Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől pusztult el a cicánk...

Mitől pusztult el a cicánk ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés
Reggel még nem láttam rajta semmi kirívót. Felkelt és Elment.(kinti cica) Délután a helye mellett feküdt a teraszon a kövön. Alig bírt mozogni. Csak vonszolta magát. Egy kevés tejet ivott,de aztán már a fejét sem bírta megemelni. 4 óra múlva elpusztult. Ha mérgezés,akkor annak más tünete is lett volna?
2016. aug. 18. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Orvoshoz luxus volt elvinni??? Az isten verje meg sz ilyen idióta állatkínzókat. A tej már csak kegyelem döfés volt... ne legyen többé állatod.
2016. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
47%

Jó azért ennyire nem kell leoltani szegényt, főleg ha reggel teljesen egészségesnek nézett ki.


Ami lehetett:


-Belső vérzés, mert valaki belerúgott

-Belső vérzés, méreg miatt


Más nem nagyon jut eszembe, ami ilyen gyorsan megölné. Az enyémek is kintiek, és mindig ettől rettegek, hogy bajuk esik. Télen igyekszem zárni őket a pincébe, hogy meleg helyen legyenek.

2016. aug. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
S'ggfej. Elvittük orvoshoz,aki épp a kocsijába szállt be,mert ment 50 db tehenet beoltani.Annyit mondott,hogy most nem ér rá,ha végzett kijön hozzánk. Ki is jött,de akkor már eltemettük. Közben elmentünk a volt dokihoz,aki nyugdíjas,de ki se jött a házból,annyit mondott,hogy nem tud rajta segíteni,már a szervezete úgyse küzdi le. ILYEN ORVOSOK VANNAK S'ggfej! Mellesleg tavaly költöztünk ebbe a kertes házba és az előző tulaj hagyta itt a cicát,mert elköltöztek másik megyébe. Egyébként nem a kérdésre válaszoltál!
2016. aug. 18. 21:46
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Jó de azért ha látod hogy haldoklik a macskád akkor nem leülsz mellé és megpaskolod hogy "jóvan cirmi majd meggyógyúsz".... azért ne legyünk már ennyire felelőtlenek... (első voltam)
2016. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszönöm szépen!
2016. aug. 18. 21:47
 6/12 A kérdező kommentje:
Mit nem értesz rajta? Nem leültem mellé,hanem 2! Orvoshoz vittük!!! Az egyik rá se nézett,a másik meg azt mondta nem tud rajta segíteni.
2016. aug. 18. 21:49
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Mivel kinti macska volt, szerintem elüthette valami, esetleg valamilyen más ütődés érhette, és ezáltal valamilyen belsőszerve megsérülhetett.

Szerintem a múlton már ne rágódj.

2016. aug. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudom mennyi idős volt a macskád.
2016. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mikor beköltöztünk tavaly,akkor volt 1 éves pont,Úgyhogy 2 éves múlt nemsokkal.
2016. aug. 19. 04:53
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a macsekot.


Többi válaszolónak: Sajnos sok helyen ez a helyzet. Persze, ahol van olyan állatorvos, aki (főként) a kisállat-praxisából él meg, ezért van szép csilli-villi rendelője meg asszisztens meg egyebek, ott könnyű azonnal orvoshoz vinni az állatot. De sok helyen vidéken nincsen, mert az embereknek igényük se nagyon van rá...

Két példa. Nálunk az idősebb állatorvos (2 van a faluban) KONKRÉTAN azt mondja: "Kecskét, macskát nem vállalok!" Ha megkérdezik, miért, bárkinek szívesen elmondja: "Mert a kecskét utálom, gusztustalan egy jószág, a macska meg olyan, mint a sz**os papír: elviszi a szél, de úgyis lesz másik!"

A fiatalabb állatorvos pedig konkrétan azt csinálta meg nagymamámmal, hogy amikor a dédi (nagymamám édesanyja) meghalt, ránk maradt két kutyája, két tacskó. Az idősebb, Kormi már elmúlt akkor 15 éves, és a dédi halála annyira megviselte, hogy nem evett, nem ivott, csak feküdt a helyén. Nagyon leromlott az állapota, és a mamám úgy döntött, altassuk el, mert nem bírta már nézni, hogy szenved. Az állatorvos kifizettetett vele 4 (!!!) ilyen altatószert, mert azt mondta, hogy 4 ampulla van egy csomagban, és ha megbontja a csomagot, x időn belül fel kell használni (pár hét), és itt vidéken "nincs igény" az altatásra, ezért csak akkor csinálja meg ha a nagymamám (a kisnyugdíjából) kifizeti előre a 16.000 (!!!) forintot. És ha a lejárati időn belül mégis altattat valaki állatot, visszakapja a pénzt...

Gondolhatjátok, mennyit kapott vissza...

Szóval, kérdező, én elhiszem, hogy megtetted, ami tőled tellett, és sajnálom a cicádat.

2016. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!