Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megy a macskám hasa. Mit tegyek?

Megy a macskám hasa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egyszerüen nem tudom hogy mitől lehet,de már nem győzőm takaritani.. mit tehetnék hogy elmuljon róluk? valami olcsóbb megoldást..köszii.
2010. ápr. 22. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Menj utána!
2010. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy elszökjön, aztán ottmarad has nélkül.
2010. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
78%

Hát az attól függ mit adsz neki enni.

Simán tejet ne adj neki!Mert attól mehet!

2010. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak elcsapta a hasát, akkor nyers csirkehús és rizs rendbe hozza. Ha ettől 1 nap alatt nem múlik el magától, akkor viszont muszáj lesz állatorvost hívnod. Nekünk is fosott a cicus, kapott egy injekciót, fizettem összesen 2000 Ft-ot. Ha amúgy van rendesen étvágya, és jókedvű, akkor az is lehet, hogy valami nem tetszik a gyomrának, amivel eteted. Nagyon sok cica a tejtől is fosik, bár boldogan isszák.
2010. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki vizet. minden hasmenéses kérdésnél elhangzik, ez a legfontosabb: sok folyadékot veszít, és normál esetben az ember nem ad kistányérban vizet a cicának, pedig most kell! És a macska nagyon könnyen megérzi a legkisebb kiszáradásra is érzékenyen reagál.

Amúgy adhatsz neki embernek felírt hasfogót (a pici tabletta fekét, vagy annyit se (attól függ, hogy eszik-e, ha igen, adj többet).

Én viszont elvinném a dokihoz, mert sose lehet tudni, az a alegjobb megoldás. Lehet, hogy csak egy tablettát ad, lehet, hogy kezeli, azt úgyse ússzátok meg.

Mióta tart ez amúgy?

Ha csak ma kezdődött, még várhatsz holnap délutánig mondjuk, addigra kiürülhet a bele és megállhat az egész. és akkor csak valami rossz kaja volt. A dokit arra az esetre ajánlom, ha mondjuk holnap délutánra/estére nem múlik.

2010. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
@ felét
2010. ápr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy adhatsz neki embernek felírt hasfogót"


Isten ments! Az emberi hasfogókban atropin is van, a macska pedig érzékeny rá. Mi már adtunk cicának Reasec-et hasmenésre, teljesen begerjedt tőle, habzott a szája, és mint egy őrült kergette körbe-körbe a saját farkát. Rémülten hívtuk a dokit, azt hittük veszett (előtte nem sokkal fogadtuk be). Kiderült, hogy a gyógyszerre reagált így, kapott ellenanyagot, és rögtön lenyugodott. Szóval emberi hasfogót eszedbe se jusson adni neki, legfeljebb sima széntablettát.

2010. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem írod, hogy mennyi ideje tart a dolog.

Ha nem régen, akkor hasznos lehet egy kis

koplalás, mint az embernél is. Tiszta vizük mindig legyen.

2010. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Negyed széntablettát törhetsz a kajájába, attól nem lesz baja, de a doki tényleg nem hülyeség!
2010. ápr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
szerda óta tart.. azért is vártam vele.. de most kaptak újfajta konzervet..szerintem az lehet a baj:S
2010. ápr. 23. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!