Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám aludhat velem egy...

A macskám aludhat velem egy ágyban ha nincs beoltva?

Figyelt kérdés

2016. okt. 28. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem azért kell beoltani a macskát, hogy te ne kapj el tőle, vagy ő ne kapjon el tőled betegséget, hanem hogy más, oltatlan macskáktól ne kapjon el semmit. Ami ellen általában oltják a macskákat, azok általában állatról állatra terjedő betegségek, a veszettség kivételével emberre veszélytelenek.

Tehát az oltottságnak és az együtt alvásnak nincs köze egymáshoz.

Ha kijárós a macskád, mindenképp javasolt az oltása.

2016. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,még nincs cicám,de lehet hogy lesz,és mindeképpen csak bent tarozkodhat majd.
2016. okt. 28. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért alap dolgok ellen érdemes beoltatni, mert ha rájön a hasmenés nem fogja érdekelni, hogy ágyban van. Ugyanígy féreg és bolhairtás is javasolt, főleg ha aludni szeretnél vele.
2016. okt. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Azt javaslom, hogy ne aludj együtt a macskával -és semmilyen állattal- mert vannak olyan élősködők, amelyek hosszabb ideig tartó közelség esetén

(pl. együtt alvás) átmászhatnak az emberre. Ezek a macskára nem veszéyesek, de az emberre veszélyesek.


Ezt nem befolyásolja, hogy kapott-e védőoltást vagy sem. Ha nem kapott akkor még sokkal veszélyesebb az együtt alvás.

Erről olvastam egy cikket és hiszek neki. Erősen ellen javallott az együtt alvás.

A saját egészséged érdekében ne tedd!!!

Ha nekem nem hiszel, akkor kérdezz meg egy állatorvost. (Telefon is elég.)

Én semmi képpen nem tenném.

2016. okt. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló, mik azok a paraziták, amik alvás közben másznak át az emberre, ébren meg nem? Ha parazitás a macska, akkor ugyan úgy elkaphatod simogatás, ölben ülés, játék közben is, mint ha együtt alszol vele. Parazitamentesíteni mindenképp kell a macskákat, rendszeresen, még a lakásban tartottakat is (ugyanis a féreg- és bolhapetéket mi is bevihetjük a lakásba a cipőnk talpán), de a védőoltás egy egész más kategória.
2016. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem én fogom megmondani a macskámnak hogy mikor legyen az ágyamon,mert nagy valoszínüséggel a szobámban lessz a helye
2016. okt. 30. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Négyeske! Te olvastál egy cikket a Borsban, vagy a Kiskegyedben, és azt hiszed értesz a macskatartáshoz. Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

15 évig volt benti macskám, míg panelben laktam.

Nyáron a konyha-kövön hűsölt, télen ellenben felköltözött az ágyunkra aludni.

Soha semmi bajom sem nekem, sem a családomnak nem lett a macskától.

2016. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!