Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Hogy kezeljem a sebét...

SOS! Hogy kezeljem a sebét gyorsan?

Figyelt kérdés

Eléggé fel volt dagadva reggel a macskám lába és sántikált, ma délutánra pedig lement a duzzanat, viszont egy gennyes seb lett rajta, és mintha kicsit rózsaszínes is lenne.

Sürgősen ki kéne tisztítani, hogy ne nyalja bele a szőrt.

Vízzel le lehet mosni? Betadine?

Állatorvoshoz nem tudom ebben a pillanatban vinni, kb 2 naponta sérüléssel jön haza, ezért a következő látogatásunk az ivartalanítás miatt lesz, addig is mit tehetek érte itthon?

(Ha nem marad más holnap tudom csak elvinni, de muszáj megtisztítani neki most!)


2016. jún. 3. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Betadine-nal fertőtlenítsd le.
2016. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy odalógnak a szőrszálak bele a sebbe, és félek, hogy több kárt okozok, mint hasznot. Mert csak még "koszosabb" lesz így az a rész:(
2016. jún. 3. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Óvatosan megmosod és levágod a belógó szőrszálakat, már ha a cica hagyja. Aztán Betadine. Abból van kenőcs is. És ha van gallérod, tedd rá a cicára, nem feltétlenül jó neki, ha lenyalogatja, magas a jódtartalma.
2016. jún. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mosd le vízzel és utána Betadine.
2016. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Estére sajnos teljesen "bekattant", fájdalmai lehettek, megfogni sem tudtam, így reggel az első dolog volt az állatorvos, mert ez komoly sérülés volt, szóval most itt alszik bent a gyógyszerek miatt.

Viszont kapott tölcsért, amit nagyon nehezen visel és napokig rajta kell, hogy legyen, erre valami tipp, hogy hogyan szoktassam meg vele?

Vagy teljesen zárjam akkor be napokig?

Nem tudom, hogy szobatiszta-e, vagy hogy hol fog wc-zni, eddig ha ki akart menni, mindig az ajtó elé állt, de most nem szívesen engedném ki:(

2016. jún. 4. 12:08
 6/6 anonim ***** válasza:
A normál tölcsérnél van jobb megoldás, olyasmi, mint egy kis felfújt gumigallér, meg van valami puha textil anyagból készülő lehajtós gallér is. Próbálj rákeresni neten.
2016. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!