Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy kiscivát, de a...

Szeretnék egy kiscivát, de a környékünkön nagyon sok a macska, félek, hogy el fogják kergetni. Van valami megoldást?

Figyelt kérdés
Egy kis kertes házban lakunk és a szomszédok mind tartanak több macskát is, amik nagyon erőszakosak, sokszor a mi udvarunkból is alig tudom kikergetni őket, fújnak minden idegenre. Viszont nagyon szeretnék egy saját cicát. Nem tudom, hogy ilyen feltételekkel lehetne-e egyáltalán? Félek, hogy "elharapják a torkát".

2016. okt. 10. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű: Bent kell tartani a lakásban, így kizárható hogy bármi baja legyen.
2016. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de egy házi cicát, akinek folyamatos mozgásra van igénye hogyan tartsak bent?
2016. okt. 10. 12:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első kommentelőnek igaza van. Mi nem rég költöztünk. Nekem már egy öreg kislányom van nincs ivartalanítva(ebbe ne menjünk bele miért)... Én úgy oldottam meg hogy mikor ide költöztünk vettem álmot és bezártam a házba, soha nem volt álomra szoktatva mert kini cica volt, de egyből megtanulta. Majd mikor jött a jóidő akkor nyitva hagytam az ajtót és ő kibe szaladgálhatott. Így már nálunk kinti bent i cica lett mert bennt eszik, hogy máshova ne menjen és tudja hova kell hazajönni ha bajvan
2016. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lakásban is sokan tartanak macskát, ott is ki lehet elégíteni a mozgásigényét. Vagy ahogy a második válaszoló írta, kinti-benti tartással, csak sajos akkor is benne van a pakliban higy bármi történhet vele.
2016. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lakásban tartsd, ha kicsi korától hozzá van szokva, nagyon jól elvan egy házi cica is lakásban.
2016. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk benti a macskánk, mióta él bent van tartva, egyáltalán nem is akar kimenni, és nagyon jól elvan. Nincs elhízva, mozog, játszik amennyit akar, mint egy rendes macska. Volt hogy kivittük macskapórázon a kertbe, de nagyon nem érdekelte, meg nem is szeretett lenni (nem is akartuk kinthagyni, csak kipróbáltuk, mennyire érdekli, mert albérletben lakunk). Szóval simán lehet macskát tartani bent. De az állattartás örökre szól, és felelős vagy érte.
2016. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!