Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezdő cica tarto vagyok!...

Kezdő cica tarto vagyok! Milyen kajákat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Az orvosi résszel màr tisztàban vagyok. Most lessz ivartalanítva. Bolha féreghajtas3 havonta. Az étkezés érdekelne.

2016. nov. 6. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
1%
Ha még kicsi a cica, akkor vegyél neki alutasakos Whiskast ami direkt kiscicáknak való. Na meg persze tejet adj neki, vizet. Későbbiekben adhatsz neki száraztápot, virslit, szalámit, cicakonzervet. Figyelj arra hogy ne etesd túl. Nekem 2 cicám van, napi 3szor etetem őket reggel, délben, valamint este. De a fiú cicám valamiért többet eszik, mint a lány pedig a fiú kisebb :D 😄 Az enyémek megeszik a sajtot is.
2016. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy Whiskast vegyél! Az egyik legrosszabb minőségű táp.... Ami jó: Brit Premium Cat, Brit Care, Royal Canin, Real Nature, Applaws, Happy Cat, Iams stb.
2016. nov. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
92%
a 2. jó márkákat írt.
2016. nov. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tejet ne adj neki. A legtöbb macska nem tudja megemészteni a tejcukrot, hasmenése lesz tőle. Csak addig van szüksége tejre, amíg az anyja szoptatja, utána már nem. Virslit, szalámit sem jó neki adni. A virsli tele van szójával és vizezett disznóbőrrel, kinek kell az? És fűszeres is, mint a szalámi.


Ha jót akarsz egy macskának, akkor húst adj neki és belsőségeket. Ezt eszik a természetben is. Adhatsz neki nyers húst (nyers disznót és vadat ne) vagy főzve, sütve. Vagy minél nagyobb hústartalmú tápokat. Kiegészítésnek mehet egy kis növényi eredetű táplálék. Persze én is adtam neki egy falatka kolbászt is, de ne májkrémet meg virslit, párizsit kapjon már szerencsétlen macska táplálékul.

2016. nov. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Első válaszoló, kár, hogy te így eteted a cicáidat, de legalább ne tanácsolj hülyeséget másnak...

"virslit, szalámit, cicakonzervet" - na ezeket lehetőleg NE. Tejes sem.

Többiek írtak jó tápokat már, és a nyers etetés is egy nagyon jót ötlet. Havi egy-két tojássárgáját is kaphat nyersen.

2016. nov. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó! Ha nincs pènzed, ne tarts állatot! Majd ha x évesen a veséje vagy a mája bemondja az unalmast a sok hulladéktól amivel eteted akkor fizethetsz. Vagy gondolom te az a fajta vagy aki nem is vinnè orvoshoz, inkább kidobja vagy agyoncsapja.

IQ teszthez kellene kötni az állattartást...


Kérdező! Mindenképp jó minőségű tápot vegyèl, ha nem szeretnéd, hogy a macsád 5-8 évig èljen!

2016. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sok barom, mi van akkor ha valakinek nem jut ilyen drága tápokra pénze?? A virslibe belehal vagy másba? De egy paraszt emberek vagytok, anyátok a szátokba rághatta volna hogy kell tisztességesen beszélni, írni." - szerintem mindenki tisztességes válaszolt.

Amúgy ha egy picit elkezdesz gondolkozni: nyers hússal etetni például sokkal olcsóbb, mint virslivel vagy Whiskassal. Különösen, ha a húst állateledeles üzletből veszik. Sőt a normális tápok sem drágábbak, mint a Whiskas. Csak gondolkodni kell egy kicsit...

2016. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes vagy nyers hússal etetni (kivéve a disznót és a vadhúst), de ennek megvan a maga tudománya, ha emellett döntesz, alaposan utána kell járni, vagy tápot adsz neki, abból érdemes jó minőségűt venni. A minőségi tápok elég drágák, de egy cica nem eszik sokat.

Tejjel, fűszeres virslikkel, szalámikkal, stb-vel nem érdemes a macskákat etetni, mert sokuknak elég érzékeny az emésztőrendszerük és hamar hasmenés lehet a vége.

A száraztáp mellé lehet adni néha natúr (nem olajos!) tonhal konzervet, főtt húst, fűszer mentes húslevest. Én az alutasakos macskaeledeleknek és a konzerv macskakajáknak nem nagyon vagyok a híve.

2016. nov. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A családban van egy 14 éves cica. Havi 5kg marhamájat eszik.. rohadt kövér, de semmi baja nincs! :-D :-D Emellett a házikosztból kap, mert túl cuki, hogy ne kapjon!

Ezek a tápok, amit itt hallok nagyon drágák. Havi 50-et nem mindenki tud kiadni a cicára, pedig alom és mindenféle oltások is kellenek folyamatosan.

Annyi az alap, hogy húst egyen kb. 80%-ban. Disznót, vadat nyersen ne, mert sok a fertőzött, de megfőzve bármit (hallal óvatosan)!

Csontos nyakat is jó adni, mert kell a kalcium! Lényegében elvan a húslevesből kivett cuccokkal, 2 marék májjal és egy kis száraz táppal. Mindent napi 2x kap. Nyilván ő túl van etetve, de az irány jó!

Sütőtököt, szőlőt is szereti egy pár, lehet próbálgatni!

Inni vizet kap.

Tejre gyakran allergiások, de a macskatejre ne költs, bármelyik laktózmentes jó lesz negyed áron!

Füvet ültess neki, ha benti és mindig legyen neki tiszta alom is. Nyáron szabad permetezni vízzel, hogy hűljön!

Cukrot, csokit tilos neki adni. Kirohad a foga, hiába eszi cukin!!!

2016. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Ez baromi sok kaja, a májból pedig nem is szabad sokat adni.... és miért kerülne havi 50 ezerbe egy macska etetése? Abból már egy kutyafalkát tudnék fenntartani. Egy macska havi kb másfél kg tápot eszik, ez legyen 1500Ft/hó (Brit Premiummal számoltam). Akinek nincs ennyi pénze ne tartson állatot. (ha szobacica, akkor még kb egy ezres az alom havonta, attól függ milyet veszel)
2016. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!