Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek rossz ez a macskám...

Szerintetek rossz ez a macskámnak? Többi lent

Figyelt kérdés
December 17-én hozzuk el a tenyésztőtől a brit cicám, és ugye szünetben utaznánk a nagyszülőkhöz (25-én) . Szerintetek hogy bírná az utat? Vagy összezavarodna hogy egy hét után újra utazik? Ráadásul kétszer kéne, mert először megyünk az egyik nagymamámhoz 1 napra és onnan tovább a másikhoz, és onnan jönnénk vissza még szilveszter előtt. Mert később biztos jönne velünk rendszeresen, de azt olvastam, hogy ha kiskorában hozzászoktatjuk akkor nem lesz baj. Gondolom,hogy nem épp kellemes neki de azért nem lesz valami komolyabb baja tőle, ugye? A válaszokat köszönöm!:)

2016. nov. 8. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet még nem olvastam, pedig pár dolgot már végigtúrtam macska témában.

Milyen lesz neki? Meg lesz rémülve, össze lesz zavarodva, nem fogja magát tudni kipihenni, a helyet megszokni, az embereket megszokni, normálisan enni, üríteni.

Mondjuk három hónapos, gondolom. Hazaviszitek hozzátok, idegen lakás, idegen szagok, idegen emberek. Karácsony jövés-menés, neki felfordulás. Eleve titeket kell megszoknia először, meg a lakásotokat. Még a ti lakásotokban is lehet, hogy bebújik egy sarokba és két napig nem jön elő (és ezzel fog indítani).

Aztán egy hét múlva bepakoljátok a kocsiba, a hordozójába, a hangos autóba (motorzúgás), elmentek vele akárhova, újabb lakás, újabb rokonság, zajok, még aludni sem fog tudni, csak rettegni, másnap ugyanez egy másik helyen, újabb autózás, újabb lakás, újabb nagyi, újabb rokonok, aztán szilveszterkor vissza hozzátok, és a végén jön a nagy durranás: egy egész éjszakás petárdázás, tüzijátékozás.

Nem igazán tudom megérteni azokat az embereket akik pici gyerekkel, meg állatokkal, meg egyáltalán rájuk szoruló élőlényekkel csinálják ezt, hogy ide-oda rángatják őket, aztán majd ő alkalmazkodjon.

Érdekelne, hogy hogy fog pisilni, kakilni, mert igényelne egyetlen megszokott helyet az alomtálnak, meg hogy mit fogtok csinálni, ha baleset történik, gondolom, fel lesztek háborodva, miközben csak a ti hibátok lesz.

A minimum, hogy végignyávog, de a százszázalék, hogy végig rettegi majd az egészet, és egy életre, de legalább egy évre elbazilikázzátok a macskátok egészségét, hangulatát, viselkedését, meg életkedvét. Mert szorongani fog.

Szóval a macskák a rendszerességet szeretik, a rendszert, a megszokottat, és az egy helyben maradást, a maguk kis zugaikat és szokásaikat, kosarukat, fekhelyüket, stb. A macska nem kutya.


A kedvesen megfogalmazott javaslatom az, hogy csak újévben hozzátok el, beszéljétek meg a tenyésztővel.


De őszintén szólva ennek a macskának nem biztos, hogy rátok van szüksége.

Miért nem kutyát vesztek?

2016. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi mindenhová visszük a cicánkat. Kicsi kora óta szinte havonta elutazunk pár napra. Soha nem bíztuk még másra, egy napot sem töltöttünk külön.

Nyilván jobb lenne, ha egy hét után még nem vinnétek sehová, de szerintem nem lesz baja.

Csak annyiból lenne jobb, ha kicsit több idő telne el a két utazás között, hogy megszokhatná a helyét és kialakulhatna a napirendje.

Ha a cicánk nem a megszokott helyén van, hanem vendégségben, akkor el sem mozdul mellőlem. Szorosan mellettem alszik, ami egyébként nem jellemző rá.

Ami fontos lenne, hogy a vendégségben mindenképpen legyen neki olyan helye, ahol nyugodtan pihenhet, biztonságban érezheti magát és nem zargatja senki. Akkor sem, ha cuki :)

2016. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hajlamos vagyok egyetérteni az elsővel. Nálunk a több éve nálunk levő macskákon is látszott, hogy kicsit megzavarodnak, ha váltunk a kertes ház és a lakás között, kicsit féltek, napokig ismerkedtek a már rég ismert, de hónapok óta nem tapasztalt hellyel... Utazni konkrétan utáltak.

Egy fiatal macskát ennyit rángatni ideoda az elején biztosan nem jó, hacsak nem extrém kalandvágyó, nem tudom, mi a macskaszemélyiség határa...

2016. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskám aztán tényleg nyugodt típus, de a kocsitól ő is retteg. Lefekszik, csöndben van, néha nyávog egyet, de ismerem és látom rajta, hogy ilyenkor retteg. Én csak akkor utazok vele, ha feltétlenül szükséges, még azt is egész jól bírja, ha kvázi egész nap egyedül van, és csak este lát, mint azt, hogy egy órát autóban üljön.


Ha nem tudod máshogy megoldani, vidd magaddal, de nem fogod megalapozni a hozzád fűződő bizalmát az biztos. :S

2016. nov. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdemesebb lenne megvárni a januárt ez esetben. Megbeszélni a tenyésztővel, hogy csak ünnepek után hozzátok el.

A macskák néhány extrém kivétellel erős stresszként élik meg az utazást, új környezetet, ráadásul egyből ennyifélét. Baja éppen nem lesz fizikailag, de nem tesz jót neki, az biztos.

2016. nov. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszéljetek meg a tenyésztővel, hogy később szeretnétek elhozni emiatt.

Hasonló helyzetben voltam nyáron én is. Nyaralásunk előtte két héttel már elhozhattuk volna, de nem akartuk másra bízni, ezért megbeszeltuk, hogy később hozzuk haza.

2016. nov. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem is később hozzátok el a cicát inkább.

hatalmas stressz lenne neki amiket leírtál.

én később is kerülném az utaztatást,ha nem muszáj. egy macska vígan elvan a gazdi nélkül is pár napig, ha van kajája/vize és tud hova menni wc-zni. szóval rábízhatod családtagra,hogy vigyázzon rá amikor te nem tudsz .

inkább ez, mint a felesleges utaztatás.

ráadásul titeket is épp alig szok meg és már új közeg,új emberek vennék körül.utána megint.

szerintem várj vele,vagy beszéld meg a családdal,hogy hozzátok jöjjenek karácsonykor,ne ti utazzatok

2016. nov. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ha van ilyen lehetőség, tényleg jó volna, ha az ünnepek után mehetnétek a cicáért.

Azzal nem értek annyira egyet, hogy a macska elvan a gazdi nélkül napokig, mert én amikor a párommal otthagytam a cicát két napra (a cica kettőnkkel él évek óta, de én vagyok az igazi gazdija)teljesen meg volt zavarodva. Én ezért viszem mindenhová. A szüleimhez és a párom szüleihez szoktunk menni. Ott van neki egy csendes szoba, ahol ilyenkor csak ő van, nem zavarja senki. Ugyanannyit eszik, iszik, wc-zik. De mi akkor mentünk először, amikor már megszokott nálunk.

2016. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!