Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem mosdik a macskám?

Miért nem mosdik a macskám?

Figyelt kérdés
7 éves ivartalanított kandúr. Eddig udvaron élt egész életében, 1 hónapja van szobában. Már születése óta megfigyeltem rajta, hogy nem mosdik rendesen. Nagyon ritkán előfordult, hogy a szemét vagy a fülét takarította, más területeket soha. Nagyon csipásodik, így elég zavaró, hogy nekem kell letörölni, mert őt nem érdekli, nem mossa le magának. Amikor még kinti cica volt, rengeteget csavargott, és azt gondoltam, biztos mosdik, amikor nem látom. Itt a szobában kiderült, hogy nem. Már minden bele van ragadva a szőrébe: tejföl, alutasakos macskakaja, a farkán pedig pisi-kaki. Hogy lehet, hogy őt ez nem zavarja? Az anyukája normális cica, ő tisztaságmániás és folyton mosdik, akkor is ha tejesen tiszta.
2016. nov. 4. 18:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam egy szakkönyvet, amikor macskám lett, abban úgy írták, hogy egy alapvetően teljesen egészséges macska 7 éves kora után öregedni kezd. Tíz éves kora körül pedig nem ritkán előfordul, hogy nem tudják tisztogatni magukat úgy, mint korábban, mert fájdalommal jár nekik.


Lehet a te macskád testi hibái miatt egy-egy öregedési folyamat sokkal súlyosabb. Amúgy sem volt jellemző rá a mosakodás, de most már pláne.


Egyébként ismerősöm fiatal 3 éves macskája ugyanúgy nem tisztálkodik, pedig az teljesen egészséges. Egyfolytában rasztásodik a szőre, hiába próbálják meg fésülgetni vagy bármi. Szerintem alapból vannak ilyen macskák.

2016. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Igen, eddig ez a legvalószínűbb magyarázat!

Ő ilyen kis különc... :D

2016. nov. 5. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!