Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nyáladzik, de van...

A macskám nyáladzik, de van étvágy és ezen kívűl semmi baja. Valószínű, hogy egy másik macskától kapta el. Mi lehet a nyáladzás oka?

Figyelt kérdés
2008. okt. 5. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy veszett, mert az oltatlan kóbor macskák hordozhatják ezt a betegséget. De lehet valamilyen vitaminhiány is, vagy folyadékhiány, nem vagyok tájékozott ilyen téren, mert nekem mindig is oltott, féregtelenített, ivartalanított macskáim voltak, nem volt ilyen gondjuk. Még, ha nem is veszélyes, szerintem vidd el állatorvoshoz!
2008. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha fiatal cica akkor biztos hogy most potyogtatja a fogát.és nő ki az uj foga
2008. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a fogával van gond, vagy a száján van valami seb. Az én cicámnak is egyszer letört a foga és szegény nagyon nyáladzott...Vidd el dokihoz.
2008. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tegnap az én macskám is elkezdett nyáladzani, elvittük dokihoz, és azt mondta, van a fiatal macskáknl egy vírusos fertőzés, ami kölyköknél gyakran végzetes, de ő már 2 éves, és a doki szerint jó esélyei vannak, adott neki egy injekciót, és tegnap este óta semmi baja. Polybét kellett venni, negyedet kell beadni neki reggel, este. A veszettségre azt mondta, kizárt, mert a veszett macska támad, ő pedig nagyon szelíd, és seb sincs rajt, hogy megmarta volna valami veszett állat, de azért beoltatom, ha meggyógyul.
2009. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor dorombol, az enyémnek is folyik a nyála. Ezen kívül semmi "baja" nincs.
2009. okt. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Doromboláskor izgalmi állapotba kerülnek és talán azért folyik a nyáluk. Ez gondolom macskafüggő is.
2009. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőmnek is van olyan cicája,ami nyáladzik,de nem beteg,ez nem betegség,azt mondta,csak örül,hogy simogatva van.

Akkor nyáladzik az is,amikor dorombol,vagyis hogy az örömtől.

2010. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!