Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a szomszédommal,...

Mit csináljak a szomszédommal, ha be akarja oltatni rajtunk kívűl a macskánkat? (SOS)?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy kiscicánk, aki 2 hónaposan került hozzánk még augusztusban. Azóta sose vittük még el állatorvoshoz. Kint lakik és a szomszéd többször van kint, mint mi és az esetek 80%-ában ő foglalkozik vele, mert kedveli. De a lényeg, hogy közölte, hogy valami nincs jó a macskával, fekete a füle meg minden baja van és hogy kötelező elvinni beoltatni, és ha mi nem visszük majd ők. Mondtuk majd elvisszük, de persze nem hitték el, így most hívott minket, hogy most kapják össze és viszik. Ami még felháborítóbb, hogy majd kérik a pénzt érte, meg a szállításért is, pedig NEM MI KÉRTÜK és NINCS PÉNZÜNK RÁ. Erre azt mondta akkor majd elveszik a macskát, úgy is ők foglalkoznak vele és még kisbaba és jön a tél, be kell engedni (mi sose engedünk be macskát) Ilyenkor mit lehet tenni? Senki nincs otthon, mindenki munkába van és iskolából hazajőve a buszon írok, amikorra hazaérve már valószínűleg elviszik. Ne fizessük ki? Vagy ez bűncselekmény?

2016. szept. 23. 14:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%
mi bűncselekmény? elviszi, beoltatja, kifizeti. Nincs megállapodás köztetek, így nem kérhet rajtatok számon semmit.
2016. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
30%
Hivatalosan rögzíteni kellene, hogy tiétek a macska, mert különben elveszi tőletek. Macskának egyébként nincs kötelező oltása. Ha hivatalosan ti vagytok a gazdik, akkor fel is jelenthetitek, ha a macskátokat elviszi valahova a szomszéd.
2016. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

ha nincs penzetek macskara akkor minek tartotok egyaltalan?


Az a minimum hogy beoltatod, meg ha valami baja van elviszed allatorvoshoz.

2016. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de a szomszédnak van igaza. Ha le se tojjátok azt a szerencsétlen macskát, nincs szándékotokban orvoshoz vinni, amikor baja van, akkor nehogy már te legyél felháborodva azon, ha valaki ezt a szívességet megteszi neked, mert érdekli a macska sorsa. Mert láthatóan titeket baromira nem érdekel, és ezt a macska is érzi, és azért van inkább a szomszédban, ahelyett, hogy nálatok lenne.
2016. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
Az a bűncselekmény, hogy oltatlan macskát tartasz a házon kívül, aki így összefertőzi a környék összes macskáját és kisgyerekét! Mégis mitől lenne tiéd az a macska, ha nem regisztráltad, nem oltattad, nem törődsz vele, kint lakik az utcán... ennyi erővel én is mondhatom, hogy az az én macskám, mert pont ugyanannyit foglalkozok vele, mint te.
2016. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
95%
Ti vagytok a felelőtlenek! Állatot nem csak brahibol kell tartani. Az jár költségekkel is olykor. Ha beteg (ahogy mondja is) állatorvos kell! Nektek nem való max plüss
2016. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nyugodtan háborodj le. Ha olyan az életviteletek, körülményeitek, hogy a macska nem fér bele, akkor nem kell tartani. Minden háziállatnak van költsége. Most ha kaja nem jutna az állatnak, akkor neki állnátok sztájkolni, hogy de más se adjon neki, mert a tiétek, azt akkor haljon éhen? Szerintem addig örülj neki, amíg valaki foglalkozik vele, és jól érzi magát. Nem attól a tied, hogy birtoklod, hanem ha visszamegy hozzád. A macska különösen ilyen természetű, ő dönt a hovatartozásáról. Mellesleg nem csak az állatnak van szüksége arra, hogy épp be legyen oltva, hanem a környezetének is, úgyhogy ezt a felelősséget köteles vagy felvállalni. Ha nem megy, és mindenképp birtoklási vágyad van, tölts le az okostelefonodra egy okosmacskát vagy egy tamagocsit.
2016. szept. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
25%
Kedves válaszadók! Nincs igazatok. Valóban kell a macskának pl. féreghajto tabletta, vagy bolha elleni csepp, de kötelező oltása nincs a macskáknak. Persze be lehet oltatni ezerféle dolog ellen, de nem feltétlen érdemes. Pl. veszett macska 20 éve nem volt Budapesten, én sem oltatom be az enyémeket. Viszont a legjobb premium táppal és szinhussal etetem őket és bármi bajuk van azonnal kapnak ellátást. Ennek ellenére nekem is volt olyan túlbuzgó szomszédom, aki mindenbe belepofázott, üzeneteket hagyott nekem, h mikor ivartalanitassam a macskát, meg, hogy szerinte beteg és nem kezeltetem, stb. Persze nem volt igaza, semmi baja nem volt a macskámnak. Vannak ilyen emberek, akik mindenbe beleütik az orrukat. És a kérdező szomszédja szerintem meg is akarja kaparintani a macskát.
2016. szept. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Azt megértem, hogy macska nem lehet a házban. De azt, hogy ezenkívül még egész nap senki nincs otthon, hogy törődjön egyáltalán a szerencsétlen állattal néhány órát. És nem az, hogy munka/iskola időhiányában, az is érthető, de ha tudjátok, hogy nincs rá időtök, akkor ne vállaljatok kisállatot.


Adjátok oda a szomszédnak, jobb helye lesz nála. Teljesen igaza van amúgy.

2016. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Andizsuzsi ***** válasza:
93%

"Vannak ilyen emberek, akik mindenbe beleütik az orrukat. És a kérdező szomszédja szerintem meg is akarja kaparintani a macskát."


Ha macskát akarnának, bemennének a legközelebbi menhelyre és onnan "kaparintanának" maguknak.A fekete fül élősködőkre utal, lehet rühösség is. Beteg állatot nem elláttatni állatorvossal állatkínzás, ami törvénytelen.

2016. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!