Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Húgyköve lehet a cicámnak?...

Húgyköve lehet a cicámnak? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Először is, már be is jelentettem az orvoshoz, fél 6ra kaptunk időpontot, csak a lehetőségeink érdekelnének.

Szóval cicám jókedvű, eszik, iszik, játszik. 3 éves múlt, 7 hónaposan volt ivartalanítva, benti cica, teljesen szobatiszta. Eddig semmi gond nem volt, semmit nem vettem észre. Ma reggel fogat mostam, közben bejött az alomba, kapar, leguggol. Percek teltek el, még mindig guggolt, semmi nem történt. Vagy 3-4 percet ott volt, egy csepp pisi nem jött ki. Kiment, ültem az ágyon, ittam a kávém, ahogy szokott, az ölembe ugrott, de nem engedte, hogy megsímogassam, a pocakjához ahogy hozzáértem (nem megnyomtam, csak éppenhogy a szőrét megérintettem), belém harapott, megkarmolt, fújt és leugrott az ölemből, utána még 2 kört ment a szobába fújva. Egyébként egy hihetetlen türelmes, símogatásért rajongó cica. Utána többször láttam, hogy lehajol nagyon óvtosan a nemiszervét takarítani, közben többször mordult is. Párom azóta otthon figyeli, nem volt wc-n, de evett is, ivott is, most már meg lehet simizni a pociját, bár mikor a veséit meg a hólyagját próbálta párom kitapintani, morgott, de már nem kapott oda, nem fújt (kb 4 óra telt el a reggeli óta).

Természetesen viszem orvoshoz, viszont mikor a dokinak mondtam korát, nemét, csak annyit mondott "ajj a francba". Kicsit megilyedtem, neten utána olvasgattam, de a talalt esetek nem fedik teljes mértékben az én cicám esetét, vizelési ingerei nincsenek, egy alkalommal sem ment alom mellé, nem látam wc-zés közben fájdalmat se, elszíneződött vagy véres vizelet sincs.

Ettől még lehet kő? Esetleg más? Köszönöm a segítséget előre is!



2016. okt. 5. 12:13
 1/6 Platypus ***** válasza:
Valószínűleg húgykő, de ne aggódj, nem a világ vége. Valószínűleg megkatéterezik, kap pár szurit, utána mehet haza. Élete végéig gyógytápot kell ennie, de ez általában elég ahhoz, hogy ne jöjjön vissza.
2016. okt. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a gyógytápos dolgot olvastam, azt is, hogy más-más kőre más táp való. Viszont nekem ezzel is gondom van, 2 cicám van, és mindig a nekik szimpatikusabb tányérból esznek. Nem lesz gond, ha a másik is beleeszik ebbe a tápba? És ettől függetlenül élhet ugyanúgy teljes életet? Persze ezt majd a doki mondja, tudom, de nagyon aggódom, sose volt még gondunk :S
2016. okt. 5. 13:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Írd meg mi lett, én most olvastam a kérdést. Örülök, hogy vannak itt ilyen lelkiismeretes gazdik is, akik tényleg azonnal viszik orvoshoz a cicát.

Arról hogy a gyógytápot eheti egész életében /ennie kell, először pont itt olvastam rosszakat, hogy veseelégtelenséget okoz, illetve a tápon is az van, hogy fél évig kell adni, (mi is esszük, még nincs fél éve), illetve máshol is olvastam a neten, hogyha évekig adja vki a cicájának, vesefunkciókat kell ellenőrizni mellette.

2016. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves Első, ha nem kezelik a húgykövet, az végzetes lehet. Csak az aggódás miatt.
2016. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Miért, szerinted amit leírtam az nem az orvosi kezelés menete? Ezt nem kell túlaggódni. Igen, kezelés nélkül nagyon veszélyes állapot. De a kérdés nem arról szól, hogy vigye-e orvoshoz, mivel már időpontja is van. Gondolom azóta túl is esett rajta.


Többféle gyógytáp van. Először is vannak tömény fajták, amiket a húgykő kialakulása után csak rövid ideig kell adni. Ez nálunk egy hónap volt, de lehet hogy fél éves táp is van. Aztán van a hosszú távú gyógytáp. Ebből is többfélét lehet választani, van ami direkt egyik vagy másik típusú kőre van, és olyan is ami általánosan emeli a vizelet mennyiségét. Meg kell kérni a dokit, hogy nézze meg milyen kő volt, mert ezt némelyik hajlamos elfelejteni, ha nem kéred kifejezetten.

2016. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap este mentünk dokihoz, a lebeszéltek alapján. Megnézte, azt mondta, fel van telve a hólyag, de nem vészes, nem napok óta tart még a folyamat. Kapott 2 injekciót (antibiotikum meg nemtudommi), megnyomgodta a hólyagját meg a pisilőjét, de nem tudta megindítani a vizeletét, ezért aggódott is, hogy kívülről kell megindítani, de egyelőre hazaengedte 24 órára, hogy meglátjuk, mi lesz, ha nem javul, ma este bealtatja és átmossa, katéterezi. Mire hazaértünk (kb fél óra), addigra a hordozó alja tele lett pisivel. Legalábbis valami hasonlóval, mert se szaga, se színe, de ürült, az a lényeg. Ma reggel megint elment alomra, nem sokat, de pisilt. Délután a 24 óra lejártával visszavittem, doki is örült, hogy nem kell kívülről beavatkozni, kapott még egy gyulladáscsökkentőt, mert valamit érzett még a hólyagján, hogy nem teljesen tiszta. Most 3 nap megfigyelés, ha nem lesz semmi gond, hétfőn kell csak visszavinnem kontrollra.

Gyógytápot már megrendeltem, RC Urinary S/O-t javasolta a doki, azt mondta, jelenlegi RC tápunkkal keverhetjük felesbe, tökéletes lesz mindkét cicánknak.

A cicáimmal amúgy azonnal orvoshoz megyek, ha baj van (szerencsére nem gyakori), de baba korom óta állatközpontú szellemben nevelkedtem, szüleim is ezt a nézetet vallották, én az állatokat is ugyanolyan érzőnek tartom, mint az embereket, csak sokkal kiszolgáltatottabbak, ránk vannak utalva ilyenkor, és embert is elvinnék orvoshoz, ha bajban van. Szerintem ez lenne a normális, ezért nem is szeretem itt a kérdéseket nézegetni, több nálam már kimeríti az állatkínzás fogalmát. De ez csak magánvélemény :)

2016. okt. 6. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!