Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen minőségi száraz macskae...

Milyen minőségi száraz macskaeledelt ajánlanátok? Milyen vitaminokat, étrendkiegészítőket kap még a cicátok? Szeretnék felkészülni.

Figyelt kérdés

A cicus még csak tervben van, de szeretnék egy hozzávetőleges költségvetést készíteni az ellátására. Csak akkor fogadom be, ha mindenből meg tudom adni neki a normális minőséget. Félreértés ne essék, nem filléreket számolgatok, csupán szeretném tudni, hogy körülbelül mennyire jön ki havonta az ellátása. (Esetlegesen felmerülő orvosi és egyéb költségeket ide nem értve, arra mindig van félretéve.)


Brit Care és Happy Cat között vacillálok, azokról hallottam, hogy kifejezetten jók. Royal Canin valóban túlértékelt? Milyen tápból létezik jobb fajta Junior?


A ti benti macskátok mennyi idő alatt fogyaszt el átlagosan egy 10kg-os zsákot? Vitaminok, egyéb kiegészítők, amit javasoltok?



2016. szept. 18. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk mindkét cica HappyCat-et kap (van belőle Junior), gabona/gluténmenteset (az egyikük gluténérzékeny és nem tudom megoldani a külön etetést :) ), ami (picit) drágább mint a sima. Szaftos-zacskós vagy konzerv kaját nem kapnak rendszeresen (Sheba, Gourmet stb. csak egy kis kényeztetés :)). Az állatorvos azt mondta, ha van egy király száraztápunk, minden más csak extra (ő is HappyCat párti). Szóval nagyrészt száraztápot esznek, és a két macskának (3kg és 4,5kg) a közepes zacskó (nem a legnagyobb, azt hiszem ez 5kg) majdnem egy hónapig elég.

Ezen kívül szoktak kapni cicatejet, jutalomfalatokat stb.-t, de nem rendszeresen, ha épp eszembe jut, hozunk nekik. Ugyanez a vitaminokkal is, ha jó a táp, akkor minden benne van. Ha épp csirkés vagy (csirke)májas kaját csinálok itthon, kapnak azt is, nyersen, tojássárgáját is.

Mindkét macskám gyönyörű, egészséges, fényes és dús a bundájuk, élénkek (abban a pár órában mikor nem alszanak), soha semmi bajuk nincsen. Ráadásul, ha tényleg csak a száraztápot eszik, nem olyan elviselhetetlenül büdös az alom :D - két alomtálcára, amit kéthetente teljesen lecserélünk, közben pedig folyamatosan van rendben tartva, utántöltve stb. havi 2-3 zacskó (10literes) alom megy el, most éppen Catsan.

Árat pontosan nem tudok mondani, Ausztriában lakunk, nekünk kb. havi 40€ megy el mindenre, amit leírtam.

Royal Caninról csak annyit, hogy sokkal többet nem tud, cserébe viszont rettenetesen drága. A kisebbik macska kiskorában azt kapta, volt egy akció és két hónapig a szaftos Royal Canint ette, ami azt hiszem a speckó szőrre-bőrre fajta volt, cserébe olyan lett a bundája, mint a kasmír, a doki külön megdícsérte és kérdezte, hogy mivel etetjük :) Szóval nyilván ad valamit az áráért cserébe, de nem létfontosságú, legalábbis szerintem. Inkább akkor jön jól, ha speciális diétán kell, hogy legyen.

Két igazi szobacica gazdája vagyok, remélem segítettem :)

2016. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!


A havi 40 euró teljesen reálisnak tűnik, két macsekra, és a leírtak alapján kétlem, hogy hiányt szenvednek bármiben. :)


A Happy Cat-et felírom a listámra mindenképp.


Esetleg az alommal kapcsolatos tapasztalataidat is meg tudod osztani? Ez a Catsan bevált, régóta használjátok?

2016. szept. 18. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kölyöknek ne vegyél 10 kg-s tápot, felnő, mire megeszi :-)). És először kis kiszerelést vegyél, hogy egyáltalán szeretni fogja-e. Az én cicám utálja a tonhalat (!) és az aszpikos eledelt úgy általában. Először ne vásárolj be túl sok mindent! Royal Canin igen, kicsit túlértékelt. Nyugodtan vegyél mást, ami jó minőség.

Kiegészítők: szőroldó paszta (gimcat), szőroldásra mindenképp készülj fel, vitamin (fressnapf: petbalance baby-mami paszta nagyon jónak tartom), most Béres-cseppünk is van (macska Béres-csepp).

Itt nézz körül, szerintem a legjobb árak:

www.zooplus.hu

Alom: Tigerino szilikát, simply the best, a cicám ajánlásával, az ő márkájuk.

2016. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Eddig mindig a hoferos(aldis) macskaalmot vettük, régen 3€ volt, olcsó, tökéletesen funkcionált - nem engedte ki a szagot, a pisitől tök jól összeállt stb stb. Aztán egyszercsak azt vettük észre, hogy 5€, és két nap (!!!) múlva olyan büdös (a kakiszedegetés meg az összeállt csomók kiszedése ellenére), hogy nem lehet elviselni, a macska nem hajlandó belemenni, inkább látványosan a szőnyegre végezte a dolgát... Szilikonossal ugyanez (szintén aldis). A Catsant eddig csak dícsérték, gondoltam mindenképpen megér egy próbát, konkrétan havi 3€-val fizetünk érte többet. Könnyű (ha egyedül viszed haza, ez fontos :D), nem csomósodik, át kell "keverni", de a szagokat szinte egyáltalán nem engedi ki. Szerintem szuper. De ebben nincs túl sok tapasztalatom (még valamilyen bio fajta volt itthon egyszer, azt úgy kaptuk kipróbálásra, de szimplán gusztustalan volt), ha valaki tud valami jobbat, engem is érdekelne :D
2016. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

A 2.-nak igaza van, a szőroldást elfelejtettem. Vettünk rá jutifalatot, nőtt az ablakban nekik a cicafű, meg kb. minden volt amit ehhhez lehet kapni, de valahogy sosem kellett nekik. Eddig átlagban félévente egyszer kinyomtak egy adag purhabot a padlóra (és sosem a szőnyegre, kedves cicák), meg kijön azzal együtt, amivel az almot illetik :) De ha jól láttam, a száraztápjukban is van valami, ami ebben segít.

Az enyémek sem szeretik az aszpikosat, a halat se, de a pulykához hozzá sem nyúlnak, az tényleg tabu :D

2016. szept. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"purhab" :DD


Az enyém nem kölyök már, de a szőroldó pasztát az ujjamról nyalogatja el, egyszer rátettem a kajájára, úgy nem kellett neki. Ettünk fűtablettát, amúgy imádja, akkor zöld "purhabot" kaptam, örültem.


Almot én ezt a Tigerino-t ajánlom, de annyira mondják mások a Catsant, nem próbáltuk soha, nincs tapasztalatom róla. Más anyagú (bentonit, zeolit, innen-onnan, drága bentonit is volt) az volt, de azt inkább elfelejteném. Ezt a Tigerinot itt ajánlotta valaki, mikor már elkezdtem megőszülni a téma miatt.

Na most ránéztem a Catsanra, ez is ásványi.

Még a biológiailag lebomló érdekelne kipróbálás szintjén, de ezt előbb meg kell beszélnem a macskámmal. :-)

2016. szept. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ezek a paszták is mondjuk két hónapig biztos kitartanak, meg a nagyobb kiszerelés szintén olcsóbb, tubusos, semmi baja nem lesz.

Illetve én konzervet is adok a cicának.

2016. szept. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!