Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam ki a macskát...

Hogyan szoktassam ki a macskát? Nem lesz baja kint télen se?

Figyelt kérdés
Menhelyről hoztuk 2 hete, de nagyon eleven ugrál mindenre. Eddig velem aludt, de nem tudok tőle forgolódni rendesen. Ki fog szokni éjszakára így hogy eddig ágyban aludt? Télen nem fog megfázni? Nem akarom, hogy bent legyen.

2016. aug. 22. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Vidd vissza a menhelyre, az lesz a legjobb. Gondolom, ott hozzászoktak már a felelős állattartókhoz, így nem fognak különösebb problémát csinálni belőle.
2016. aug. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd ki. Csinálj neki helyet kint is. Akkor nem fog megfázni, ha még a hidegebb idő előtt kintre kerül, mert akkor növeszt téli bundát magának. Természetesen meleg helyének kint is lennie kell.

Mindez egészséges, ivartalanított és nem pici kölyök macskára vonatkozik.

2016. aug. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egészséges, ivartalanított és már nem pici. Köszi szépen! Így fogom csinálni. Elsőnek is köszi a választ, tudoim igazad van. De nem szeretném visszavinni, szerintem azért csak jobb helye van egy háznál. Finomakat ehet, és hatalmas udvarunk van, nagy tere van. Csak kezdő vagyok na állattartás terén.
2016. aug. 22. 11:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg alap dolgokra, nem buta a macska! Érti a beszédet, csak lekakkantja!

Nem kell neki mindig melletted aludni, legyen egy saját helye, ahol fekhet, ez pedig luxus kényeztetésnek számítson!

Ha bent van, használjon almot és nyávogjon ha ki kell mennie!

Nyugodtan tedd ki, ember, hát van szőre.. szoktasd ki még ősszel, hogy növesszen téli bundát, de ha ölelgetős cica, akkor vidd be gyakran, mert "elvadul"!

Kint is legyen búvóhelye és vize! Eleinte közösen nézzetek körül a kertben, ha nagyobb macska lehet akár félősebb is..

Nem kell túlbonyolítani, megél nélküled is, csak praktikus vagy neki, mert adsz kaját és meleget! :-D :-D Ő pedig dorombol és cuki, ennyi! :-D Ja és iszonyat trollok a macskák, talán pont ezért imádom én is őket!

2016. aug. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)!
2016. aug. 22. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Màr most kezd el a kinti életmodhoz való hozzà szoktatàst!csinàlj télire valami jol kibélelt kuckot,meg azért ha otthon vagy engedd be szeretgesd sokat és hadd melegedjen bent is.a vidd vissza A menhelyre vàlaszolonak meg ne hajbokolj ezerszer jobb dolga lessz nallad...mint egy ketrecben a menhelyen
2016. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Végül úgy döntöttem, bent aludhat csak majd a folyosón csinálok neki ágyat. Alom úgyis van bent. Így én is nyugodtan tudok aludni. Tegnap kint hagytam éjszakára, de valahogy sajnáltam. :)
2016. aug. 23. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!