Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen lesz a kandúr macska...

Milyen lesz a kandúr macska az ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Van két befogadott cicám, testvérek, most lesznek 6 hónaposak. Kandúrok nagyon aranyosak és ragaszkodók, nem mászkálnak.


A héten ivartalanításra mennek.

Az lenne a kérdésem hogy ezek után ugye nem tűnnek el?


Eddig 2 kandúrom volt az évek alatt, az egyik 8 hónaposan, a másik alig 1 évesen tűnt el. Ezért preferálom a nőstényeket jobban.

Tapasztalatok alapján hogyan változik a viselkedésük ha ilyen korán ivartalanítás történik, nem tűnnek el?

És a többi kandúr hogyan viszonyul majd hozzájuk az utcában?



2016. nov. 6. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eddig 6 kandúrom volt (hosszú évek alatt), mind ivartalanítva lett.


Az egyetlen változás, ami történt velük, hogy sokkal kevesebbet csavarogtak. többet maradtak itthon.

2016. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
nekünk rengeteg ivartalanított macskánk volt. Azt hittük, hogy majd itthon fog dögleni egész nap, csak sz@rni meg enni fog kikelni az ágyból. nos nem így lett, ugyanúgy jártak vadászni, csavarogni, szedtek össze kullancsokat, tűntek el napokra.. semmi sem változott.
2016. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 piriiiii ***** válasza:
100%

Mondjuk ez attól is függ, milyen környéken laksz. Nekem a legtöbb kandúrom ivartalanítva volt/van (most csak egy cicám van, egy fekete ivartalan kandúr). Én a város szélén élek, ahol a város és a természet találkozik, itt azért egy ivartalan macska is el-elcsavarog, de tény, hogy valóban jóval kevesebbet. Ilyenkor télen meg pláne itthon van, most is az előszobában fekszik a szekrényen. :) Egészségesebb, közvetlenebb, sokkal barátságosabb macska lesz, ha ivartalaníttatod. Az enyém imádja, ha simogatom, ha ölben van.

A többi kandúrral lehetnek még súrlódások ez után is, de egyáltalán nem olyan komolyak, mintha megmaradna ivarosnak.

Btw az én kandúrjaim sem éltek sokáig, mármint eltűntek hamar, de gyanítom, hogy elpusztultak.... :/ de az ivartalanok közel a 10 évhez (vagy azon túl) pusztultak el, ez a mostani is van vagy 7-8 éves kb (ő szó szerint besétált az udvarunkba kiscica korában és itt maradt).

Én ajánlom, hogy kasztráltasd ki őket, szinte csak pozitív hatásai vannak. Én a nőstényt is ivartalaníttatnám.

2016. nov. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek az utolsóval, ez környék függő is.

ha olyan helyen laksz,ami elég veszélyes cica szempontból,akkor én inkább a benti tartást javasolnám.

egyébként az ivartalanítás után sok kani eléggé belustul és nem viszi úgy a vére, mint egy ivarost. nem fog megbolondulni a nőstények tüzelése alatt stb. van rá esély,hogy megmaradnak. de mondom ha veszélyes környék akkor inkább tartsd őket bent

2016. nov. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én ahogy észre vettem más ivaros kandúrok az ivartalan kandúromat teljesen semmibe veszik. tényleg kb keresztül néznek rajta. míg egy ivaros kannal simán leállnak verekedni vagy egy ivaros nőstényt elkezdenek üldözni meg udvarolni neki..addig az ivartalanokat békén hagyják többnyire
2016. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 piriiiii ***** válasza:
Mondjuk én már láttam két ivartalan között is nagy harcot.
2016. nov. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi macskánknak nagyon jót tett. Kb 9 hónapos korában lett ivartalanítva, de ő nagyon korán lett ivarérett, előtte nem volt olyan hét, hogy ne sérült volna meg, mivel kisebb termetű is, ezért folyamatosan alul maradt, nyílt sebekkel jött haza, havi 10-15 ezer volt az állatorvos..

Hazajött, lefeküdt, de 5 perc múlva halál fáradtan indult tovább, enni sem evett, amikor párzási időszak volt.

Aztán a műtét után 1 nappal mint akit kicseréltek, 180 fokos fordulat. Egész nap játszik, szaladgál a kutyákkal, de azóta nem tette ki a lábát a kertből. Utána pár napig extra eleven volt, majd pedig aluszékony, szerintem ekkor állt át a szervezete, és kiürültek belőle a hormonok, 2 hétbe telt, míg kitisztult, de azóta álommacska.:D

Azóta én mindenkinek ajánlom az ivartalanítást, nálunk tényleg csodát tett, és orvosnál sem jártunk már vagy 5 hónapja. Nem is láttunk errefelé kóbor macskákat a műtét óta, mivel a miénk sem megy át a szomszédokba jelölgetni, ezért az idegenek sem jönnek ide, és támadják meg.

2016. nov. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!