Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 6 hónapos sziámi...

Van egy 6 hónapos sziámi cicám. Eddig lakásban laktam, és szoba cica volt, most költöztem át kertesházba. Szeretnék neki szabadságot adni, de félek hogy ha kiengedem eltéved, nem jön vissza. Valaki aki ért az állatokhoz tudna tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Kivittem már párszor, ugy hogy én is ott voltam..de ha hivtam sose jött be, mindig kint mászkált és nem hallgatott rám. Viszont ha bent vagyunk akkor jön rögtön ahogy hivom.. Érdekelne hogyan tudom rászoktatni hogy ha kint van akkor hazajöjjön..
2012. aug. 23. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne engedd inkább ki, max felügyelet alatt!

Kutyakaja lesz belőle! :(

RIP ( 10 macskám) :(

2012. aug. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sziámim van, 5 éves és szobacica. Néha kiviszem, de nem szeret kinn lenni. Én a helyedben továbbra is bent tartanám. :)
2012. aug. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ivartalanítani kellene (ha még nincs), akkor nem csavarog.


De átgondolandó, hogy valóban szüksége van-e szabadságra, mert nem csak a kutyák fojthatják majd meg, hanem kedves emberek is kiraknak ám mérget a cicáknak, az enyém is abból ivott vagy evett és 2 nap alatt elpusztult. A környékünkön az összes macskát kiirtották.


Szerintem ne engedd ki a cicát, ha szereted. Békésen elnézegeti majd a madárkákat az ablakpárkányról :) Esetleg ha nagyon ki akarod vinni, akkor vegyél rá hámot és pórázt és úgy sétáltasd.

2012. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
figyelj a macskáknak ösztöneik vannak és szerintem enged ki a macska vissza jön majd meglátod tud vigyázni magára nekem 5 macskám van és bentiek ki szoktak menni mászkálni a fákra vagy szaladgálni és mindég viszajönek tudnak magukra vigyázni és tanicsd meg rá hogy halgason rád mikor hívod hogy menyen oda hozzád valoszinüleg azért nem jön oda hozád mikor hívod mert még nem szeretne bemenni ne félcsed tud vigyázni magára ezt onnan tudom hogy a bácsikám állatorvos és szerintem a macskáknak szükségük van arra hogy legalább pár órát szabadon legyenek hid el a macska nem szereti a bezártságot ha el is tünik pár órára vissza fog jönni ( tapasztalat ) :) remélem hasznos...:)
2012. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vidd ki hámmal és egy 5 m pórázzal. Vidd végig a kerten, szokja a területett, de ha átakarna mászni más szomszédba nyugodtan szídd meg, de ne üsd meg csak érezze azt már nem szabad!


Nekem a cicám 4 napja van kint, esténként bejön. Én is félek, hogy átmegy, kimegy az útra de szerencsére nem.


Eleinte hámmal és pórázzal vittem ki, mert ismeretlen volt számára. Viszont az én cicám csak sima házi.


A tiédet ellopják ha nem figyelsz rá rendesen, vagy építs neki egy kifutót, ahol kint hagyhatod anélkül, hogy elkóborolna, össze verekedne másik cicával. Költséges Kifutót építeni, de megéri mert nyugodt szívvel engedheted ki.

2012. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vicuska87 ***** válasza:
A sziámi, mint ahogy a többi fajtatiszta macska is, inkább szobába való, nem kintre!
2012. aug. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A legfélőbb, hogy valaki felkapja és elviszi :(( Hámmal-pórázzal próbáld sétára szoktatni, de hidd el, elég neki a benti lét.
2012. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy norvég erdei cicusom és én kiszoktam engedni, de csak akkor ha én is kint vagyok vele, mert egyébként szerintem meglépne.:) de nekem szerencsére kint is hallgat a nevére, amúgy van, hogy nem jön és akkor a száraztápját megrázom (mert annak van hangja) és akkor rögtön fut oda hozzám. Egyébként, ha mikor beengeded mindig adj neki jutalomfalatot, így megfogja szokni, hogy ha bemegy akkor kap jutalomfalatot. :) Tehát, majd egy idő után ha hívni fogod jó esetben menni fog! :)
2012. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen kiszeretném engedni, hiszen nem elég neki egy kétszobás terület ahol lakom. Ráadásul én sem örüélnék ha állandoan belennék zárva.. Ráadásul azt észrevettem hogy nagyon szeret kint. Majd megprobálom lassan megismerkedtetni vele a terepet ugy hogy ott vagyok..aztán meg reménykedek benne hogy szép és hosszu élete lesz a kinti csavargásokkal is. Ivartalanitásra gondoltam és meg is lesz.. de még tul fiatal hozzá 8 honapos kortol ajanlott..
2012. aug. 24. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!