Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp vizsgálat: 15 hetesen...

Afp vizsgálat: 15 hetesen levett vérből megbízható eredményt kapunk?

Figyelt kérdés
A papírra ugye ráírják a terhesség korát is vérvétel alapján... Oda pedig az lett írva, hogy 14 hét + 4 nap. Minden rendben van a babámmal?

2015. nov. 6. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az AFP önmagában nem megbízható. Elvileg már ki is vették a vizsgálatok közül, meglep, hogy nálad még megcsinálták.
2015. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
már nem csinálják ezt a vizsgálatot,mert nem ad megbizhato eredményt.
2015. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És a vér alapján becsült korra adjak valamit vagy ne is foglalkozzak vele?
2015. nov. 6. 11:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Más terhességi kort írtak rá, mint az utolsó mensitől számított? Nem lehet, hogy Uh alapján megállapított kort írták rá?


Miért csinálnak nálad afp-t?

2015. nov. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok.Nekem is volt afp vérvétel.A védőnőm adta rá a beutalót.Kérdeztem tőle hogy miért kell mert tudom hogy már nem kell megcsinálni.Azt mondta hogy a tb támogatja azért szokták még megcsinálni meg hogy így pontosabb eredményt kapnak a 18.heti genetikai ultrahanggal.A kérdésre én 16+1 naposan voltam és nekem jók lettek az eredményeim és nekem a becsült kort is 16+1naposnak tippelték vér alapján.
2015. nov. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Védőnő küldött. Nem az utolsó mensit tartom számon, hanem a 12. Heti uh méretek alapján számolom.
2015. nov. 6. 12:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk sem csinálják már. Nem megbízható, nálam pl. pont tévedett, és emiatt (is) mentem magzatvíz mintavételre. Egyébként tök egészséges gyerekem van.


Kombinált tesztet megcsináltattad? Ha nyugodt szeretnél lenni, menj el genetikai ultrahangra 18-19.héten. (nem a kórházi kötelezőre gondolok).

2015. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen voltam kombinált teszten. Ott is azt mondták minden oké. Most már csak az zavar, hogy 14+4 naposnak írtak közben 15+0 voltam...
2015. nov. 6. 13:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Miután rossz lett az AFP-m megcsinálták mégegyszer, és az is rossz lett. Mégis egészséges a baba. Szerintem ha tudod, hogy a teszt eleve nem pontos, akkor kár ennyit izgulni miatta. Ha szeretnél megnyugodni, jelentkezz be az Istenhegyi Klinikára a 18-19. héten, annál pontosabb eredményt sehol sem kapsz.
2015. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt igazuk van azoknak, akik írják, hogy eleve nem megbízható ez a vizsgálat. Másrészt mikor még kötelező volt (mint nekem mindhárom gyerekkel), akkor is mindenkit 16 hetesen küldtek, mert csak azon a héten számított viszonylag megbízhatónak, ezért akár 14+4, akár 15+0 hetes voltál, mindkettő korai ehhez a vizsgálathoz. Ha jó eredményt kaptál, örülj neki, ha meg rosszat, ne foglalkozz vele!
2015. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!