Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért haldoklik a kismacskám?...

Miért haldoklik a kismacskám? Rosszak az anyamacska génjei?

Figyelt kérdés
Május végén született két kismacska. Rossz génjei vannak az anyának, mert egy régebbi gyereke is visszamaradottabb lett. Pár napja észrevettem, hogy nincs túl jól. Jól kicsípték a bolhák, a nyakán kevés volt a szőr. Ismerősöm azt mondta, ezért lehet. Bolhairtó cseppeket is tettem rá, de mindhiába. Máskor is volt ilyen, hogy a kismacska visszamaradottabb volt és elpusztult. Mondjuk ez az anya egyszer abbahagyta a szoptatást, aztán sikerült újra rávenni.

2016. júl. 23. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Bocsáss meg ha rosszul értem, de ha a bolhák csípték ki a nyakát, akkor szerintem az a macska nem visszamaradott, hanem ápolatlan, fürdesd meg, igyon sok tejet!
2016. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tejet inkább hanyagold, a tehéntej árthat neki. És állatorvos!!! Nem biztos hogy "rosszak " az anya génjei, valószínűbb hogy valami betegséget hordoz, és megfertőzi a kismacskáit.
2016. júl. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a beltenyészet miatt is. Kisebb települèsen praktizáló orvos mondta,hogy olyan beltenyészet van a falujában,hogy nincs egy egészséges macska sem. Nálatok is simán előfordulhat,hogy akár az apja/testvére párosodott a cicáddal, ezért nem egészségesek a kölykök. Ahogy írtad bolhás is az anya, ahol bolha van ott féreg is van, ami a szoptatás során a kiscicákat is fertőzi, ezért is maradhatnak vissza a fejlődésben/pusztulnak el. Rendszeresen féregteleníteni kell őket, és persze az oltások is lényegesek,akár ezek hiányában elkapott betegségben is elpusztulhattak. Javaslom az ivartalanítást, nincs értelme sem az anyát kínozni az ellés miatt, sem beteg életképtelen cicák pusztulását végignézni. Ha szeretnél tenni valamit a cicáidért vidd el őket orvoshoz,vagy legalább vegyél féreghajtó tablettát, pár száz forintért beszerezhező.
2016. júl. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
94%
Mind a kettőt vidd dokihoz, vagy ahogy írták legalább te kezeld bolhák és férgek ellen őket. Könnyen elképzelhető, hogy vitaminra vagy valamilyen gyógyszerre is szüksége lesz ezért lenne jobb ha orvos is látná. Nem lett volna szabad ennyi ideig várni de még talán nem késő.
2016. júl. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak az a baja, hogy felelőtlen vagy, és nem viszed orvoshoz.
2016. júl. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos eszedbe sem jut? Ha már felelőtlenül szaporítasz, legalább ennyit tennél meg, hogy ha rosszul vannak, orvoshoz viszed őket! És ivartalaníttasd a nőstényedet, akkor talán nem születik több "visszamaradott" kölyök...
2016. júl. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

a beltenyészetet én is meg tudom erősíteni. vidéken élünk, nyilván kb senki nem ivartalanít. a macskák átlagéletkora 1-2 év. és tényleg sokszor rokonok szaporodnak egymással. szóval apa a lányával szaporodik..és így tovább. annak az utódjai már beltenyészettek, és ha az is tovább szaporodik rokonnak, akkor teljesen valószínű,hogy életképtelen cicákat hoz a világra.alapból két cica született..ez nagyon ritka, normális esetben négytől indul az alomszám. nyilván nem baj, mert szerencsétleneknek jobb,hogyha meg sem születnek(betegen). de értsd meg,hogy ez nem normális. a cicádat vidd el ivartalanítani. és ne hanyagold el az oltásokat és a féreghajtást sem.

az ivartalanítás nagyon fontos. semmi értelme szaporítani, rengeteg gazdátlan macska van. + a tieid valljuk be nem is egészségesek. kinek kéne így? sajnálom, de más megoldás nem nagyon van.

orvos!

2016. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!