Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell nekem ez a macska?...

Kell nekem ez a macska? Lelkiismeretfurdalás kísér.

Figyelt kérdés

Lehetne egy bengáli macskám. Talán az első negatívom ebben az,hogy nagy pénz ez,de ha bele gondolok hányszor dobtam már ki nagy pénzeket olyan dolgokra, amire más ember biztos nem tette meg. Akkor nem volt bennem ez az érzés!


Tökre azt érzem,hogy nem kéne elszakítani az anyjától. Meg ahogy a tenyésztőleírta,hogy őhogyan tartja..még a végén milliós nagyságrendű tartásdíja lesz.

Efféle benti állatunk még nem volt soha,macskánk volt sok..voltak bent is kint is, kaptak rendesen enni,inni,törődést,aztán önellátóak voltak..de egy bengáli macska " védett személy" már kb.. A tenyésztő nem engedi őket ki .. Egyedül talán én sem,mert biztos valaki ellopná.. Az,hogy kint bezárom az sem az én világom,de ha be van zárva a házba,számomra az is egy bezártság,hiába nagy a ház és tud menni ide oda.

A bengáli macska kb sima házi macska? Ha kiis engedem annyi az esély,hogy baj legyen,mint mondjuk egy házi macskánál? Talán én aggódom túl,de élhet úgy,mint egy simamacska? ( persze több rá fordított figyelemmel,hogy mindent megkapjon,amit kell) a legdurvább,ha bent elpusztul a házi macska meg elmegy ilyenkor,de bezárt macska nem tud.. Az állandó bezártságát meg testőrködsét nem akarom.


2016. aug. 10. 08:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Leírásod alapján NEM kell neked a bengáli macska.

Vállalj inkább be sima házicicát.

2016. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

én sem értem,hogy a leírtak után miért akarsz bengálit?

menj el a menhelyre és fogadj be egy árva kölyök cicát. ugyanannyi örömöd lesz benne.

fajtatiszta cicákat amúgy tényleg nem szoktak kiengedni, mert aki ért hozzá és gonosz,az simán felkapja és hazaviszi. a chipet kiszedik belőle és eladják. sajnálom, de ez van. egy sima házicica nem fog kelleni senkinek,mert van belőle több tucat ingyen. de egy több száz ezres macska?

de nyilván kocsi elütés,mérgezés,kutyatámadás ugyanúgy lehet házi és fajtatiszta cicánál is.

írtad,hogy nem akarod,hogy állandóan bezárva legyen a cica. akkor mindenképp házicicát válassz. de csakis akkor engedd ki,hogyha nem veszélyes környéken éltek. ha a cigánytelep közepén éltek vagy éppen főút mellett,akkor NE engedd ki soha, mert nagy eséllyel nem megy haza éppen.

2016. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

amúgy a bengáli az pont az a cica,akit még egy laikus is felismer,hogy ez bizony nem közönséges házi cica. szóval tényleg nagy eséllyel ellopják.

sok szapis sziámit is lopnak,pedig nem érnek annyit anyagilag, mint egy bengáli. ez van,kegyetelen a világ

2016. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát, ez nehéz kérdés. A tenyésztőnek nyilván elemi érdeke, hogy ne lopják el a macskáját, ezért nem is engedi ki, de te meg tarthatöd úgy is, ahogy szerinted a legjobb neki. A kockázat megvan, hogy ellopják vagy elüti egy autó, ha kiengeded. A chip alapján azért lehet, hogy megkerülne, ha ellopják. Meg persze annak is megvan az esélye, hogy ellopja valaki, aztán másnap fekete szemű ötévesek becsöngetnek, hogy csókolom, nem akarnak cicát venni? Végül is minek fáradjanak vevő kereséssel, ha tudnak egy tutit...
2016. aug. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Falun élek egy mellék utcában,ahol max a helyiek járnak kocsi sem sok megy ittmax a szomszédok. Mindenhol van macska szinte. Teljesen rendezett, nyugodt környék.. Cigány 0 !!

Max az utcában sétálgató öreglányok lophatnák el igazán,mert megtetszik nekik,anélkül,hogy tudnák,milyen macska.

2016. aug. 10. 08:42
 6/17 A kérdező kommentje:
A településen nincs ilyen macska és ha ellopnák és újra elakarnák adni nekem,biztos,hogy felismerném és nem venném még hanem 8 napon túli sérüléses módon megverném a köjköt..
2016. aug. 10. 08:44
 7/17 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nem fogják ellopni. Nálunk volt ilyen, hogy egy ismerős megállt egy furgonnal a ház előtt, benne voltak a kis dalmaták. Öt percre bement a házba valamiért, közben betörték a furgon ablakát, és ellopták a kutyákat.

Vitte a kocsit szervizbe, tette a feljelentést stb.

Másnap becsöngetett két óvodáskorú cigánygyerek, hogy csókolom, nem tetszenek kiskutyát venni? Mondjuk, olcsón adták, 10 ezerért a 4 kutyát... és hát a gyerekek ellen mit lehet tenni? Nem verheted meg, nem jelentheted fel...

2016. aug. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne engedd ki semmiképpen, csak max akkor, ha teljesen zárt kertrészre ki tudod engedni. A miénk lakásban lakik, semmi baja nincs vele. Sőt. Mivel "született szobacica" nem is szeret kint lenni. Pórázon kivittük, és repültünk a 2 kilós macska után, úgy rángatott vissza a házba. Amikor meg véletlen kicsuktam, el nem mozdult az ajtó elől. Szóval nem lesz bent baja, csak kell neki sok játék. Imád mászókázni meg labdázni. És le nem lehet lőni, tehát nem az a "fotelban elvan, én meg teszek-veszek mellette" macska.

A tartása nem sokkal drágább, mint egy nem moslékon tartott házi cica esetében. Minőségi kaja kell neki. Mi Royal Canin tápot adunk neki. Ez kb 280 ft/tasak a nedves, és 13ezer Ft a 10 kilós száraz (emagról). Naponta 1 zacsi nedves tápszer kell neki, a száraz meg kb 3 hónapig húzza, de lehet tovább. Szóval ha havi szinten kb 10-12 ezer ft a tartása. Ezen felül ugyanazok az oltások kellenek neki, mint egy mezei cicának, nem tétel.

Inkább azt gondold meg, hogy kell-e a fajta. Ha kislány, akkor készülj fel, hogy hisztis, üvöltözős, pisilős. Nekünk ha már 2 kaki van az alomba, akkor nem pisil bele, csak lavorba. És az büdös. Ha meg tüzel, akkor csukni kell, mert mindent összepisil. És ilyenkor még jobban üvöltözik is. A kandúrral nincs tapasztalatom, de állítólag sokkal kezelhetőbb, és cicásabb. A nőstényt mindenképpen ivartalanítani ajánlott, lassan nálunk is esedékes.

De tényleg, nem sokkal drágább tartani mint más macskát. Inkább a következőket kérdezd meg magadtól:

Bírod-e a hiperaktív cicát? Igazi macskab*zi vagy-e? Mert ha mármelyikre is "nem" a válasz, na akkor nem való neked a benga cica.

2016. aug. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Regebben jártak árus cigányok kiterítette a szőnyeget az utcán .. De ez sincs már legalább 15 éve.. Akkor vannak cigányok,ha ócska vasat vesznek..

Ilyesmik biztos nem lopnák el,inkább egy helyi lakos.. Vagy más településen élő,aki erre jár.


De úgy biztos,hogy csak egy magában nem engedném ki,hogy majd vissza jön úgy is alapon.

Valaki mindig van itthon egyedül nem lenne,csak félek,hogy valaki kiiengedi,hogy na menjen levegőzni,amíg nem vagyok itthon aztán így tűnik majd el.

Mindenképpen fiú macskát akarok,de mindig is fiú macskak voltak nekünk.

Talán 2008-ban volt,hogy kaptunk egyet meg mellé a testvérét aki lany volt..hosszü idő után ő volt az első lány macskánk..testvérem is hozott egy nagy fiú macskát 1-2 év után ahol albérletben lakott,mert ott csak ugy voltak a macskák mindenki etette őket de nem volt ugymond egy tulaja..

AztáN 1-2 generáció született aztán vagy most tavasszal vagy tavaly nem tudom már, akkor halt meg az utolsó,ez talán azanya cica volt és így ért véget ez a dinasztia0, de talán meg egy van az unoatestvéreméknél ha az az a macska.

Azóta nincs cica,mindig volt,nem volt olyan,hogy ne lett volna.


Egyébként a bengáli tartható úgy mint egy sima szoba cica? Természetesen minőségi kaján rendesen tartva.. A tenyésztő nem engedi ki nehogy elkapjon valamit..

Én ügy érzem,hogy ő túl reagálta és én emiatt nem merem bevállalni. Meg a homokot miért kell kisütni alom esetében? Pl a hazi macska is a homokba megy,nem lett baja. Vagy csak elővigyázatosság ? Nyilván egy kicsit ptémium ennek a tartása de úgyérzem túlzás olyanra venni a helyzetet mintha király királynő lenne.

2016. aug. 10. 09:34
 10/17 anonim ***** válasza:

Mondom, nem nagy történet tartani. Inkább a marhaságait eltűrni, de ha olyanja van tud cuki is lenni. A babával például nagyon jól kijön.

Alom terén mi a LIDL-ben kapható Coshida nevű elmot használjuk. 10 kg-os kiszerelés, 750 Ft, akciósan van, hogy 500, ekkor betárazok belőle. Hetente kb 1 ilyen alom van elhasználva. Meg mellé valami alomszagtalanító kell. sajnos amit az Auchan-ban lehetett kapni, azt kb fél éve valamiért nem találom, az volt a legjobb.

de tényleg tartási költség szempontjából nem számít igazán prémium cicának. Inkább a vételára, ami egyszeri költség. Azon kívül tényleg nem sokkal több mint más cicánál. Arra viszont készülj fel, ha hozzászoktatod a Royal Canin táphoz, akkor igényelni fogja, és nem csak "mentálisan". Egyszer volt, hogy nem hozta időben a futár, és 1-2 napig whiskas-t kapott (ami abszolút nem rossz minőség), és olyan hasmenése lett a cicának, mint annak a rendje. Viszont a Royal Canintól nagyon szép csillogós lesz a szőre. Ha benne van a cicádban egy úgynevezett "recesszív fénygén" (jellemző a fajtára), akkor az alapból is csillogó szőrét még jobban kiemeli a Rolyal canin Intense Beauty tápszer. ezt a gént előre nem tudod benne van-e, kb fél éves korára mutatkozik meg, ez lutri. de komolyan, ne aggódj, lényegében macska-macska, az, hogy a személyisége elég egyedi, az más tészta. De a tartása nem problémás.

Eric Cartman mondta tudod:

"Delfin, eszkimó, nem mindegy? Hal-hal!" :)

2016. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!