Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám hányhat a stressztől?...

Cicám hányhat a stressztől? Vagy ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van egy idős cicám (14 éves). Volt egy sor tünete év elején, többel között hogy minden nap hányt, és le is fogyott. Volt egy csomó orvosi vizsgálata (közben végleg meg is vakult). Kiderült, hogy magas a vérnyomása, ezen kívül minden tesztje negatív lett. Nem károsodtak a szervei, nincs vírusa, nem magas a cukra stb.


Azóta kap gyógyszert, nem is volt vele sokáig baj, de most megint minden nap hány. Nem fogyott, jó az étvágya,jó a kedve, normális az alomhasználat is. Minden nap, olyan hajnal 3-kor szoktam hallani, hogy hány, esetleg, ha későn megyek haza, de tulajdonképen csak akkor, mikor nem vagyok a közelében. Általában habos, és szőrcsomós, de azért az gáz, hogy minden nap szőrcsomót hány fel. Kap szőroldós tápot (wiskasos, mert a pasztát nem eszi meg, hiába keverem bele kajába)


Az orvos azt mondja, mivel idős és vak, lehet a stressztől is. Volt valakinek ilyen tapasztalata? Nagyon aggódom, már tényleg mindent vizsgáltak nála, kórházban is volt ultrahangon és röntgenen.


2016. nov. 2. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha szőrcsomót hány, akkor csak lehet ott összefüggés a szőrével.

Kefélgetni nem szoktad őt? Heti minimum 1 az jó lenne, de az se árt, ha több. És ugye nem CSAK tápot kap? Attól is hányhat, nagyon fontos neki a nedves és a víz..

2016. nov. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, száraz táp (vesekímélős idős cicáknak) és víz mindig van neki kint, nedves tápot pedig kap reggel és este. Szoktam kefélgetni, bár igaz hogy nem minden nap. De akkor sem érzem normálisnak, hogy minden nap szőrt hány. Ha mondjuk heti egyszer fordulna elő... vagy lehet, hogy már sokkal érzékenyebb rá a gyomra így idős korára?
2016. nov. 2. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szőrt hány, és más tünete nincs, szerintem nem baj.
2016. nov. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk se használ sokszor a szőrgomolyag elleni száraz, ezért gyakran kefélgetem. Ilyenkor sokkal kevesebbszer hány, én nem tudom azt nézni, hogy szegénynek majd minden napja ilyen... Marad a kefélés, ennyit igazán meg lehet tenni!
2016. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint másnál is van, hogy ilyen sűrűn felköhögi a szőrt? Köszönöm a tanácsokat, megfogadom, minden nap kikefélem, remélem segít neki.
2016. nov. 4. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!