Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a cicámat...

Hogyan szoktassam le a cicámat, aki 14 hetes, hogy felugráljon az asztalra?

Figyelt kérdés
2007. nov. 16. 12:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz a cicákat tanítani, de elsősorban következetesnek kell lenni. MINDIG le kell venni az asztalról, amikor felugrik, és mondani neki, hogy "nem". Egy idő után elég rászólni, amikor ugrani készül. Ez azonban nem garancia, hogy nem jár tilosban, amikor nem vagyunk otthon... Persze ne hagyjunk elöl csábító dolgokat pl nyers halat, májat !
2007. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi 9 hetesen kaptuk a cicát, és siekrült leszoktatni a konyhaasztalról. EGy határozott kicsit hangosabb nem, meg egy kis seggrecsapás, és tudja, hogy nem szabad. Idővel már csak rászólni kellett, végül már ahogy az előttem szóló is mondta, már mikor lesett fel, rászóltam és nem ugrott. Viszont az is igaz, hogy haq nem vagyok ott, felugrik, mindig próbálkozni fog, mindig "újra" kell tanítani. De ha hallja a lépteim már magától leugrik.-)Sumák:-)
2007. nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A mi kiscicánk is ugrál mindenhová, ez már csak így van:)!A nagyokat leszoktattam, de valóban türelem kell hozzájuk és rendszeresen rájuk szólni, mert ugyebár megfeledkeznek róla:)Ha lehúzott valamit az asztalról, vagy bárhonnan és ráadásul utána esett az a valami, természetesen nagy zajjal jár általában. Ilyenkor azonnal azt kiabáltam, nem is tudatosan, hogy "mit csináltál"? Nálam ez vált be:)Nem beszélve a vasalózsinórról!Folyton ugrál rá és rágja!Nos, ilyenkor észrevétlenül ráspriccelek a vízzel!Ez is bevált!Persze amíg kicsi, mindig próbálkozik:)Később leszoknak ilyenekről, ha türelmesek vagyunk hozzájuk.
2007. nov. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!