Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kölyökk...

Hogyan szoktassam le a kölyökkutyámat, hogy felugráljon?

Figyelt kérdés
Olyan izgatott lesz, mikor hazaérek, hogy összesározza, és karmolja a lábamat! Jutalomfalat, és verés nem érdekel! Más?
2010. okt. 6. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

A z enyém is ilyen ♥

Én rá szoktam szólni,hogy : Nem szabad! Van amikor hallgat rá van amikor nem.Más ötletet sajna nem tudok ☺ ☻

2010. okt. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le hogy mikor felugrott a hátsó lábára tettem a lábam(de nem ráléptem). Neki ez kellemetlen és le is szokott róla. Persze míg kicsi addig a kezemet teszem oda. Van erről egy video is.
2010. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyenkor a kutya motivációja? Miért ugrál? Mert figyelmet akar. Ha ilyenkor megkapja a figyelmet, akkor elérte a célját, tehát megerősítetted a viselkedését. Ha rászólsz akkor is, ha megütöd akkor is. Hiszen figyelmet kapott.


Tehát azt kell megoldani, hogy ilyenkor ne kapjon figyelmet. Ne nézz rá, finoman told el magadtól, ha sok, és egyáltalán ne foglalkozz vele, míg le nem nyugszik.


Ha lefeküdt, sóhajtott egyet, nyugodtan van, akkor hívd magadhoz, és simogasd meg. Így a nyugalomra kapja a megerősítést.

2010. okt. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2010. okt. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Csakkittinek igaza van, nekünk is ezeket mondták el a kutyaoviban. Én megvettem a Korom Gábor Neked ugatok című könyvét, nekünk sokat segített. Sok jó tanácsra leltünk benne.
2010. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat. A lábra lépős válaszadónak:

És erről teljesen letudtad szoktatni?

Ha hátat fordítok neki, akkor hátulról ugrál fel rám! Nagyon kitartó ám!

2010. okt. 7. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen le tudtad szoktatni. Mivel neki ez kellemetlen abbahagyta, próbáld ki. De csak finoman.

Ha viszont úgy ugrik rám hogy elfordulok akkor el szoktam lökni. Előbb vagy utóbb megunja.

2010. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Suncee:) válasza:
azért ugrál mert így próbál üdvözölni, csak örül neked... de ha nagyobb testű kutya, jobban jársz ha mielőbb kitartással leszoktatod erröl...! ha hazaérsz és ugrál, hagyd ott... semmiképp ne nézz rá és hozzá se szólj!Ha már lenyugodott CSAK akkor érj hozzá,nézz rá,szolj neki... :)
2010. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen! Nagytestű kutya lesz, már most is elég jól néz ki. De annyira kitartó az ugrálással! És tök fürge! Mire rálépnék a lábára, már a másik oldalamon van. Aztán hátulról csipkedi a bokámat meg a vádlimat. Tudom, hogy örül, és hogy játszani akar, de kellenek a szabályok. Azért majd még gyakoroljuk. Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2010. okt. 8. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!