Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anyamacska nem nagyon...

Az anyamacska nem nagyon foglalkozik a kölykeivel. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Tegnap megellett a macskám, de mintha furán viselkedne. Nem igazán tudom, hogy ez normális-e, mert az eddigi mindig elbújt, keresett magának helyet, de a mostani mellett ott kellett legyek. Született 3 egészséges kiscica.Első ellése volt, fiatal macska.


Az a probléma, vagyis azt vettem észre, mintha nem tudná mit kell csináljon.

Miután megellett végig ott volt a cicákkal egész úgy éjfélig vagy 1 óráig. Először gondoltam na biztos kell neki egy kis pihenés cicák nélkül, elmegy enni, kiengedtem kicsit az udvarra.Ép pisilhettett aztán vissza jött, de magától nem akart visszamászni a kiscicákhoz. Mikor viszont betettem melléjük a dobozba lefeküdt nekik és etette őket... Aztán kicsit később vmikor hajnalba megint kimászott, békénhagytam gondoltam majd vissza mászik ha úgy érzi, de mikor felkeltem az anyamacska a lábamnál feküdt a kicsik meg csak a dobozban...Reggel sem akart magától bemászni. Betettem megint én kicsit simogattam végül lefeküdt és szopiztatja a cicákat.

De miért nem akar magától foglalkozni velük?Lehet,hogy hozzájuk értem? Figyeltem, hogy gézzel fogjam meg őket és rakjam arrább, mikor jött a következő cica, hogy ne nyomja össze a kicsiket...



2016. szept. 3. 06:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Túl fiatal, nem fogja felnevelni őket. Ha szerencséd van, találsz egy idősebb pótmamát a környéken.
2016. szept. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, hogy túl fiatal. Vagy nincs jól (bent maradt kölyök, placenta, lázas is lehet stb.)


Ilyen esetben, ha már szaporítasz ivartalanítás helyett, ki kell hívni az állatorvost, hogy vizsgálja meg az anyacicát. Ha szükséges, kap méhösszehúzót, gyógyszereket.

Ha nem fog velük foglalkozni, akkor neked kell felnevelned őket kézzel, azaz éjjel-nappal 2-3 óránként cumiztatni macskatápszerrel, és segíteni nekik üríteni a végbéltájék nedves ronggyal való törölgetésével (mintha az anyja nyalogatná).

Másik lehetőség, hogy pótmamát (szoptatós anyamacskát) keresel nekik.


De első az állatorvos legyen.

2016. szept. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

2., kisse tuldramatizalod.

Jo hogy nem aldozza az eletet nekik..-.-

Normalisan probald a kicsikhez tenni, nem biztos, h nem neveli fel oket. Allatorvos valoban jo lenne.

2016. szept. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Nem dramatizálom túl, előfordul az ilyen, elég gyakran.

Persze én is remélem, hogy felneveli őket, de ha mégsem, akkor a gazdájuk felelőssége ezt megtenni.

Egyszerűbb és hosszú távon olcsóbb is lenne, ha nem hagyná szaporodni a macskát, így is tele van minden felesleges kidobott macskával.

2016. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem maradt benne semmi...a hasa már visszahúzódott és láttam ahogy megette a méhlepényeket ...

Nyalogatja a feneküket, eteti őket, csak magától nem megy oda ha kiszáll

2016. szept. 3. 07:31
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

mit jelent ,hogy fiatal macska?

ha kevesebb,mint egy éves,akkor ez lehet az ok. fiatalon szült cicáknál gyakori,hogy nem foglalkoznak az alommal.

én is azt ajánlom,mint a 2# hogy lehetőleg ivartalanítsd ez az akció után.vagy van terved a kiscicákkal?vagy csak felrakod a több ezer hirdetett kiscica közé jófogásra?

2016. szept. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem megy vissza, ha sírnak a kicsik? (Ha éhesek, akkor sírnak). Ha nem, akkor tedd be mindig hozzájuk.
2016. szept. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
1 éves múlt ... egyet megtartok, egyiknek már megvan ki lesz a gazdija, a másiknak is meglesz :)
2016. szept. 3. 08:21
 9/15 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy valamilyen fájdalmai vannak az anya cicának és azért nem megy szívesen be a kicsikhez szerintem mindenképpen hívjál hozzá állatorvost
2016. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
oké,most lehet el tudod őket passzolni, de előfordulhat évi 3x fialás,akár 5-6 alomszámmal..hosszabb távon én nem látok mást megoldást az ivartalanításon kívül. de te tudod.
2016. szept. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!