Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem mosdik a macskám?

Miért nem mosdik a macskám?

Figyelt kérdés
7 éves ivartalanított kandúr. Eddig udvaron élt egész életében, 1 hónapja van szobában. Már születése óta megfigyeltem rajta, hogy nem mosdik rendesen. Nagyon ritkán előfordult, hogy a szemét vagy a fülét takarította, más területeket soha. Nagyon csipásodik, így elég zavaró, hogy nekem kell letörölni, mert őt nem érdekli, nem mossa le magának. Amikor még kinti cica volt, rengeteget csavargott, és azt gondoltam, biztos mosdik, amikor nem látom. Itt a szobában kiderült, hogy nem. Már minden bele van ragadva a szőrébe: tejföl, alutasakos macskakaja, a farkán pedig pisi-kaki. Hogy lehet, hogy őt ez nem zavarja? Az anyukája normális cica, ő tisztaságmániás és folyton mosdik, akkor is ha tejesen tiszta.
2016. nov. 4. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom.... Az enyém 8 éveske (lány) és kb. a nap 24 órájában mosakodik mániákusan :)

Elég, ha csak rápillantasz (szó szerint) még hozzá se értél, és már kezdi :)

Sokszor álmából is fel-felriad, és párat nyalint magán :)


Lehet, hogy a tied meg olyan... bár kicsit ez nekem furcsa!

Hogy minden bele van ragadva a szőrébe és őt ez cseppet se érdekli :)

2016. nov. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy egészséges a cica? A csipásodás például nem erre vall.

Akkor szokták így elhagyni magukat, ha betegek, fáj valamijük például. Ha nem volt mostanában, akkor vizsgáltasd meg alaposan.

2016. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát ő egész életében ilyen volt, de egyébként tényleg sok baja van mióta megszületett, de egyiknek sincs köze ehhez a problémához, legalább is szerintem.


Csak említésként, néhány baj vele: karmait nem tudja visszahúzni, mint más macskák; a bal lábai hosszabbak mint a jobbok; a farka kb. csak olyan hosszú, mint egy ujjam, 3 törés is van benne és nem tudja felemelni; 2 gerinccsigolyája össze van csúszva; csámpásan jár; fekvéskor nem tudja maga alá húzni a hátsó lábait, hanem terpeszbe kirakja őket oldalra; a természetéről pedig csak annyit, hogy egyszer bújós és imádni való, de a legkisebb ingerre is bevadul és agresszívan reagál, ha "kezelés" van, de alapvetően meg retteg minden hangtól és személytől, hirtelen mozdulatoktól, és megugrik bármitől. Vedeli a vizet folyamatosan, és mind ki is jön belőle 2 óránként, pedig nem cukorbeteg.

Egész életében ezt csinálta. Viszont nagyon vékony, bármennyit is eszik. Sokat jártunk orvosnál, semmi rendelleneset nem találtak nála a felsoroltakon kívül, kivéve egyszer, annyit, még 4 éves korában, hogy egy altatásból nem akart felébredni, és nem volt elég stabil a szívverése.


Egyedüli cicaként született amúgy az alomban, ami azért elég furcsa. Játszani nem tud és nem is szokott, csak agresszívan verekedni. (Az anyja próbál vele játszani, de ő aztán túlzottan bevadul és az anyja is aztán lemond a játékról, mert már fél és elege van az agresszivitásából. De amúgy meg nem bántják egymást, de néha ha odamegy az anyjához, akkor az rámorog meg odacsap, úgyhogy sokszor fél tőle a kandúr. Ő egyébként, a nőstény egy teljesen normális cica, mintha közük se lenne egymáshoz. :)


És nem levert meg nem hagyja el magát, szereti a hasát, sokat csavargott mindig is. Szerintem csak simán igénytelen. Ha a dolgát végzi el se ássa, csak úgy ott hagyja, legközelebb meg belegyalogol.


Ötletek? :)

2016. nov. 5. 00:28
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát a csipásodásról még annyit, hogy egyrészt genetikailag hajlamosabb rá, mert az anyacica összes többi almában is ilyen macskák születtek, akiknek egész életükben törölgetni kellett a szemüket, másrészt pedig az orvos szerint nem termelődik elég könnye, és az okozza. Ehhez képest szinte mindig könnyes a szeme. Mióta szobában van, azóta nem csipásodik olyan mértékben, a másik orvosnak volt szerintem igaza, aki arra fogta, hogy kint sok mocsok kerül a szemébe bele napközben.
2016. nov. 5. 00:32
 5/12 anonim ***** válasza:

"de a legkisebb ingerre is bevadul és agresszívan reagál, ha "kezelés" van, de alapvetően meg retteg minden hangtól és személytől, hirtelen mozdulatoktól, és megugrik bármitől. "


Csodálod???

Ezt a macskát bántották, nem is kicsit!!!


Felteszem a nagy kérdést, hogy szegénykémnek milyen baja NINCS????

Mert amiket leírtál róla, az már önmagában katasztrófa... :(((

2016. nov. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

És ezek után még az a legnagyobb "baj", hogy nem mosakodik! Pofám leszakad!


De az összes többi persze nem baj...

Igaz, hogy testileg se képes rá annyira, de sebaj!


És azért sz@ros a farka, mivel el volt törve több helyen, fel se tudja emelni dolga közben, miközben más cicák ezt teszik..

Plusz a kurta pici farok..

Te jó ég.. Miközben végigolvastam mi és mennyi baja van ennek a kis szerencsétlennek, hát valahogy nem az jutott eszembe, hogy jé nem fürdik alaposan!!

2016. nov. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a bizalmat! :(

Nem bántotta senki sem, mi biztos nem, mert szeretjük; nálunk született, születési "hibákkal", kiscica korában az anyja a kőfal tetején sétált, vitte őt a szájában és leejtette, akkor tört el a farka; 2 évesen egyszer úgy jött haza, hogy el volt törve az állkapcsa és összecsúsztak a csigolyái- nyilván leesett valahonnan. Ezek közül mégis melyik lenne a mi hibánk? Könnyen ítélkezel, mikor fogalmad sincs, hogy miken mentem vele keresztül; nem tudod, hogy egy hétig turmixoltunk neki és fecskendőből etettük, rekedtre kiabáltam magam a tetőnél, hogy jöjjön már elő enni legalább, de ő akkor is csavargott és nem jött, mi pedig tudtuk hogy se inni se enni nem tud, és betegre aggódtam magam, majd végül 2 nap múlva csont soványan előkerült. De rendbe hoztuk, mert szeretjük őt. Fogalmad sincs, hogy hányszor rohangáltunk vele állatorvosokhoz akik nem tudták megmondani hogy mi baja, nem tudod, mennyi pénzt áldoztunk rá, csak hogy a kezelhető bajait rendbe hozzuk, mert nem kevés volt neki az elmúlt 7 év során, és lám, még mindig él és "virul", nyilván így leírva egy roncsot képzel el mindenki, de ha látnátok egy fotót róla, nem így vélekednétek. Aktív, boldog cica, a testi hátrányai semmiben sem akadályozzák, rendesen és folyékonyan mozog, hajlik hihetetlen pozíciókba mint a többi cica, fájdalmai nincsenek, teljes értékű életet élhet mellettem, mint bármelyik macska. És nem, nem ez a legnagyobb bajom, hogy nem tisztálkodik, sőt, még csak nem is zavar, ugyanis én így szeretem őt, ahogy van, hiszen hatalmas személyisége van. Egyszerűen kíváncsiságból kérdeztem, hátha valaki tapasztalt már ilyet, de tudhatnám már, hogy ezen az oldalon ilyet nem lehet, mert azt hiszik hogy értenek hozzá és minden részletet ismernek, letámadnak azonnal hogy állatkínzó vagy meg ilyenek, mikor tulajdonképpen alig tudnak valamit. Az őszinteségnek, úgy tűnik, sajnos ez az ára.


Az eddigi és következő válaszolóknak köszönöm a hasznos és normális hozzászólásokat! :)

2016. nov. 5. 01:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Te most frankón normális vagy??

Légy oly kedves mutasd már meg azt a mondatot, ahol azt írtam, hogy ti bántottátok jó???

Annyit írtam, hogy bántották. Pont!

De akkor megvan a magyarázat, amit persze nem mondtál el.

Mégis mit kellett volna írni?

Hogy magától lett ennyi baja???

Légyszíves ne vagdalkozz, amikor én csak jószándékból írtam, hogy bántották, nem ismerve az előzményeket, amit persze most mondasz el.

De azt nem írtam egy szóval sem, hogy ti bántottátok!

2016. nov. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is hasznos volt, mivel nem tudtad, hogy azért nem mosakodik rendesen, mivel annyi baja van szegénynek, hogy nem is tud!

Akkor miről is beszélünk???

Mitől is nem hasznos például?

Egy csomót áldoztam erre a kérdésre, úgyhogy megérdemlek én is minimum egy köszönömöt!

Az, hogy te nem tudsz értelmezni, és magatokra vetted, az azt hiszem talán nem az én hibám!

2016. nov. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azt miből is gondolod hogy nem képes rá? Én ismerem a macskát vagy te? Mert én azt mondom hogy képes lenne rá. Nem nyomorék, tud mozogni rendesen, hely- és helyzetváltoztatásra is egyaránt képes.


Senki nem bántotta soha és már a baleset előtt is ilyen volt a viselkedése. Akkor leesett valahonnan nyilvánvalóan, de meggyógyult már évek óta, úgyhogy nem értem, mire "van meg a magyarázat". Mert erre nem lehet fogni semmit sem.


Nem én vagdalkoztam egyébként.

De úgy tűnik, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki nem tudja értelmezni amit írsz, a 37%-os hasznos válaszadás arányából ítélve mások sem tudják. Lehet, hogy mégsem velem van a baj? Ennyien már nem tévednek...

2016. nov. 5. 03:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!