Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem lesz semmi baja a...

Ugye nem lesz semmi baja a macseknak?

Figyelt kérdés

Több ezer km-t fogunk vele repülni, az utazás kb egy teljes napig tart.

Párom azt mondja, fél, hogy "meghülyül", mármint nem csak megijed és hasonlók, hanem ő konkrét elmebajtól fél. Mondtam neki, hogy szerintem ez hülyeség. Ugye?

Az hogy a macska marad nem opció, mindenképpen jön velünk.



2016. okt. 28. 00:37
 1/2 anonim ***** válasza:
adjatok neki macskának való nyugtatót
2016. okt. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Állatorvostól kérjél nyugtatót, ill. beszélj vele. Bennem az a kérdés merül fel, hogy a repülőn a cica a csomagtérben lesz, vagy kézipoggyászként fel lehet vinni? (Egyszerűen csak nem tudom, macska nélkül repültem csak). Ha belegondolok, a csomagtértől, ahol nem vagyok mellette félteném az enyémet, ugyanettől, hogy megőrül a félelemtől.


Az állatorvosi nyugtatóról amit tudok: Szilveszterkor (tüzijáték miatt, egy hétig boldogítottak vele a csökkent értelműek) telefonálgattam ez után. Az egyik helyen voltak cseppek, de kutyának való, nem igazán tetszett a dolog, a macska súlyához se stimmelt. A másik orvos azt mondta,hogy a cseppekkel az a baj, hogy az állat testét lazítja el, és az agya teljesen éber marad. Ha ijedtében megugrik, mondjuk mert az éber agya bepánikol, még össze is töri magát. Ezen a helyen kaptunk gyógyfüves nyugtató tablettát. Azt mondták, ez kábítja az agyát, nincs garancia az eredményre, vagy bejön, vagy nem, egyedfüggő. Konkrétan semmit nem használt. Az egész szilveszter éjjeli petárdázást végigrettegte, én meg nyugtattam. Később, tavasszal gázcsövet szereltek a lakásban, levágták flexszel, vagy olyasmivel, lehet, hogy lángvágónak hívják, na mindegy, nagyon hangos volt. Bevittem a macskát a szobába, én ökör bezártam a hordozójába, és úgy gondoltam, hogy ott maradok mellette. Azt az eszeveszett pánikot, hogy mint a fuldokló kapott a hordozó rácsába, ahogy beindult kint a gép... Azonnal letéptem róla a hordozó tetejét, egy másodpercig tartott az egész, de akkor is. Később kiderült, hogy meg is maradt benne a rossz élmény a hordozóhoz kötve. Utálja.

Megnyugtatásul közlöm, hogy az én macskám félénk, és az ilyen extrém nagy zajokat nem szereti.


A fressnapfes nyugtató pasztáról azt mondta az orvos, hogy nem ér semmit, nem tudom, nem próbáltam.


Összefoglalva: ti ismeritek a macskátok természetét. Konzultáljatok orvossal, kérjétek ki véleményét, remélem, még van időtök, mert erre fel kell készülni.


Hát még egy ötletem van, nem tudom, hogy technikailag megoldható-e, hogy ezt alkalmazzátok egy hordozóban: a feliway spray, és lehet, hogy ez jobb, mint lenyugtatózni. Ez macska-feromonokat bocsát ki (az anyamacska feromonjait utánozza), és nyugtatja a cicát. Azt hiszem van spray is, (párologtató biztos van), ennek is érdeklődjetek utána. Hogy is mondjam, ez macskabarát illatokat bocsát ki, és ettől barátságosabbnak tűnik a környezet, ahol van a cica (pl.költözéskor új lakásba -olyan átlagos költözésre gondolok).


Itt a link, úgy látom, már nyakörv is van.

[link]

Kérdezzétek meg az állatorvost, vagy állatpatikában, lehet, ez lenne a legjobb.

2016. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!