Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit tegyek?

Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lányom nagyon szeretne egy perzsa kiscicát, és szülinapjára azt kért (2 hét múlva lesz). Viszont nekem nincs pénzem egy perzsa macskára, de már nagyon régóta szeretné, és tudom, hogy nagyon elkeseredne, ha nem kapná meg. Néztem neten, és 20-30.000Ft-ba kerülnek. Viszont nekem nincs jelenleg erre pénzem. Szerintetek mit tegyek?

2016. okt. 27. 14:27
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Akkor valaki a nevembe írkált, mert én tuti nem írtam.
2016. nov. 6. 01:05
 22/24 anonim válasza:
38%

most akkor leìrnám a személyes tapasztalatomat a tenyésztőkkel szemben... nem leszolni akarom őket, de igen furcsa jelenségnek voltam jómagam a szemtanúja... iden márciusban eldöntöttük a párommal, hogy szeretnénk egy gyönyörű csincsilla perzsa kiscicát... így én keresésekbe kezdtem, első utam a tenyésztőkkel valò emailezgetésekhez vezetett, ahol tájékoztatva lettem, hogy ez annyi az annyi, mind szép és jó, az egyik 80 at mondott a másik 120-at, ha nem probléma most nem nevezném meg, hogy melyik volt, hisz nekem nem tetszettek a korulmenyek...

lényeg , hogy elmentem h kivalasztom a picurkàt, de foglalot kellett volna hagyni, ami nekem az elso nemtetszo pont volt, a masodik az az a kosz ami ott fogadott, na mit ne mondjak igen elment a kedvem... volt egy osztalytarsam aki pár éve vett egy ugyanilyen cicust amilyet en szerettem volna, ő 30-ért vette egészséges szép cicája van, segített nekem is beszerezni egyet, én 35 ezer forintot fizettem érte, de ami ott fogadott engem öröm volt nézni, igen a szülei törzskönyves cicusok, viszont nekem az nem kellett az almot megnézhettem és kedvemre valaszthattam, a nő akit ti ez eesetben szaporitonak neveznétek végtelen kedves volt, beszélgettünk 1 òràt ott mire eldöntöttem, melyiket szeretném, megmutatta az anyacicusokat(3volt neki), mind gyönyörű csincsilla perzsa és mind törzskönyves és mind ezt egy kandurral fedezteti, egy évben egyszer ellenek a macskák, ellentétben a tenyésztőkkel, úgyhogy èn szerintem ha ápolt tiszta környezetből nem utolso sorban higieniailag megfelel az a környezet, es látod a cicusokat, hogy makk egészségesek akkor onnan válassz cicust... az én kandurkám azóta ivartalanitva lett, hisszen nem tenyesz celbol vasaroltam, de egy gyönyörűséges egészséges ezüst csincsilla perzsa(sötètebb árnyalt, és mint az apukája nagy zöld szemekkel rendelkezik) bocsánat, hogy hosszúra sikeredett, de nem mindenki pénzért tenyészt, szerintem a tenyésztőkkel van probléma minél többször elletik a cicust, hogy legyen della, de ahonnan a cicusom van ő szeretetből csinálja :) na szép napot mindenkinek

2016. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

22-es, itt a GyK-en átrágjuk ezt a szaporító vs. tenyésztő dolgot.

A szaporítókat láthatjuk a különböző hirdetési oldalakon a többnyire szerencsétlen, csipás, nyamvadt kiscicáikkal, kiskutyáikkal. (Hangsúlyozom többnyire!)

A tenyésztőkkel pedig találkozhatunk pl. egy macska, vagy kutya kiállításon.

Vannak tenyésztők, akik totál igénytelenek, elmész a ketrec mellett, ahol a cicájával, kutyájával van és büdös, szennyes a pléd is, amin fekszik az állat. Még az embernek is macskapisi szaga van. Na ilyenkor kell szépen elhaladni mellette és megkeresni azt a számodra szimpatikus tenyésztőt, ahol tetszik az állat, igényes a gazdi és megfelelnek a körülmények. És ekkor lehet elkezdeni tárgyalni...

Előleget azért kérnek, mert ha csak mondod, hogy elviszed a cicát, aztán 2 hónap múlva azt mondod, hogy nem kell, az nem szép dolog. Ráadásul te is védve vagy, mert a kiválasztott cicát nem fogják másnak odaadni.

Én az egyik kutyámnál kifejezetten ragaszkodtam is az előleghez, mert az alomból kiválasztottam azt az egy kiskutyát és nem szerettem volna, ha odaadják másnak. Mindkét kutyámat leelőlegeztem.

A macskámat nem, mert az alomból azt az egy kiscicát hoztam el, aki nem volt eladó, ugyanis azt meg szerette volna tartani a tenyésztő, de egyébként is ismerős volt és nagy sírás-rívás árán odaadta :)

Szóval neked szerencséd van, hogy egészséges, rendben lévő cicát kaptál, reméljük így is marad. Ha szereted, akkor már nincs is jelentősége annak, hogy honnan való.

Nekem sajna nem volt ilyen szerencsém, mert a családom vagy 10 évvel ezelőtt meglepett egy szapis (rendben volt a hely, kedves hölggyel) perzsa kiscicával, aki egy tündér volt, de a gatyánk ráment az állatorvosi költségekre. Beteg volt és ha megszeretsz egy állatot, nem szeretnél tőle idő előtt búcsút venni. Akkor fogadtam meg, hogy ha a magam ura leszek, akkor én nem fogom elkövetni azt a hibát, hogy szaporítótól veszek állatot.

2016. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
100%
igazábol hogy mondjam mindegyik kaszál a dolgon, hàla isten az én cicusomnak semmi baja, időben megkapott mindent, még amikor kislány voltam volt egy sziámi cicusom ami tenyesztőtől volt, mellette törzskönyves, nem volt olcsó, és fajtabeteg lett( állandóan vizesedett a tüdeje) sajnos 2009 husvétkor el is vitte :( ezt amit idén tapasztaltam és leìrtam ezt mind azért tettem, hogy bizony vannak olyan tenyésztők is és szaporítok is akik elég igénytelen körülmények közt nevelgetik az àllatokat. És bizony szaporitók, nevezzük ìgy, bizony nem mindegyik hamis és beteg, bizony vannak nagyon jók a többség viszont tréé...
2016. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!