Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért fél a cica a táskáktól?

Miért fél a cica a táskáktól?

Figyelt kérdés
Most költöztünk. A kisebbik macska pár napja látványosan retteg a táskáktól (vászonszatyor, bőrönd, bármi), ha "hirtelen" meglát egyet, megugrik, elfut. Tegnap még a szőrét is felborzolta, úgy hátrált el a válltáskámtól, pedig már látta párszor :D Bevallom, valamennyire vicces volt a jelenség, de már kezdem sajnálni. Nem lett véletlenül se táskába zárva, nem történt semmi ilyesmi. Hogy korábban esetleg volt-e hasonló, azt nem tudom, menhelyről hoztuk, nem mondtak semmit, de nem hiszem hogy a traumája egy évvel később jönne ki rajta... A költözés sem viselte meg őket túlzottan (ketten vannak, a másik nem ijedezik), inkább fel voltak háborodva, hogy eltűnnek a cuccok, de aztán "megtalálták" őket az új lakásban.

#macska #félelem #táska #cica #zacskófóbia #tollseprűfarok
2016. szept. 12. 06:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mikor költöztetek nyilván a végén elég sok bőröndöt és táskàt látott ezért lehet összekötni a kettőt
2016. szept. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van, azt hiszem. Valószínűleg a sok táskáról azt gondolja, hogy megint költöztök. Azt mondják, a macskák mindent nagyon hamar megjegyeznek, ami velük történt. Nekem is van macskám. Amikor fiatal volt, akkor játszott a falnak támasztott partvissal, én nem vettem el tőle, mert nem tudtam, hogy később baj lesz belőle. Nekiugrott és sikerült felborulnia, csattant egyet a csempén és a macskám úgy megijedt tőle, hogy hetekig rá se bírt nézni. Ma már megbékélt vele, nem ijed meg, ha meglátja a partvist. Nem is foglalkozik vele, mert tanult a leckéből.
2016. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Erre gondoltam én is, de azon kívül, hogy pakoltunk, semmi olyan nem történt, ami ekkora "félelemre" adna okot, legalábbis amikor ott voltunk (a másik cica pedig teljes relax módban van, ezért furcsa). Úgy kell elképzelni, mintha valami vadállatot látna. Lehet két kör között beleakadt az egyikbe, vagy valami hasonló, sosem fogom megtudni :D

2016. szept. 12. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!