Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macska betegségre...

TimiHuN kérdése:

Milyen macska betegségre utalhatnak az alábbi tünetek?

Figyelt kérdés

Egy 7 hetes kiscicám egyik napról a másikra megbetegedett.

A tünetek:

-Gubbasztás, étvágytalanság, lefogyott, amikor rávesszük hogy megegyen néhány falat ételt, vagy tejbepapit adunk neki, utána szuszog, tátog. Egy jellegzetes szinte rothadó szájbűze van.

2 nappal ezelőtt még semmi baja sem volt, vidáman rohangászott, harapdálta a bokámat, és most hirtelen ilyen lett.

Hasmenése nincs, nem lázas.

Mi lehet a baj?

Sajnos állatorvos nincs a közelben, így nem tudom elvinni.



2016. aug. 29. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Hol az Isten háta mögött laksz, hogy nincs állatorvos? Hívj egyet a közeli városból, ha nincs jobb. Gondolom állatpatika sincs, így szegénynek csak a homeopátiás házi kotyvaszotok jutna gyógyszer gyanánt, így azért, hogy megnyugtasd a kis lelked, kiírtad ide ezt a kérdést, és ezzel el van intézve. Amúgy meg hol az anyja? Ilyen kicsinek még szopnia kéne.
2016. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Első körben féregirtás, de jó lenne állatorvossal megnézetni. Ha felelős gazdi vagy, megoldod!
2016. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Sok minden okozhatja.

Féreghajtót már kapott? Akár súlyos féregfertőzés is.

Mindenképpen orvosi ellátást igényel, ezért ha nincs a közelben orvos, akkor vidd távolabbra, ahol van.

Amúgy a tejbepapi abszolút nem való macskának.

2016. aug. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
ha szereted a macskád orvoshoz viszed sürgősen.nem értem ez más embereknek miért nem alap ahelyett hogy kiírja ide a problémát.
2016. aug. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Sürgősen vidd állatorvoshoz, mert ezt sok minden okozhatja. Amúgy nem létezik hogy nem lehet állatorvost szerezni neki. Felétek nincs kutyaoltás? Azt ki csinálja? Mert jó eséllyel tudna a cicán is segíteni. Már ha nem sajnálod a pénzt az orvosra. A tejet meg hanyagold, árthat a cicának. Mit értesz tejbepapi alatt? Ugye nem tejbegrízt?
2016. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Sürgősen vigyétek orvoshoz,mert kiszáradhat,valószínűleg nagy a baj.Tejes ételt meg ne adjatok neki.

Mindenhol van állatorvosi ügyelet.

2016. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
El kell hogy szomorítsalak, ezt orvos nélkül nem fogod tudni megoldani önmagad lehet hogy a holnapot sem éri meg szegény ha nem viszed el azonnal vagy legalább hívjál házhoz egyet biztos hogy van a környékben aki vállalná hogy házhoz megy.guglizzd ki a legközelebbi ügyeleteket, tàrcsàzd végig őket, olyan nincs hogy egyik sem segít...
2016. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Ugye kedves kérdező nem te szavaztad le a hasznos válaszokat? Kétlem h van annyira fontos a cicád h orvoshoz viszed. Tuti találnál ha akarnál. Itt falun nekünk sincs de nem esik nehezemre bevinni a városba.
2016. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt a rengeteg ocsárkodó szánalmas, és lenéző választ.

A rengeteg kérdésre, ami már szinte fenyegetés megadom a választ.

Először is, nem szavaztam le a válaszokat, arra neveltek, hogy ne ítélkezzek külsőről, vagy egy két mondatról. (Pedig az írás mutatja az ember természetét...)

Én kérek elnézést, hogy hozzátok Magyarországon élő magyarokhoz fordultam segítségért. Nem tudtam hogy "otthon" ilyen bunkó emberek élnek.

Sajnálom, hogy csak most válaszolok, de csak a városban van internet, és számítógép, ahhonnan írni tudok. Közel 30 mérföldet utaztam lóháton, hogy a kismacskának állatorvost találjak, itt a városban, ahol éppen vagyok.

Egyébként, a kiscicának azért nem volt anyja, mert őt és 2 társát a szomszédos tanyán dobták ki, és mi befogatuk őket, mert a szomszéd agyon akarta őket csapni.

Mint kiderült az állatorvostól, a cicus menthetetlen volt. Vérmérgezéses, azaz az anyuka vagy a tesvérétől, vagy a fiától nemzett gyereket. A többi cicus, teljesen egészséges, semmi baj sincs velük. Az orvos azt mondta, hogy teljesen jól tettem, hogy így etettem őket. Nem tejbepapi-val etetem őket, bocsánat a kifejezésért, csak nem tudom a magyar megfelelőjét.

Remélem mindenki elégedett, és megkapta a válaszát, további szép ocsárlást.

2016. aug. 30. 14:01
 10/11 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! a válaszommal csak segíteni akartam nem pedig ócsárolni! Sajnálom ha így jött le!
2016. aug. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!