Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti beszoktátok engedni a...

Ti beszoktátok engedni a cicákat a szobátokba?

Figyelt kérdés
Úgy rászoktak arra, hogy az ágyamon aludjanak, télen meg a villanykályhán, hogy most már jó időben sem tudom őket kitiltani, mert a bejárati ajtó egész nap nyitva áll. Ha meg bent vannak, nem tudok odafigyelni arra amit csinálok, mert állandóan csak nyaggatom őket. Ti beengeditek a házi kedvenceiteket?

2016. szept. 20. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Én vidéken kertes házban lakom,imádom a macskákat,de úgy vettem észre,hogy ha kint vannak állandóan akkor sokkal egészségesebb a lelki világuk.Én valahogy nem érzem,hogy a szobámba is be kéne engedjem őket.Ezek amúgy házi cicák.
2016. szept. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kinti benti macskáim vannak és igen be szoktam engedni az ágyamban őket
2016. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk szoba cicánk van !
2016. szept. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát be...ez van...pehelypaplan, pehelypárna, ezt szereti
2016. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Be szoktuk engedni igen de azért van hogy kint alszik. Pl nyáron este ritkán jön be inkább nappal mert akkor hűvösebb van bent. Télen meg szinte minden nap bent alszik.
2016. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, bejöhet az ágyamba is.
2016. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kinti macskák, bent semmijük sincs (illetve egy madzagot szereltem egy hokedlire, amikor nem lehetett bírni a kisciccel. imádta), de szeretnek bent lenni akár fél éjszakát is. Nyilván bemásznak az ágyakba is, macskák.

Nem kifejezetten beengedjük őket, hanem szellőztetünk, amiben részt vesz a bejárati ajtó is s bejönnek. De nem bánjuk.

Néha figyelünk rájuk (főleg a kicsire, aki nagyon aktív és iszonyú zajjal van), de amikor órákon át alszanak a fotelben, akkor nem.

2016. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én azt tartom, hogy az a macska nem házba való, amelyiket a gazdája nem tudja rendre utasítani. Nekem volt egy sziámi szobacicám régen, ami úgy volt nevelve hogy soha nem jött fel egy bútorra sem. Akkor sem, ha nem voltunk a közelben. Egyedül a fotelra jött föl tévénézés közben (mert az meg volt engedve). Viszont miután elpusztult, több macskát nem tartottunk a lakásban. Egy ivartalanított kandúrunk van rideg tartáson, ami jobb mint a házőrzőkutya, mert nem engedi a közelbe a kóbor macskákat.

A macska fajtájától és a jó neveléstől is függ, hogy az állat hogyan viselkedik fedett térben.

Egyébként nálunk az a megszokás, hogy kutyának, macskának kint a helye.

2016. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém teljes jogú családtag, persze, hogy bejöhet az ágyba. Ő egy szobacica, aki jó időben kimehet levegőzni és bogarászni. Pár órát kint tölt, aztán bejön. Olyankor áttörlöm a talpacskáit és kifésülöm a szőréből, ami nem oda való.
2016. szept. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem
2016. nov. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!