Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le erről a...

Hogyan szoktassam le erről a macskámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a bajom, hogy az egyik macskám mindig felugrik a teraszról a konyhaablak párkányába, és már tiszta kosz tőle a fal!(az ablak alatt) próbáltam el "siccelni" onnan de csak úgy tudom eltüntetni, ha leveszem és a teaszajtón keresztül kiviszem...mit tegyek?

2016. aug. 22. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is ezt csinálja. Ha odarakunk valamit (kuka stb) akkor odébb megy fel.


Ha telepakolod a párkányt pl virágokkal akkor nem nagyon fér el, de akkor nézelődni sem tud. Szerintem csinálj valamit amin kényelmesen fel tud menni, hogy ne a falat piszkolja

2016. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ahhoz, hogy megtanulja, hogy ne menjen oda, valami kellemetlwn dologgal kell azonosítania az ablakpárkányt. Tegyél oda például vizestálakat egy időre, vagy valami büdöset, és akkor mikor oda akar menni, észreveszi, hogy ott rosaz a szag/víz van, ezért inkább nem megy. Nem kell sokáig otthagynina dolgokat a párkányon, csak addig, amíg a macska nem is nézi meg hogy itt vannak-e, mert biztos benne hogy ott vannak. Ennél azonban lehetséges, hogy egy idő után, ha leveszed őket, szépen lasssan visszaszokik.


A másik, hogy olyankor megütöd őt. Ne arra gondolj, hogy szét kell verni az fejét, épp csak annyira kell oldalba billenteni, hogy le kelljen hogy ugorjon, mert kicsit fájt neki. Csak párazor kell ezt eljátszani, és a párkányon ülés tudja hogy fájdalommal jár, így nem megy fel oda.

2016. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tegyél ki neki valamit,amin fel tud menni a párkányba , nem kell ugrania. akár egy deszka is jó. és a párkányba is tegyél valami régi ruhát,hogy ne koszoljon.és hogy kényelmesebb legyen neki.

sajnos a cicák ezzel járnak, mindig kitalálnak valamit,ami nekünk nem jó.de ha szeret az ablakban nézegetni én nem bánnám

2016. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem 2. Válaszoló válaszát fogom kipróbálni, a többi ötlet is jó, csak tényleg nem szeretném ha ott ugrálna, meg az ablakot sem lehet kinyitni, mert bejön, és amikor épp a konyhába ugrik be az ablakból, akkor a benti falat is összepiszkolja, úgyhogy le szeretném szoktatni őt erről. Mégegyszer köszi mindenkinek!
2016. aug. 22. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaa, hogy kinti benti macska. Akkor csináld amit a második írt
2016. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!