Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megölték a kismacskámat?

Megölték a kismacskámat?

Figyelt kérdés
Volt egy 4 hónapos kismacskám. Ma arra lettem figyelmes, hogy az udvarunkon fekszik vérbe fagyva, a faltól nagyjából 1 méterre. A vére szét volt fröcsögve a falon is elég terjedelmesen. Először amikor megláttam arra gyanakodtam, hogy fejbe lőhették testközelből, mert olyannyira el volt a vére terülve. Amikor tüzetesebben megvizsgáltam szegényt, láttam, hogy az orra és az arca egyik fele csupa seb és vér. Máshol a testén nem találtam sebeket. Máskor is volt már hasonló eset, amikor a kertünkben az egyik macskánk holtteste minden előzmény nélkül feküdt a fűben, és a férgek ették szerencsétlen tetemét. Akkor is voltak sebek a fején, ha jól emlékszem. Gyanakszom az egyik szomszéd nagy kandúrra, aki jó ideje jár már át enni, és szokta terrorizálni a mi kisebb macskáinkat. A kutyánk nagyon szelíd, így soha nem fogja megtámadni, amíg a kandúr nem kezdeményez... azt meg várhatom. Ti mit tennétek a helyemben? Képeket azért nem mutatok, mert az oldal úgyis letiltaná, és higgyétek el nem egy szép látvány.
2016. szept. 29. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván a kandúr tehette, vannak ilyen agresszív csavargó macskák akik bár háznál élnek, mégis csak enni járnak haza meg verekedni.
2016. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Sajnálom.:(
2016. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%

Szegény :( sajnálom, de nem kizárt, hogy a nagy macska volt. Ha rendszeresen átjár hozzátok, vehette úgy, hogy fenyegetik a területét. Az ő szemében az mindegy, hogy nem a te macskád. Ha oda jár, ott eszik, valszeg körbe is jelölte azt a részt, és most egy négy hónapos kis idegen kölyök belepofátlankodott.


Ha a kutya nem üldözi el, próbáld meg te slaggal vagy ilyesmi, különben minden macskád hasonló sorsra juthat. :(

2016. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
# 3: Slaggal egyszer próbáltuk, nem hatott. Azóta is átjár. Ha még egyszer csapdába tudom csalni, akkor esküszöm nem lesz szükség slagra.
2016. szept. 29. 15:43
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom hogy a macskák nem így ölnek. Ha a kandúr lett volna az csendben intézi el, azaz elfogja megfojtja elrejti és vagy otthagyja vagy megeszi.
2016. szept. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
# 5 Szerinted mire kellene gyanakodnom? Mi tehette ezt?
2016. szept. 29. 16:29
 7/22 anonim ***** válasza:
Én kutyára gondolnék, azok szokták rázni a fejüket mikor elkapják a zsákmányt, attól lehet nagy vér fröcsögés
2016. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
# 7 Kutya nem járt nálunk. A miénk pedig ugyanúgy megtűri az idegen macskákat, mint a sajátjainkat. Velük alszik.
2016. szept. 29. 17:03
 9/22 anonim ***** válasza:

Inkább kutyára vagy emberre gondolok, nem a másik macskára.

Az is megölheti természetesen, de az nem rendez ilyen vérfürdőt.

2016. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
Már nem azért, de ha én kötődöm a kiscicamhoz nem kezdek ilyen higgadtan írni a verfrocsogesrol és arról milyen sebek voltak rajta. Máskor is pont a ti macskátok volt vérbe fagyva és meg képeket is készítettel róluk. Miért csináltál képeket róla?
2016. szept. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!