Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől hányhat a macskánk?...

Mitől hányhat a macskánk? Hozzáértők, tapasztalt cicatartók ötletei, megoldásai?

Figyelt kérdés

Lakásban tartott cica, viszont mindent megkap ami az egészséges életviteléhez szükséges. Tápban minőségit kap, rendesen tisztán van tartva, kap szőrpasztát a benyelt szőr könnyebb kiürülése miatt ( ettől nem hány a macska, széklettel távoztatja), mozogni is mozog eleget.

Olvastam a neten olyasmiket, hogy szívbetegségtől is lehet, pszichés okokból is hányhat, illetve ha nem tiszta az alom, vagy székrekedése van, esetleg lázas. Nála egyik eset sem áll fent, tehát nem tudom mire vélni a dolgot.

Elsősorban olyan hozzászólók válaszát várnám, akik jártak már a cicájukkal hasonló cipőben, és sikeresen meg tudták oldani a problémát, van tapasztalatuk, vagy ötletük!

A "vidd állatorvoshoz" részt hagyjuk ha kérhetem, ezen már túl vagyunk, nem beteg a macska!


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. szept. 25. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem rágott meg valami szobanövényt?
2014. szept. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A cicám szokott hányni, úgy kéthetente, a mi orvosunk szerint ez rendben van, és szükséges. Ő száraz tápot eszik, vizet iszik, néha nasizik (pl. tésztadarab, paradicsom,tej), bírja a gyomra, nem ezért van a hányika.:)


A doki szerint nem ad okot a dolog aggodalomra.

2014. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szobanövényt nem rágott meg, mert olyan típusú növényeink vannak, amiket a macska nem szeret.

A doki sem talált nála semmit, annyit tanácsolt, hogy kapjon pasztát, azzal megoldódnak a szőr gondok. Kapja is a pasztát, viszont a hányás megmaradt. Volt olyan időszak, amikor naponta hányt, holott amúgy jól van, játszik, szépen eszik, figyelmes, reagál minden zajra, látszik rajta hogy nem beteg. Ezért is nem értem.


De megpróbálok nem aggodalmaskodni, ezek szerint a cicáknál ez természetes, hogy időszakosan előjön. Köszönöm a válaszaitokat! :)

2014. szept. 25. 09:23
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám 2 hétig mindennap hányt,miközben remekül volt. 2hét múlva viszont belázasodott,hasa is ment. Ezzel csak azt akarom mondani,hogy lappanghat benne valami betegség.
2014. szept. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A cicáknál normális a hányás, így szabadulnak meg a szőrcsomóktól. Nyilván nem mindegy a mennyiség, de ha néha előfordul még nem kell megijedni.
2014. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor hánytak a macskák, ha férgesek voltak. Teljesen egészségesek voltak amúgy, nem látszott más tünet. Az étvágyuk is jó volt. Vagy a másik eset, ha egeret, vagy gyíkot, bogarat ettek. Akkor több napig betegeskedik egy cicus.
2014. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy láttam én már félrekezelt macskát. Sokszor az orvosok felületesek.
2014. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Maxitabi ***** válasza:

Na most az én egyik cicám hányással távoztatja a szőrt,a másik pedig -feltehetőleg -hátul. Pedig ugyan azt kapják, egy lakásban élnek..

Mikor az egyikük naponta hányt,bélgyulladást állapított meg az orvos,antibiotikumot és hányás elleni szurikat kapott 3 napig,ill spéci gyógytápot a gyomrának. (a másiknak semmi baja nem volt)Ja és teljesen egészségesnek tűnt amúgy,játszott,futkozott,hasmenése sem volt. A sok hányás náluk sem egészséges, a szövődmények súlyosak is lehetnek!! Próbáld meg talán egy másik dokinál is!

2014. szept. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet májelégtelenség kezdő jele is. Nálunk az volt.
2014. szept. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat! Ritkult már a hányás, és úgy néz ki helyreállt a rend. A féreg lehetséges, bár rendszeresen féregtelenítve van. Azért kap újra gyógyszert rá. A doki nem felületes, jó állatorvos, azt mondta hogy az időszakos hányással nincs baj, majd akkor lesz gond, ha már a hányás mellé hasmenés is társul, vagy pedig ha nem szőrt hány, hanem csak simán. Azt mondta ameddig szőrt látok benne, addig ne aggódjak, mert csak üríti a szőrt, mert a paszta sem tudja mindet oldani. Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszát, igyekszem majd észben tartani a felsoroltakat, és figyelem a cicát továbbra is! :)
2014. szept. 27. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!