Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen költségekkel számoljak...

Milyen költségekkel számoljak macskatartás esetén?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát(házit, nem fajtatisztát, lehet menhelyről is), de nem tudom milyen költségekkel kell számolnom(ivartalanítás, oltások, betegség esetén kezelési költség), ill. nem tudom mik a szükséges felszerelések(lakásban tartott cica lenne). Nem szeretnék úgy nekivágni, hogy a későbbiekben anyagi korlátokba ütközzek.

2016. aug. 19. 15:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem 2 cicám van. Ami kell: tálakból érdemes fémet venni, nekünk is az van (700Ft/db). A cicáknak való méret a 200ml. Fekhelyből elég széles a választék, mi kocka alakút vettünk (leginkább a Trixie Marino fekhelyhez hasonlít), imádják. 3500Ft-ért vettük, de az ilyesmik általában 4000-6000Ft körül vannak. Télire van egy barlangjuk is (olyasmi mint a Trixie Minou), jó meleg, ezek kicsit drágábbak, de érdemes több félét venni, sokáig bírják. Illetve nyáron egy sima lapos cicapárna is megteszi nekik, ez max 1000Ft. Akcióban sikerült beszerezni egy AniOne cica kempingszéket, azóta az a trónjuk. Ha jól emlékszem 4000Ft volt, de még mindig kapható a Fressnapfban. Szóval minimum 4 fekhelyük van. :D Kaparófáról annyit, hogy hatalmas különbségek vannak köztük árban, a legolcsóbb sima oszlop 3000Ft, a legnagyobb palota pedig már 40.000Ft is lehet. Szerintem jó, ha ilyen több szintes bútort veszel, többnyire szeretik, de az se gond, ha csak egy oszlopra futja, az is megfelel. Szóval ez a pénztárca függő. Nekünk jelenleg csak egy oszlop van, régebben volt bútor is. Aztán jön a cica wc, ebből a legjobb a tetős, az sokkal privátabb és kevésbé szagos is. Ez 3000Ft alaphangon. Nekünk Ferplast Prima van. Kell még hordozó is, amiben elhozod és orvoshoz viszed. Van műanyag és szövet is, nálunk mindkettő van. Általában 3000-10.000Ft körül vannak, nagyban anyag és márka függő. Szükséges ápolási eszközök: kefe (kb 700Ft, heti egyszer-kétszer használatos), sampon (500Ft-2000Ft között van 250ml, mi Biogance márkát használunk, elég drága, de tényleg jó és bőrbarát, elég évente háromszor fürdetni őket). A játékok pár száz forintok. Etetni napi kétszer érdemes, reggel-este. Jó minőségű tápot keress! Pl. Brit, Josera, Happy Cat. Ezek kilója 1000Ft fölött van, de egy átlagos 4kg-os macska kb másfél kiló tápot eszik havonta. Néha adj neki egy kis konzervet is, ajánlom a Premiere márkát, 70% hús van benne, tehát egészséges. Tejet felnőttként adhatsz neki, lehetőleg laktózmenteset. Az ivartalanítás lány cicánál 10-18 ezer, a fiúnál 10 alatt van. A féreghajtó kb 500Ft/db, ezt félévente kell beadni neki (mi mindig Drontalt veszünk). Az oltási programot majd az orvos elmondja. Röviden tömören ennyi. :) Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátot! (Bár nem kötelező, de érdemes egy cicahámot is venni, nyaraláshoz vagy utazáshoz, a normális minőség kb 2000Ft.)

2016. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amikor meglett a cicám, tálak, hordozó, alá macska pelenka, köröm vágó, fésű, fekhely (sose használta, abban tartottam a játékokat), alomtálca (fedett a szagok miatt), kaparófák, játékok, én vettem cicabútort szeretette az enyém, vettem hámot, de nem szeretett kint lenni. Ezekre kb 100.000ft-ot költöttem, de +60.000ft volt a macskabútor. Ezeket csak egyszeri kiadások.


Oltások, féreghajtást, nem emlékszem már de nem volt vészes. Ezeket csak egyszer kell megvenni.


Ivartalanítás sem volt drága 8-9 hónapos korában kapta meg.


Táp, jutalomfaat, macskatej, alom, macskamenta ezekre havota kb 25-30.000ft-ot költöttem. Napi 700-800ft-ot számolhasz egy felnőtt macska etetésére, egy kismacska nyilván nem eszik annyit, neki 400ft körül + alom. Én a kristályos almot vettem és minőségi kaját. Kapott néha az én kajámból is ha véletlenül otthon ettem. Vettem speciális macskabarát tisztítószert a csempére, de szinte senki nem vesz, ez nem kötelező.

2016. aug. 22. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A miénk kinti-benti, de azért van neki mindene! :)

Ami tényleg kell a macskának:

Egy sötét doboz vagy cicakosár összeszőrözhető, nem túl vastag, de kellően luxus érzetű párnával, a fonott kosarat tudja rágni és kaparni is! Kaparófát az életben nem fog használni!

Edény, amit ne lehessen felborítani ha belelép. De úgyis mellé fogja kivenni! Műanyagból nem nagyon isznak, mert más az íze a víznek, arra cserépedény a legjobb!

Kaja. Macskaeledel boltban van kimért olcsóbban! Macskatej az tudod mi? Sokszorosan felvizezett tehéntej jó drágán! Cicakonzervből is mehet az olcsó, csak legyen jól szétkenhető aszpikos! Laktóz érzékenyek, de ha felesben kevered a tejet vízzel, nem fogja összefosni a házat!

A 3 hetes esővíz beleesve a vödörbe majd lenyalva a szőrről sokkal finomabb, mint amit én naponta 3x cserélek a tálban, de hát azért legyen! Az arra kell, hogy felmosson vele! Ezért a kajás részleg köves vagy linóleumos helyiségbe való!

Alomtálca. Magas fala legyen és 3 macska férjen el benne, mert szanaszét vakerálja! Mellé fog menni, nálunk ezért lavór van kirakva! A zártba a miénk nem hajlandó bemenni!

Játék: veszel vastag fonalat 2-3 gombolyagba feltekered, az egérszagú műegérre ásítani fog! Botra kötöd 1 méter madzagon, hogy ugrálhasson utána! Karácsonyfadísz! Lehetőleg diszkógömb forma, garantáltan egész nap focizni fog!!! A leglustábbaknak a fejére szoktam dobni 2 méter letekert fonalat, majd ő eltekergeti, ahogy akarja! Csak legyen a fülén és lógjon az orra elé! :D

Hosszú szőrhöz kell egy olló és fésű!

Fürdetni törcsire ültetve zuhanykabinban a legjobb! :-D

Ennyi, nem kell elkényeztetni, ha foglalkozol vele, nem kell drága bútorszett!

2016. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!