Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak nagyon kemény a...

Leximexi kérdése:

A cicámnak nagyon kemény a széklete. Mit tegyek, milyen táppal etessem?

Figyelt kérdés

A székelés néha fáj neki, mert felnyávog közben. Magasabb rosttartalmúra váltsak vagy zsírosabbra? A nedves konzervtápokat nem szereti, nem igazán eszi meg. Más ételt se igazán fogad el, elég válogatós.

Eddig Purina One-t kapott.



2016. okt. 29. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Iszik eleget? A száraz táp tökéletes a cicáknak, de ha nem isznak mellé eleget, akkor okozhat székrekedést. Ezen a még több rost nem segít. Nem minden cica iszik elegendő mennyiségű folyadékot. Fűszer nélküli húslevest nem enne szívesen?
2016. okt. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy a táp nem jó. Nekünk kutyánál volt igen durva székrekedés az egyik táppal, kellett pár próbálkozás mire megtaláltuk a megfelelőt.

De persze ha eddig sokáig jó volt a cica tápja, akkor valószínűleg más jellegű a probléma.

2016. okt. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Víz. Próbáld rávenni, hogy igyon langyos vizet eleget, minden nap, és lehetőleg NE evés közben, hanem étkezések között.


Egyébként -ha már folyadékbevitel- a tej bár közkeletűen "cicaital", de valójában nem tesz jót nekik más állat teje (az anyamacska teje is csak a pici cicáknak való).

2016. okt. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Cicád szülei is ilyen tápos cicák voltak? vagy falusi macskák akik moslékon illetve frissen fejt tejen éltek. Olyan allergiásak voltak rá,hogy fejőgép hangjára gyülekeztek és pákosztoskodtak. Nagyim falusi 20 éves múlt valamikor a macska egéren és zsíros kenyerén él. De hát sok okos szerint az árt neki. Nélküle 60 évig élne vagy mi.

Na de maradjunk a tápnál ha ennyire gáz a helyzet akkor veszel emberi hashajtót. Embernek 10 20 csepp kell. 4-10 éves gyermekek:

5-10 csepp naponta (amely megfelel 2,5-5 mg nátrium-pikoszulfát-monohidrátnak)

A napi maximális adag 4-10 éves gyermekeknél nem haladhatja meg az 5 mg-ot (10 cseppet). tehát 1-2 csepp a vizébe és megoldja a gondot...

2016. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hozzám a tavasszal került egy 10 éves cica (ideiglenes befogadó vagyok), azzal, hogy székrekedése van, és ettől gyakran kifordul a végbele. Kiderült, hogy a macska egyáltalán nem iszik. Most azt csinálom, hogy a száraz tápot minimálisra leszorítottam, a konzervbe meg minden evésnél belekeverek 1-2 evőkanálnyi vizet. Azóta nincs baj a székletével, minden nap van neki, könnyen, és a végbele is rendben van.

Lehet, hogy a tiédnél is az a probléma, hogy sem nedves tápot, sem folyadékot nem fogyaszt.

2016. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Maxitabi ***** válasza:

Ne hallgass 4-esre!!

Szóval- macskafű cserépben feltétlenül legyen- búza v valami hasonló.

Próbáld olajjal (pl oliva, ricinus) egy kicsit a kajára csepegtetve, v ujjadról lenyalatva- csúszósabbá tenni a kaját.

És talán itatókút?? Az csobog, ingerli a cicákat és ösztönzi arra, hogy igyon!!Pl

[link]

2016. okt. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es! Állatoknak, kutyának, macskának szigorúan Tilos embernek való gyógyszert adni!!!!!

Egyszerűen fogalmazva: nem állatoknak való anyagok vannak benne, és nem állatnak való dózisban van benne a hatóanyag, hanem a sokkal nagyobb testű és más felépítésű emberre van szabva. Tilos!!!!

Konkrétan elpusztulhat tőle menthetetlenül!


A kérdésre válaszolva: Az enyém Royal Canint eszik, attól van székrekedése, enyhe. Illetve kemény, száraz a széklete. De az enyém konzervet is eszik, csak néha variál, hogy több konzervet, vagy több szárazat eszik.


Nálunk a megoldás (mivel jelenleg egy ideig még ezt az RC-t ennünk kell, mivel gyógytáp), a szőroldó paszta. Ezt ugye szőroldásra adjuk a macskának, viszont a székletét is lágyítja. (A szőrszálakat pedig "benyálazza" a gyomorban, hogy ne tapadjanak össze szőrlabdává, és hátul szépen kicsusszanjanak.)

És a macskafű is jó, az enyém pl. igényli a zöldet, bár nem hiszem, hogy a székrekedést megoldaná.


Egyébként a száraztápról mástól is hallottam, hogy kisebb a széklet mennyisége, meg nem laza, ilyenek. Szóval mivel a macska ősei nem igazán ettek csak száraztápot, próbálj még valamit becsempészni az étkezésébe. Pl. nyers húst, hetente többször (sertést tilos nyersen!, betegséget okozhat). Vagy bármiféle nedveseledelt, mivel a macskák eredeti tápláléka, mondjuk egy egérke, teljesen kielégítette a nedveseledel fogalmát, nyers, szaftos husi. Az itatókút az jó, de a cicák nem isznak annyit mint egy kutya, pont azért, mert a fent említett egérke-nedveseledelből szerezték őseik a sok folyadékot. De vélhetően több ivásra csábítja az ivókút.

A száraz táp fajtájának váltásával pedig javulhat a helyzet, mert lehet, hogy az egyiktől székrekedése van, a másiktól meg nem lesz. Érdemes megpróbálni. (Lassan, türelmesen átszoktatni). Nálunk se volt ilyen gond az előző tápnál.


Itt a szőroldó linkje:

[link]

2016. okt. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, az előző válaszolóhoz csatlakozva a szőroldó paszta szerintem is segíthet, mert olajos. Az én cicám is csak tápot eszik, viszont rendesen iszik mellé vizet, így vele nincs gond. Mi egy antibiotikum kúra után adtunk neki egy probiotikumos port (gastroferm cat), amit a vízbe kell keverni. Amikor kapja ezt a port a vizébe, akkor valamiért több viet fogyaszt. Ezt még ki lehetne próbálni, vagy az ivókutat, amit már javasoltak. Lényeg, hogy valahogy rá kellene venni, hogy többet igyon.
2016. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár a négyes cinizmusa szellemes ("Olyan allergiásak voltak rá,hogy fejőgép hangjára gyülekeztek és pákosztoskodtak"), viszont átgondolatlan, logikátlan és sajnos lekezelő is egyben a reakciója.


A káros ételt egyfelől túl lehet élni, tehát relatíve sokáig annak ELLENÉRE is lehet létezni és legyőzni a káros hatásait; és nem pedig "amiatt" él sokáig valaki, lásd: régi idők parasztembere zsíros, meg pálinkás élete: magyarul tehát nem csak 80, meg száz évet éltek volna zsír és pálinka nélkül (ritka volt a száz feletti közöttük), hanem még többet élhettek volna zsír és pálinka nélkül, azonos körülmények esetén!


Ergo az állati zsír és a pálinka károsak az ember számára!


Másfelől: tudvalevő, hogy aminek vonzó az íze, kívánatos, az nem feltétlen egészséges! (Pl cigi, drog, túlzott édességfogyasztás, túlzott zsírfogyasztás, és hosszan lehetne sorolni).

Tehát KÉT ESÉLYES: ami jó ízű, az vagy alapvetően egészséges, vagy inkább egészségtelen, azaz nem következik az ízlésből az egészségesség!


Magyarán a négyes keveri a szezont a fazonnal.


Nem azért mondtam el, hogy bántsam, sem azért, hogy csatlakozzam az előttem szólókhoz, hanem azért tértem ki erre (az érdemi fenti egyik válaszom mellett most), hogy megkérjem őt: mellőzze a lekezelő stílust, főleg hogy ennek tetejében még logikátlan volt is a válasza...

2016. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Buta kis baràtaim. Orszàg egyik legsikeresebb àllatenyésztő cégénél dolgozom. Àllatenyésztő mérnök vagyok , macskàkhoz külön nem de ebtenyésztéa ló tenyésztés, szarvasmarha tenyésztés, sertés, kis és nagybaromfi, juh. Mind vizsgàztam ezekből valamint âllatanatómiàból. De modern felfogàsoknak higgyetek. Macska félék hiúz puma vadmacska szerintetek mit eszik? Szőrt szőr alatti zsîrt nyers húst nem gabonatàpot. Tejet haggyuk inkàbb nem mondom el miért nem jó. Elvben jó vt valaha a tehéntej. Az ember gyógyszereket pedig patkànyokon disznókon kutyàkon Beagle tesztelik...Macskànak testsúly arànyosan adható hashajtó. Megnéznétek az àllati hashajtó és emberi hashajtó hatóanyagait lenne meglepi....
2016. okt. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!