Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális rutinműtét után?

Ez normális rutinműtét után?

Figyelt kérdés

A macskám 1 hete lett ivartalanítva, semmi gond nem volt, másnapra teljesen magához tért, sőt. Egész álló nap játszott a kutyákkal, szaladgáltak, vadásztak, bármit húzgáltam előtte elkapta, szóval játszott velem is, nagyon aktív volt, eddig sosem volt ennyire játékos, mindez 2 napig tartott.

Viszont tegnap óta egész nap pedig csak alszik. Eszik, iszik, wc-zik, de annyi a mozgás, hogy arrébb fekszik 1 méterrel, tegnap óta max fél órát láttam összesen ébren nappal, persze éjjel nem tudom mit csinálhat.

Ez normális? Először túlzottan is aktív és játékos volt, aztán most 2 napja szinte csak alszik? Ilyennek szólni kell az állatorvosnak?

(Bocsi, ha hülye kérdés, még sosem volt cicám, pláne nem olyan, akit műtöttek is.)



2016. aug. 16. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem sosem volt cicám viszont a kutyusomat kereken egy hónapja ivartalanították. Szerintem semmi gond nincs a cicáddal. Szerintem első nap még tartott neki a fájdalamcsillapító hatása és másdik nap minimálisan fájhatott neki vagy csak kellemetlen neki a helyzet. Végülis én sem érezném magam teljesen felhőtlenül egy műtét után gallérral a fejemen . 😊 Mielőbbi gyógyulást kívánok neki 😊
2016. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Egyrészt a cicádból folyomatosan ürülnek a hormonok, ami eltarthat hetekig. Általában ez is megviseli az állatlkat. Aztán a seb is fájhat, még nemrég esett meg a dolog. Ha eszik, iszik, még nem kell vele dokihoz rohanni, adj időt neki a gyógyulásra. Ha még egy hét elteltével is ugyan ilyen levert lesz, akkor megkérdezheted a dokit, hogy minden oké-e vele.
2016. aug. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hím vagy nőstény?

Nem mind1.


A lányokat jobban megviseli a műtét, hisz sokkal komolyabb. Nekünk 2 van egy lány meg egy fiú. A lányt fel kellett engednem magam mellé az ágyba pár napra, mert aludni se bírt, annyira idegeskedett. A fiú csak egy napot volt kicsit ideges, de utána semmi extra.


Noh, visszatérve. Ha eszik, iszik, wczik, alszik, akkor lényegében minden fontosat megtesz amit kell. Most nincs kedve játszani. Figyelj rá, ha 1 hét alatt se változik, akkor lehet kicsit aggódni, de akkor se biztos, hogy gond van.


Fel a fejjel, és no para.

2016. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kandúr.

Bocsi, ezt kihagytam véletlenül. Ezért is furcsa, mert a gallér csak 1 éjszaka volt rajta, mondták, hogy másnap reggel levehetjük, nem is nyalta, és addigra a vágás is "eltűnt".

És utána 2 napig (nem túlzok) egész nap rohangált, és játszott, úgy tűnt, mint aki kiheverte, most meg ez az egész napos alvás megijesztett.

Igaz, még nem telt le az 1 hét sem teljesen.

Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 16. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!