Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ez a magy macskautálat...

Mi ez a magy macskautálat mostanában?

Figyelt kérdés
A Facebookon is ilyen macskaellenes posztokat látok.Meg múltkor láttam,hogy egy gyerekeknek készült rajzfilmben szabályosan kinyírtak egy macskát.Mi ez?Az ilyeneket be kéne tiltani.

2016. szept. 20. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
En nem talalkoztam vele. Nekem ket kutyam van, de a macsekokat is ugyanugy imadom. Mamamnak falun van 7, olyan jo veluk foglalkozni. Mondjuk en minden allatot szeretek, kiveve amitol felek, de azt sem bantanam.
2016. szept. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom én nem vettem észre ilyesmit nekem 3 macskám van és imádom őket
2016. szept. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Hát be, sok hülye bunkó. A macska csak azt az embert szereti, akit arra érdemesnek tart, bezzeg a jajj! de egy cuki kis bulldog vagy goldi mindenkinek csóvál és nyal, és a sokkk személyiség zavarosnak erre van szüksége, legalább a kutyája nem pofázik vissza, ennyi, de szomorú mindenesetre.
2016. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Melyik rajzfilm volt az kíváncsiságból? Csak nem a Tom és Jerry?

Egyébként én azon a meglátáson vagyok, hogy a macska nem háziállat, legalábbis nem házba való.

A kutyával ellentétben a macska magányos ragadozó, nincs szüksége senki másra az élelem megszerzéséhez. A macska önálló jellem, soha nem alakul ki olyan érzelmi kötődés nála, mint a kutyáknál. Ha valamilyen szinten kötődik a gazdájához, azt is azért teszi, mert olyan érdekek fűzik hozzá. Mivel hiányzik belőle a falkaszellem, a macskát ezért szinte képtelen irányítani vagy utasítani, mert csak azt teszi, ami az ő érdekében áll. Ezért ne várjuk el azt tőle, hogy szófogadó lesz. Sokan emiatt a macskát aljas, kiszámíthatatlan, megbízhatatlan jószágnak tekintik, ami abba a kézbe marna először amelyik enni ad, ráadásul párhuzamba állítják a kutyával, holott a kettő állat nem ugyanaz. Az a baj, hogy ugyanakkor ott van a másik szélsőséges nézet, miszerint a macskát agyon kell ajnározni. Ez azért sem jó, mert így könnyen elszemtelenedik és az ember fejére nőhet. Először is, ismerni kell az állatot, és úgy kell viszonyulni hozzá. Másodszor, senkinek ne legyenek illúziói, a macska olyan, amilyen.

A ház körül viszont hasznos jószág lehet, mert összefogdossa a kártevő rágcsálókat és ha pl. kandúr és ivartalanított, akkor távol tartja a kóbor macskákat a ház környékéről. Mi is tartunk egy kandúrt és alapjába véve nincs vele gond. Más macskák nem is jönnek a környékünkre.

Azt viszont nem ártana leszögezni, hogy míg patkányól létezik kártevő és háziállat, addig macskából ugyanez a helyzet. A macskák (többnyire az elvadult házimacskák) évente 1,4-3,7 milliárd madarat és 6,9-20,7 milliárd emlőst ölnek meg, többet, mint amennyi gázolás vagy mérgezés miatt elpusztul. Az elvadult és az elkóborolt macskák jelentik a legnagyobb veszélyt az élővilágra, de a házikedvencként tartott macskák is sok állatot ölnek meg.

A házimacskák kártékony hatását a természetes élővilágra már többször is dokumentálták. A főleg kisrágcsálókra és kisebb madarakra vadászó macskák világszerte 33 faj kihalásáért felelősek.

Az elvadult házimacska egy agresszív, kártékony és invazív faj, akár az egér vagy a vándorpatkány. (Akármennyire is utálnak most a macska fanok, de sajnos ez a helyzet.) Természetesen minden kárért, amit a macskák okoznak, elsősorban az ember a felelős.

Az a baj a kóbor macskákkal, hogy a házimacskákra nézve ugyanúgy veszélyesek, mint az élővilágra (megtámadják, ráragasztanak valami nyavalyát, esetleg súlyosan megsebesítik vagy megölik). Az egyik volt macskánknak pl. egy elvadult dög kikaparta a szemét, másik két macskánkat pedig szoponyicával fertőzték meg.

Tehát én nem vagyok a macska tartása ellen, de az én meglátásom szerint a macska nem házba való és aki macskát tart, annak kötelessége lenne egyből ivartalaníttatni (hacsak nem tenyésztő).

2016. szept. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó:nagyon örülök hogy írtál,legalább tudom hogy nem csak én vagyok ezen a belátáson,én is tartok de nem szaporítjuk ha mégis születik az álltalában nem nől fel,na meg nem is szoktattam őket madárfogásra,teljesen igazad van,ezek a dögök csak a kárt csinálják,és a sok macskaimádó nem fogja fel mit tesz,akkor lesz csak gond mikor jönnek a következmények,és lehet nem is tudják majd hogy a macskák miatt volt,ők csak azt látják hogy dorombol meg dörgölődzik...,de a természetkárosítást nem tapasztalják,én tanyán lakom,10 éve lakok itt és bőven tapasztaltam mit művelnek a macskák
2016. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy mi rosszat írtam az előző hozzászólásomban, amiért lepontoztak? Én nem vagyok macskagyűlölő. Én is tartok macskát.

Nekem csupán fontos az élővilág megőrzése, amit pedig leírtam a házimacskák kártételéről, azok tudományosan bizonyított tények.

Sajnos vannak a természetben olyan élőlények (növény és állat egyaránt), amelyek kártékony túlszaporulata veszélyezteti a természetes élővilág egyensúlyát. Ezeket hívjuk inváziós fajoknak.

Ld.: [link]

Az ember a felelős a legtöbb ilyen faj elszaporodásáért, ezért az embernek a felelőssége ennek a rendbehozatala.

Az a gond, hogy elvadult macskák túlszaporodását nehezebb követni ill. kordában tartani, mint pl. a kutyákét.

Nem arról van szó, hogy minden tulajdonossal rendelkező macskára jellemző, amiket fent leírtam. Viszont ha az állatnak van gazdája, akkor annak a felelőssége kéne legyen, hogy az állat ne ölje meg pl. a madarakat, mókusokat stb.

Aki ezeket képtelen felismerni (aki emiatt lepontoz) az semmilyen állat tartására nem méltó.

2016. szept. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ügyes!!!!
2016. szept. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megfogja a madarakat és a rágcsálókat.Na és mi van akkor?Mire jók a madarak meg a rágcsálók?Semmire.
2016. okt. 8. 23:28
 9/9 A kérdező kommentje:
A Tini Titánok Harcra fel-ben nyírtak ki egy macskát.A készítőt fel kéne falatni az oroszlánokkal
2016. okt. 8. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!