kérdése:

Az egyik macskám mostanában nagyon hálátlan! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Van két lány (ivartalanított) cicám, ebben a hónapban lettek 1 évesek. Mindig is nagyon jó volt a kapcsolatom velük, és szerettük egymást. Úgy két héttel ezelőtt az egyik cica mindig miután megette a vacsoráját, elment a fenébe, és amikor hozzáértem a cicushoz, elkezdett morogni és fújni, majd elszaladt. ez így volt tegnap is. Ám a mai reggelnél betelt a pohár, amikor kimentem az ajtón, odarohantak hozzám a cicák, és eszeveszettül nyávogtak (mint mindig amikor éhesek) gondoltam, jólesik nekik egy kis igazi husi. Adtam nekik egy-egy tál meleg szaftos FINOM jól átsült csirkecombot, meg egy tál tejet, és a hálátlan macska csak beleszagolt (!) a csirkébe, az arcáról azt olvastam le hogy: "Ennyi?" majd csalódottan elkullogott, míg a testvére megette az ő részét, és a másik részét, majd hálásan hozzámbújt..... Mit tehetek ez ellen? Miért van az, hogy a tasakos cicaeledelt megeszi, de a finom húsos csirkecombot nem? (elnézést a fogalmazásért)
2016. aug. 9. 08:57
1 2
 1/15 anonim válasza:
40%
Üsd agyon egy téglával. Többet nem lesz vele gondod. :'D
2016. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

csak azt a hibát ne kövessed el, amit sokan ilyenkor, hogy akkor kis cukorfalatnak mindig megveszed a tasakost...

add neki továbbra is úgy, mint a másiknak, ha éhes lesz, megeszi.

2016. aug. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem kène kinyalni a seggèt, mèg jó hogy elkènyeztett. Nálunk ez úgy megy, hogy hanyávog mikor nekem nem tetszik akkor kap a nyakába egy pohár vizet, èn döntöm el mikor kajálnak, jöhetnek be stb. De ne aggódj, ha hìvom őket ott vannak 5 másodpercen belül. Azèrt mert macska mèg nevelni lehet őket.
2016. aug. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom a csirkecombot miért nem eszi meg, de ezek az eledelek tele vannak ízjavítóval/fokozóval. Volt egy ismerősöm, aki állateledel részlegen dolgozott és azt vette észre , hogy magára szedett egy picit és sokat eszik(tudod ilyen helyeken az a jellegzetes szag terjeng), mikor elkezdett máshol dolgozni az étvágya is helyreállt. A másik, hogy ő azért csak egy macska, a morgás-fújás nagyon fura,de ne tőlük várj emberi kötődést és szeretet. Nekem a lány cicáim szoktak néha hízelegni, a fiúk egyáltalán nem. De pl. Amikor vacsorázok és nagyon bújik, dorombol , hogy azt hinném mennyire szeret ez a macska, fél szemmel látom, hogy odasandít a kajára, mert tudja, hogy ezzel elérheti a célját. Vagy az, hogy a macskák magasabban nyávognak velünk, mert tudják/érzik , hogy arra érzékenyebben reagálunk.
2016. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
23%
Uss ki a kertbe egy karot kosd hozza a cicat onsd le higitoval aztan dobjal ra egy gyufat. A kovetkezo 8 eleteben jol fog viselkedni. :D
2016. aug. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Ezek állatok. Nem kéne emberi tulajdonságokkal felruházni őket, hogy hálátlan például, mert ilyet nem tud.


Nekem az első gondolatom semmiképpen sem ilyen hülyeség lett volna, hanem az, hogy ha nem lehet hozzányúlni, mert fúj, morog, csak megnézi a kaját, de otthagyja az, hogy lehet beteg.


De amúgy miért kéne nekik mindent megenni? Neked nincs ízlésed? Nyilván, hogy egy állat, aki az ösztönei miatt eszik, ezért nem kell agyonkényeztetni, de attól állagot, formát preferálhat ő is. Nekem pl. van olyan macskám, ami csak és kizárólag szárazat eszik. Abból mindegy milyen, de nem eszik se konzervet, se húst meg, semmi, csak szárazat. Attól még nem hálátlan, ha nem eszi meg a konzervet, csak nem szereti.


Tejet meg minek adsz nekik? Nincs rá szükségük, sőt mégcsak nem is tesz nekik jót.

2016. aug. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
A macskának nem tesz jót a tej. Lol. Balf.sz... Azért, mert macska, még lehet ragaszkodó, az én macskám 3 napig nem lát= 3 napig nem eszik... Ne kényeztesd el őket, ne legyél a szolgájuk. Az úgy nem működhet, hogy nyávog egyet és kapja az úri eledeleket. Nálunk a macskák naponta egyszer kapnak, így megbecsülik, nem hagyják ott. A morgásról meg...ha rám merne morogni a macskám, hasonló bánásmódot kapna. Nem kell felgyújtani, csak mert nem ül meg hempereg a tapsodra, próbáld meg egyenrangúként kezelni.
2016. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Szinte szó szerint leírhatnám, amit a 7-es írt.

Felnőtt macskának TILOS a tej, mert nem emészti ki, sokan közülük még bélhurutot is kapnak tőle.

Adj a cicádnak amit szeret ( 1 nap 1-szer!) lehetőleg azonos időpontban, biztos megeszi, ... ha nem beteg.

Nem kötelező a két macskának ugyanazt ennie.

Kint tartott macskáknál nem tartom jó ötletnek a kiéheztetést, mert akkor minden sz@rt megeszik amit talál, legyen az a szomszéd által kirakott patkányméreg és hasonlók.

Ha a cicád az érintésre morgással, fújással reagál - holott azelőtt nem tette, - akkor nagy valószínűséggel fájdalmai vannak és nem ártana állatorvosnak megmutatni

2016. aug. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok!

Eltévesztettem, 6-ost akartam írni, nem a 7-est, bocsánat!:)

2016. aug. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
27%
Dobd ki mint macskát szarni! :D
2016. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!