Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fehérjeallergia? A vizsgálat...

Fehérjeallergia? A vizsgálat megbízható?

Figyelt kérdés

A macskám fehérjeallergiás.

Az állatorvosunk "megnyugtatott", hogy az allergiavizsgálat nemcsak drága, hanem pontatlan is, így maradtunk a kizárásos megoldásnál.

Arra a következtetésre jutottunk, hogy a macsek a halra allergiás.

Eddig mind szép és jó, egy éven át kapott a társával együtt tiszta marhahúsos tápot, de most már ráuntak.

Váltottunk csirkésre, csirke nyesedékre, de hirtelen megint jön ki az ekcémája.

Ott tartunk, hogy marhán kívül semmit nem merünk adni neki.

Gondolkozunk a vérvételen, de cirka 50 ezret kiadni egy olyan vizsgálatra, ami vagy működik, vagy nem, elég meredek.

Van már valakinek tapasztalata ebben a témában? Megéri a vizsgálat?


2016. szept. 18. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A táplálékallergia vértesztek embernél sem megbízhatók.
2016. szept. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ráuntak? Miezmár. Elvannak kényeztetve.

A miénk is ilye kis finnyás kezdett lenni, hogy a száraz táp már nem volt jó neki. Úgyhogy direkt nem adtunk neki addig. Ne félj ha éhes megeszik. Megtanulta, hogy azt eszi ami van. Ha marhahúst ehet csak akkor azt fog.


Amúgy fehérje allergia szerintem hülyeség. Nem az összes fehérjére allergiás, max bizonyos molekulákra. Minden hús szinte fehérje, csak más típusú.

2016. szept. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A csirke az egyik leginkább allergén kaja, sok macska, kutya allergiás rá. Van sokféle jó táp, még ha mindegyik marhás is, akkor sem teljesen egyformák. De van nyulas pl. Vagy adhatsz neki nyersen vagy főzve, sütve. Lehet ízesíteni házilag is ezzel-azzal. Pl. ha disznózsírral süttök otthon, akkor annak a zsírjával, azt szokták szeretni.
2016. szept. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni, hogy adhatsz neki HÚST nyersen vagy főzve, sütve.
2016. szept. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"Lehet ízesíteni házilag is ezzel-azzal." Itt a tápra gondoltam, bocs.
2016. szept. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Olyan táp, amiben kizárólag marha van, és nincs hal vagy csirke belecsapva, egy darab létezik összesen.

Ezen kívül egy bárányos van amit eleve nem esznek meg, mást nem találtam, mindet keverik vágóhídi hulladékkal. Talán volt még egy speciális fajta, de az már a mi pénztárcánknak is sok,plusz az is marhás volt, ha jól rémlik.

Nyers marhahúst szoktak kapni, izesíteni nem szoktam, főve nem eszik.

Sem sütve :) zsír nélkül grillezett húst eszünk, így nincs mit beletenni a szárazba.


Tudom, hogy divat mindent rákényszeríteni az állatra, mi nem azért tartjuk őket.

Ha valamit nem esznek, akkor nem esznek, nyilván okuk van rá. Biztos nem vagyok népszerű vele, de a gyerek fejét se verem a spenótba, ha nem kell neki.


A választ megkaptam, köszönöm, akkor kihagyjuk a vizsgálatot.

Majd ha meggyógyult, azért kísérletezek kicsit vele, nem hiszem el, hogy ennyi mindenre allergiás.

2016. szept. 19. 09:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazad van, de érdekes módon nekünk volt egy befogadott macskánk. Na őt gyilkolhatta az élet rendesen, mert mindent megevett. Bármilyen maradékot eléraktunk megette, még a krumplit is. Bezzeg nem egyszer láttam már olyat, hogy rászokott a luxus aszpikos húsos falatkákra, és onnantól kezdve az amúgy tök drága Kitekatt szárazat már nem ette meg (holott nem pont a változatosság volt a lényeg)


Szóval azért nem feltétlen hülyeség az, hogy el lehet kényeztetni az állatokat, ahogy az embereket is.

Nem véletlenül van olyan a gyerekeknél is, hogy amíg nem eszi meg a főételt/zöldséget stb addig nincs desszert.

2016. szept. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja és meggyógyulni nem valószínű hogy meg fog csak úgy. Ez egy ilyen dolog. Max a korral változhat, akár kinőheti...

én "emberként" mindenre allergiás vagyok szinte, meg ekcémás is voltam. 1.5 évig viszketett mindenem, tiszta csalánkiütés voltam. aztán enyhült. remélem nem jön vissza.

2016. szept. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!