Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a macskammal? Megijeszt.

Mi lehet a macskammal? Megijeszt.

Figyelt kérdés
Furcsa dolgot muvel a macskam mar evek ota.estenkent amikor mar sotet van akkor inkabb ehezik.nem pisil csak ne kelljen a sotet eloszobaba kimennie.csak all az ajtoban csovalja idegesen a farkat es kerlel a tekintezevel hogymenjek vele.ha nem megyek o sem megy.ha kikiserem akkor is latszik hogy nyugtalan.egyedul nem hajlando egyedul aludni az eloszoba melletti szobaban addig duborog mig be nem engedem..megfigyeltem hogy napkozben is talan fe mert szinte kizarolagcsak akkor hasznalja az alomjat ha hazajovok melobol tehat mikor nincs egyedul.ez egy tomblakas de en is sokszor felek itt mar voltak fura jelensegek.a szomszedok valtozatlanok tehat a macska kis kora ota ismeri azitteni hangokat szagokat stb amit erezhet.nem tudom mit lathat.denagyon ramijeszt.
2016. okt. 29. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszer pont az előszobában volt, mikor ugat ott egy kutya a lépcsőházban az ajtó elott vagy mas dolog történt, es azert fel.
2016. okt. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
A macskak latjak a lelkeket, a ,,szellemeket,, ha ugy tetszik. Talan van valaki a tombhazban. Nem ijesztgetni akarlak, felre ne ertsd. De szerintem pontosan azt latja a macskad ami megijeszti, es ami igy teged is megijeszt. Ha nincs belole problema akkor at kell nezni felette. Ha eroszakos megnyilvanulasok is vannak, akkor szakertohoz kell fordulni.
2016. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Szellemed van.
2016. okt. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Aki nem tapasztalt még soha különöset, az nehezen hisz a szellemekben, de nekem pl. kevés ilyen ismerősöm van.

A legtöbbjük, ha nem is hisz benne, de találkozott már saját maga megmagyarázhatatlan dolgokkal, és nekem is volt életemben legalább 5-6 esemény, amire más magyarázat nincs, mint a természetfeletti.

Nyilván, mivel nem tudjuk mivel állunk szemben, lehet bármi az a "szellem", akár még egy számunkra láthatatlan színspektrumú állat is (bár tény, hogy hülyén hangzik :D), nem látjuk se a szelet, se a gravitációt, mégis létezik. Élből elutasítani semmi ilyesmit nem lehet. Pont ugyanannyi bizonyíték van ellene, mint mellette :)

Ilyen szempontból hülyeség volt lepontozni másodikat. Az állatok, már csak az összetettebb érzékszerveik miatt is sok minden észrevesznek, amit mi nem.

Az viszont tény, hogy a "szakemberek" felejtősek, ha be is bizonyosodna, hogy minden élőre tíz lélek jut, sem szabad egy ilyennek sem hinni.

Amíg nyilvánvalóan meg nem támad valami - na és olyat nem ismerek, akivel szemben bármiféle fizikai erőszak történt volna -, addig nem is kell foglalkozni a társasággal. Ha létezik, nyilván.

Ha valami megragad a semmiből, akkor is célszerűbb felgyújtani a házat és költözni, mint a szellemirtókkal próbálkozni :D

Biztosan rengeteg hasznos tipp kering neten szellemek meg démonok ellen, de ha tényleg léteznek, nem nagyon kéne ilyenekkel kísérletezni, nem célszerű magadra haragítanod őket. Marad a helyzetbe való csendes beletörődés.


Hogy más szemszöget is bedobjak mint macskás, nézz körül a szobában, lakásban. Nem is biztos, hogy fél a cica. Az ijedt macska borzolja a szőrét, hátracsapja a fülét, fúj vagy morog.

Ha ilyet sosem csinál, valószínűleg csak te magyarázod bele a félelmet a viselkedésébe, valójában csak kellemetlenül érzi magát.

Citromos szagok, illóolajok, bizonyos növények zavarják a macskákat. Ha kiskora óta ezt csinálja, érezheti előző állat jelölését, esetleg egy szomszéd állatot.

Az is lehet, hogy szimplán ennyire ragaszkodik hozzád, az én macskám is állandóan a seggemben van.

Vegyél egy adag felliway párologtatót, borsos ára van, de a lelki nyugalmadért talán megéri. A cicák boldogsághormonja van benne, amit a pofijával dörgölőzés közben szokott szétkenni. Segít megnyugodnia, otthon éreznie magát.

Az én cicáimnak az tett be, hogy hónapokig húzták a függőfolyosó felújítását, és állandóan itt lebzseltek a munkások a lakás körül. Az egyikük depressziós lett, a másik nyugtalan, 0-24 nyávogott. Két-három napig kellett ezt a bigyót használnom, és mindkettő helyrejött.

Ha csak bántja, zavarja valami a cicádat, akkor ettől el fog lazulni. Ha tudod, mindenképpen a problémás szobában dugd be a konnektorba.

2016. okt. 30. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a kérdésedet újraolvasva, talán csak simán elkapattad a cicát.

Egyszer megijedhetett valamitől, ami után te kikísérted, és így szokta meg. A türelmetlen farkcsóválás inkább annak a jele, hogy várja, hogy csinálj valamit.

Ez olyan, mint az én macskáim, csak egyszerre hajlandóak enni. Ha az egyikük nincs ott, a másik inkább éhezik, megvárja.

Este talán csak hozzád akar bújni, szintén megszokás kérdése.

Az almot pedig azért használja akkor, amikor hazaérsz, mert ha egyedül marad, alszik. Minden cica így tesz :)

2016. okt. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.hat voltak itt mar furcsa dolgok.ebben a lakasban rendszeresek az alvasparalizisek testen kivuli elmenyek nalam.regebben ket masik hszban is laktunk sok evig.ott ilyenem nem volt.volt olyan is hogy valami fiatal ferfit lsttam az agyon ulni es kek feny vette korul.nem almodtam! Kivancsisagbol hozzaertem es valosnak tunt tehat ereztem hogy minthacfizikai teste lenne de ez hosszu tortenet...volt hogy apro uteseket ereztem a fejemen es nem ertettem mi az oka egyedul voltam itthon.aztan csaladtag hazajott es o is erezte ezt!pedig nem szoltam neki rola elotte.rendszerint mindig akkor tortenik valami baj ha egyedul vagyok.pl akkor csapott a villam a hazba.maskor a szamitogep gyulladt ki egyszer leszakadt a redony de eleg furcsa modon mikozben hozza se nyult senki.vagy volt hogy egedz raj darazs jott be.halaleset is akkor tortent.szoval lehet az is hogy agressziv ha tenyleg van itt valami.esetleg csak siman peches vagyok.bar tul sok s gyanus veletlen.amugy meg kiskoromban is velheto volt valami arto szandek es gyerekkoromtol sokszor erzem valaminek a zavaro jelenletet.amugy a macska befele a sotet szoaba be mer menni.csak onan kifele az eloszoba meg a konyhaajtonal torpan meg.nappal nem csinalja ezt.csak bamul kifele a sotetbe jar a farka.mondom neki hogy menjen nyugodtan de mintha visszariadna pedig semmi feny zaj nem jon szomszedbol se olyankor."szakembert"dem ismerek.nem is bizok igy ismetetlenben .neha jobb neha rosszabb idoszakokat figyeltem itt meg ilyen szempontbol.amugy ha nem egyedul vagyok itthon akkor nem csinalja ezt.akkorvnem felbkimenni.viszont egyedul aludni a szobaban akkor sem hajlando.devlathatoan batrabb nyugodtabb.
2016. okt. 30. 07:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk olyan macskánk volt, aki kb az árnyékától megijedt, állandóan bambult,és akkora tripladupla hátraszaltókat nyomott csak úgy hogy azt már rossz volt nézni. Valószínűleg valami pszihés baja volt, ami előtt elvittük volna valahova, eltűnt, nem is jött vissza, pedig fiatal volt még....

A tiédnek nem lehet hogy csak valami rossz megszokása ez, vagy valami baki van nála és félhet a sötéttől?

2016. nov. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!