Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás kérdések?

Macska ivartalanítás kérdések?

Figyelt kérdés

A macskámat jövőhéten kedden visszük ivartalanítani. Tudom, hogy altatás alatt csinálják, de közben/utána nem fog neki fájni? Egyáltalán, hogy zajlik, mármint fel kell vágni vagy kitaláltak valami eszközt? Utána a viselkedése megváltozik, ha igen, mennyire? Úgy olvastam még régen, hogy az evésében megváltozik valami, mi?

Tapasztalatok?


U.i.: Bocsi, hogy ilyen hosszú lett de eléggé féltem! :)



2016. okt. 4. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom lány cicáról lehet szó. A vágás mérete függ a korától is. Az enyémnek a hasán kb 2 cm-es vágás volt. Kapott hosszantartó fájdalomcsillapítót, nem hinném, hogy fájt volna neki. Kissé billegett, amikor magához tért, de nem hagytam szaladgálni. Egy olyan helyiségben voltam vele pár órát, ahol nem volt olyan bútor, amire felmászhatott volna. 2 napig volt az előszobában, mert féltettem, hogy ha ugrál, megsérül a varrat, de nem történt semmi baja. Miután teljesen magához tért, olyan volt, mint előtte. Nem érdekelte a varrat sem, nem kellett sem gallér, sem védőruha. Azért szerezz gallért a biztonság kedvéért.

A viselkedése és az étkezési szokásai nem változtak. Pont olyan, mint előtte.

Pucérra borotválják a pocakját, de ne aggódj, hamar visszanő a bundácskája. Elesett lesz a műtét után, de az is hamar elmúlik. Azzal segíthetsz, hogy ott vagy vele és együtt átvészelitek azt az egy-két napot. Hidd el, semmi nem fog változni a műtéttől. Viszont könnyebb lesz az élete.

2016. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszodat!

Ha tényleg elesett les, mit tudnék tenni? mármint úgy értem, hogy apám 2-3 órával később ér haza mint én, én pedig átlagban fél 4-re érek haza, de van amikor 8 órám van, és amikor nem tudok mellette lenni akkor zárjam ki a szobámból (ablak, viszonylag nagy kaparófája ahol alszik, ugrál, ágyam, asztalom), vagy magára hagyhatom? Majdnem, ha nem több mint 9 órát kéne sérülésmentesen kibírnia, és amikor nem alszik a kisasszony akkor szeret az ablakhoz felugrálni, hogy nézze kint mi zajlik.

2016. okt. 4. 18:28
 3/4 anonim ***** válasza:

A műtét napja a lényeg, mert akkor még nincs magánál teljesen. Nem szabad felmásznia sehová, mert leszédülhet. Ha egy mód van rá, legalább 1-2 napra legyen olyan helyen, ahol nem ugorhat magasra. Amiatt, hogy ne sérüljön a műtéti heg. Én két nap után nem tudtam visszafogni, ugyanúgy ugrált, mint előtte és nem lett baja a varratoknak. Az orvos el fogja mondani a teendőket, az ő utasításait be kell tartani, nem lesz gond. 2 kutyám és egy macskám van ivartalanítva, 1-2 nap után mindegyik jól volt.

Arra figyelj, hogy piszkálja-e a varratokat. Nem nagyon szokták, de ha mégis, gallért kell rá tenni. Az orvos megmutatja, a módszert, ahogy rá tudod tenni.

2016. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, fel kell vágni, és utána összevarrják, majd 10-14 nap múlva a külső varratokat kiveszik, a belsők felszívódnak.

A viselkedése nem fog megváltozni, csak nem fog szenvedni a tüzeléstől, ivarzástól, de az alaptermészete ugyanaz marad.

A műtét előtt 1 napig nem ehet, és előtte kb. 6 órával nem is ihat, de ezt gondolom a doki is elmondta.

A műtét után kb. 1 napig még nem lesz teljesen magánál, kell legalább 24 óra, mire az altató kiürül a szervezetéből. Ilyenkor legjobb, ha nincs magára hagyva, mert már amikor ébredezik, de még nincs teljesen eszénél, akkor elindulhat, botladozik, tántorog, összevissza esik. Legjobb erre az időre egy viszonylag kis helyre bezárni (pl. fürdőszoba, vagy ha van, egy nagyobb ketrec), és nyugodtan hagyni, csendben, nyugalomban, hogy aludjon.

Az altatás miatt hányhat is, sőt be is pisilhet, ezek normális dolgok, ne ijedj meg.

Inni-enni csak akkor kaphat, amikor már teljesen magához tért, és koordinált a mozgása.

Persze fájni fog a sebe egy pár napig, ezért úgy fog tűnni, hogy kedvetlen, rosszkedvű, valójában a fájdalmat látod ilyenkor. Fájdalomcsillapítót viszont nem szoktak adni, mert ha nem érzi, hogy kímélnie kell magát, az nem jó.

Néhány nap, és már olyan lesz, mint volt. Csak arra kell figyelni, hogy ne piszkálja a varratait.

Nem lesz baj, ne aggódj.

2016. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!