Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacicások! Alomproblémák...

Szobacicások! Alomproblémák megoldása?

Figyelt kérdés
2 cicám van, eddig udvaron éltek évekig, most költözés miatt szobába kerültek. A legnagyobb gond a macskaalom használatával van. Most alomtálcájuk van (nyitott) és állandóan kikaparják a földre az almot, de nem csak a tálca köré, hanem még a szoba másik végébe is elrepül mindig. Mind a két macska azt csinálja, amikor "nagy dologra" készül, hogy kétségbeesetten elkezdenek nagy lendülettel ásni, és leásnak egészen a tálca aljáig, az alom meg nyilván mind kint a földön. Már beraktam egy magas falú karton dobozba a tálcát, de így meg ki-be ugrálnak, és emiatt repül az alom szét. A legrosszabb pedig, hogy néha nem is ássák el, és ott bűzlik az ürülék, ha pedig elássák, akkor közben belenyúlnak, láttam hogy ráragadt a körmükre meg a talpukra, és olyan lábbal mászkálnak végig a szobában, felugranak ágyra és asztalra egyaránt, ami elég undorító. Ha pisilnek, azt soha nem ássák el, így nem is tudja megkötni rendesen az alom, ők meg következő alkalommal belelépnek, és itt van szétkenve a padlón mindenfelé. Az egyik cicának még a farka is bele szokott érni a székletébe. Rendeltem nekik zárt, fedeles macska wc-t, hátha ez segíthet a szagokon és a kikaparáson, viszont ők attól még ugyanúgy össze fogják kenni a lábukat és széthordják a szobában. Javaslatok?

2016. nov. 4. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fedett macskawc valóban megoldást jelent: nem tudják kiszorni, a szag is jobban bent marad. A kaparáson nem tudsz változtatni, talán ha több almot raknál bele. Enyémek nem lépnek bele, szóval ebben nem tudok segíteni. :/
2016. nov. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Használj szilikonos almot. az nem ragad a talpukra.
2016. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szilikátos alom és fedett álomtálca jó megoldás lehet. Alomból az Aldiban kapható Shah 8 literes 2000 ftért éri meg a legjobban, ráadásul sokszor le van árazva 1500 ftra.

Viszont az én macskám sose nyúlna vagy lépne a kakijába. Még bekaparni is olyan óvatosan szokta hogy véletlenül se érjen hozzá.

Viszont közepes hosszú a szőre és a fenekénél meg szoktuk nyírni picit ollóval hogy ne lógjon bele a pisibe/kakiba.


Zárt alomtálcának a veszélye lehet hogy satyinak használja a cica és ne adj isten még bele is fekszik a pisibe/kakiba. Persze ez nem törvényszerű pláne ha van neki ilyen célra bújója.

2016. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szilikátos alom jó megoldás lehet, mert azonnal beszívja a pisit, nem baj, ha nem ássák el. Viszont nem minden macska "szereti", mert kicsit keményebb szemű, mint a sima, csomósodó alom. Az enyém nagyon nem bírta. Az Aldi-s szilikátost vettem neki, egy nap után kidobtam az egészet, mert a cica nem bírta, mert szúrta a talpát. Lábujjhegyen ment csak bele. Viszont az előző válaszolónak bevált, szóval érdemes próbálkozni. A pisi problémát ezzel ki lehetne küszöbölni. A kakis kicsit bonyolultabb. Nálunk ez csak pici korban volt gond, elég ügyetlen volt, mindig belenyúlt. Ha otthon voltam, füleltem, hogy mikor kapar. Lesben álltam és amikor készen volt, alányúltam és egy zacskó segítségével kiloptam alóla a "cuccot" :D

Ez nem valami barátságos megoldás, de én ezt könnyebben viseltem, mintha belelépett volna.

Később megtanulta rendesen használni az almot, így már nincs gond. Lehet, hogy a te cicáidnak is csak szokatlan még a helyzet és később ügyesebbek lesznek.

2016. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én többször megfigyeltem az enyémet, mindig jóval a termék elé teszi a mancsat, úgy kapar, sohasem lép bele.

Kakiügyben: amint végeztek, szedjetek ki. Így az alom sem szennyeződik el.

Probalhattok nagyobb alomtalcat is, eddig az egész kert az övéké volt gondolom.

A macska a kertben is kapar, úgyhogy végül is nem értem. A másik, hogy biztos idő is kell nekik, hogy megszokjak.

Gyakoribb alomcsere?

2016. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Naponta szedem ki belőle az elhasználódott részeket, ha széklet van azt azonnal. De nem tudom elég gyorsan kicserélni mindig, ha nem vagyok ott, és nagyon rossz hogy a pisit nem ássák el, és emiatt lépnek bele, én szoktam rákaparni egy kis almot a lapáttal. Viszont az egyik cica meg ráadásul rengeteget iszik és ennek megfelelően 1-2 óránként pisil (nem cukros, születése óta ilyen), tehát lehetetlen időben elásnom vagy kicserélnem. De amikor készítik a gödröt, akkor a már elásottakat is újra kikaparják, és ezért ragad rá a lábukra. Majd kipróbálom a szilikonost, bár külföldön vagyok és itt borzasztó drága, mondjuk a sima alom se sokkal olcsóbb. A sokat pisilő cica miatt meg rengeteg pénz elmegy az alomra... :(

2016. nov. 4. 18:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A fedett macskawc szerintem is nagyon jo. Illetve egy jo minosegu nedvszivos almot kell valasztani,es akkor minden rendben lesz. Van,akiknek bevalik a szilikonos,en a Cat's Best csomosodo alomra eskuszom. Konnyen lehet takaritani,mivel csomosodo,eleg csak azokat a darabokat kiszedni belole,igy akar tobb hetig is eleg lehet. Illetve a szagot is remekul semlegesiti. Ugyebar napkozben nem vagyok itthon,de mikor delutan kitakaritom,szag alapjan nem is tudnam megmondani,hogy kakilt-e.
2016. nov. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!