Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanításról mit kell...

Ivartalanításról mit kell tudni? Előtte/utána teendők?

Figyelt kérdés

Sajnos az időpontot még pár hete kérte az egyik rokonom, akkor nem jegyezte fel rendesen az utasításokat, így nem tudta elmondani, az állatorvos pedig nem vette ma fel a telefont, holnap azért még próbálom, de kíváncsi lennék, hogy mi az, ami biztos.

Kandúr macskáról van szó, délelőtt fogom vinni.

Enni/inni mikor lehet utoljára?

Gallér kell majd? A műtét után ehet/ihat aznap még?

Bezárni be kell? (Kinti cica)

Mennyi idő míg teljesen felébred?

Az almot nem használja sajnos, és nem szeretném, hogy a homokban fetrengjen sebbel a hasán, így fogalmam sincs, hova lehetne bezárni.

Minden tanácsnak örülök!:)



2016. aug. 8. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem sokat tudok mondani van cicám kislány.Viszont akkor ivartalanították amikor én suliban voltam.Szóval.....a mi cicánk 2-szer hányt...és még annyit tudok hogy 10 percenként kellett pislogtatni amíg magához nem tért,nehogy kiszáradjon a szeme mert akkor bacilusok mennek bele.Mindössze ennyit tudok segíteni.Azért remélem ennyi segítségnek is örülsz.
2016. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy kandúr cica ivartalanítási műtétje kb 20-25 percet vesz igénybe. Nem hasuri műtét, csupán a herezacsko lesz megvagva, minél kisebb helyen, kivagva a herék, elkotve a herevezetok. Mindez után, csupán ezüst spray-vel fújjuk be a műtéti területet, meg csak nem is varrunk, olyan kicsi, nem vérzik, és nincs megnyitva a hasureg. Adunk utána a cicának fájdalomcsillapítót, antibiotikumot. A műtét előtt nem reggelizhet, este ehet utoljára, mert az altatotol gyakran hanyhatnak a macskák, és ezt nem akarjuk.

Az Ébredés cica-es altatoszer fuggo, de kb 1 óra a teljes ébredés, és utána legközelebb este ehet-ihat, nehogy felrenyeljen. Nem fog ehenhalni :)

Gallér kellhet, ha nagyon nyalogatja a cica a területet, nehogy szetszedje a sebet. Bár mi annyira nem szoktunk adni gallert, ez a cica vermersekletetol függ.

Bezarni be kell, előtte, h ne egyen, utána, hogy ne egyen, meg mert még kicsit Kába lehet, nehogy fentakadjon valahol, vagy baja essen, illetve, ahogy Te is írtad, igaz, h nem hasuri műtét, de nem lenne jó, ha homok menne a sebbe.

Remélem elég kielégítő volt a válaszom :)

2016. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ez a pislogtatas.. elég szakmaiatlan dolog. Altatott állat szemébe úgynevezett Cornegelt csepegtetunk. Ez egy gél, ami megakadalyozza a szem kiszaradasat és elfekelyesedeset. Jobb helyeken alkalmazzák.
2016. aug. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon köszönöm a segítséget!:)
2016. aug. 8. 22:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Műtét előtt 24 órával nem ehet, és kb. 6 órával előtte nem is ihat. Ezért már műtét előtt 1 nappal be kellene zárni, mivel egyébként nem tudod ellenőrizni, hogy eszik-iszik-e valamit, valahol. Ez fontos, mert ha nem üres gyomorral altatják, és hány, félrenyelhet is megfulladhat!


Műtét után is kb. 1 napig be kellene zárni őt. Enni-inni akkor kaphat, ha már teljesen magához tért az altatásból, nem bágyadt, nem szédül, tehát teljesen éber és koordinált a mozgása.

Kb. 1 nap, mire kipiheni az altató hatását teljesen.

Nálunk gallért nem adnak. Ha nálatok igen, akkor amíg gallér van rajta, bent kellene tartani.


Almot keverd homokkal, hátha úgy belemegy.

2016. aug. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Én ilyen 24 órával előtte nem ehet dologról meg soha nem hallottam, mi 10 órát szoktunk mondani, ennyi kell ahhoz, hogy a gyomorbol kiuruljon a táplálék, és ne hanyja vissza. De úgy tűnik ahány rendelő annyi szokás. (utolsó előtti voltam)
2016. aug. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És amúgy alomra szoktatni cicát úgy is lehet, hogy a kis mancsat fogod, és belekaparsz vele az alomtalcaban lévő alomba. (ezt csinalja amúgy, amikor végzett a dolgaval: elkaparja maga utan)
2016. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor nálunk túl van biztosítva, az itteni állatorvosok 24 órát mondanak, és 6 órát az ivásra.
2016. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi, azóta elértem a dokit, este ehet utoljára, viszont inni ihat.

Az álmot úgysem használja, megmutattam neki, hogyan kell használni, behoztam a lakásba 1 napra, sima hó okot is raktam a talcaba, de bezarva nem használja, arra koncentrál, hogy kijusson.

2016. aug. 9. 14:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Autocorrect rulez. :D
2016. aug. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!