Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tápot vegyek a macskámnak?

Milyen tápot vegyek a macskámnak?

Figyelt kérdés
Benti ivartalanított kandúr, 5 éves. Mindig is nagyon hullott a szőre, féregtelenítve van rendszeresen. 2 éves koráig Magyarországon éltem vele, az orvos azt mondta nagyon izmos erős állat, egészséges. Nemrég itt kint külföldön erős szájszagra lettem figyelmes, fogkőeltávolításra vittem az orvoshoz. Mondtam, hogy nagyon hullik a szőre, ezért vettek tőle vért. Kiderült, hogy a vese funkciói nem a legjobbak. Nincsenek vese beteg tünetei, étvágytalanság stb tehát korai szakasz, csak ez a szőrhullás. Kapott vitaminokat, gyógytápot, de a szőre ugyanúgy hullik. Fésülöm is furminátorral. Kisállatboltban azt mondták, hogy jobb neki, ha gyakrabban eszik nedves tápot, egy alutasakost kap naponta, de viszont a fogkő miatt kéne neki a száraztáp is. Melyik száraztáp lenne neki jó?

2016. okt. 4. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez jutott eszembe

2016. okt. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Maxitabi ***** válasza:

Szia! mit kapott eddig??? És milyen tasakost veszel neki??

Ha vesére figyelni kell:jó minőségű, de kevesebb állati fehérje(=hús),alacsony foszfor és magnéziumtartalom,

sok vizet igyon!!!! (tálak kihelyezése, itatókút, én pl még a tasakost is higítom vízzel), magasabb zsírtartalom-azt könnyebben emészti..

Vagyis: ne száraztápot!! Ha mégis- keveset és jó minőségűt!!

Inkább jó konzervet (tasakos nam annyira jó minőségű)

és a rágásnak nyers belsőséget, kevés nyers csontot.

(BARF étrend-persze megkötésekkel)

[link]

Szőrre pedig halolaj/lazacolaj, bogáncsolaj (distelöl) a kajára.

2016. okt. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig száraz tápból royal canin benti macskáknak való tápot kapott, de valamikor ami a boltban volt és nedvesből pedig szintén ami a boltban volt.

Köszi a tippeket, megfogadom őket!

Átolvasom a linket amit küldtél!

2016. okt. 4. 22:28
 4/5 Maxitabi ***** válasza:

Itt csupa jó minőségű tápot találsz..

[link]

2016. okt. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2016. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!